PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez oxygen_80 24 lis 2012, 00:31
Bianka78, diksi: cześć wieczorową porą. Witajcie w świecie inhibitorów. :smile: Bianka78 - Seroxat faktycznie jest najdroższy, więc chyba nie sensu przepłacać. Z drugiej strony najważniejsze to wierzyć w dany lek, więc jeśli już się nastawiłaś to powodzenia! Diksi, może być różnie różniście przez dłuższy czas, nie tylko dwa tygodnie - można zacząć od 10 mg i/lub brać jednocześnie jakieś uspokajacze (w zależności od Twoich problemów - bez recepty lub na nią, np. alprazolam, klorazepat).

Generalnie, trzymajmy się kupą, bo kupy nikt nie ruszy!

omeeena, elfrid: dzięki za odpowiedzi. Ja niestety mam ogromniaste problemy ze snem (powoli mijają, ale mam je od kilku miesięcy na paroksetynie) i to nieco mnie rozwala. :zonk: No i omawiamy już seks, ale za to przytulanie wciąż lubię, a to czasem lepsze jest i tak. ;)
oxygen_80

przez Bianka78 24 lis 2012, 00:50
oxygen_80

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/jez ... ski-w-noge

Kurcze, nie wiem jak się wstawia obrazki :oops:.
Bianka78

przez cytrynka84 24 lis 2012, 12:13
elfrid, Skoro przeszkadza Tobie "zamulenie" po paro (też mnie to denerwowało)
Może byś spróbował wrócić do Efectinu? Skoro tak dobrze działał,pisałeś,ze przestał działać,ale pewnie minęło już trochę czasu ,jak go nie bierzesz.Moze teraz wenla działała by tak samo dobrze jak wtedy.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 24 lis 2012, 12:35
cytrynka84, biorę paro niespełna 1,5 tyg. Cały czas liczę, że to początkowy skutek uboczny, który do miesiąca brania w jednej dawce przejdzie. Też myślałem nad powrotem do wenli, minęły już 3 lata od jej odstawienia, ale podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Oczywiście nie zaszkodzi spróbować. Zobaczymy jak finalnie wyjdzie z paro.
Z sertraliny chyba nie skorzystam po tym co czytam na forum mam wrażenie, że jest wręcz lękotwórcza, nakręcająca. I choć nakręcenie jest ok, było i po fluo, to jednak są granice wkurwienia i nabuzowania to wytrzymania. Chce spokojnie walnąć się na kanapie rozleniwiony bez wewnętrznego napięcia, bez ciągłego skupiania się na zadaniach. Chce spokoju i dystansu - ale nie kosztem upośledzenia pamięci i funkcji poznawczych.
Take liczę, że efekt "a'la hydroxyzyna" po paro przejdzie i będzie dobrze.
W grę jeszcze wchodzi escitalopram, ewentualnie fluwoksamina, która pomimo sedatywnego działania, nie działa antycholinergicznie jak paro, tylko na receptory sigma. Gdyby nie cena można by też pomyśleć o Cymbalcie.
Zobaczymy na wizycie u lekarza za 3 miesiące. Może doda do paro Edronax. Kto wie, ale mam nadzieję, że nie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 24 lis 2012, 12:47
Rozumiem i życzę,żeby senność po paro Tobie przeszła
Brałam 3 razy w sumie wenle i za każdym razem działała u mnie bardzo dobrze.Wiec jakby Paro Tobie po tych paru tyg nie pasowala to sprobowalabym znowu wenli,ale to tylko moje zdanie.Mam jednak nadzieje,ze senność Tobie przejdzire i nie będziesz musiał zmieniać leku.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez cytrynka84 24 lis 2012, 14:03
oxygen_80, jak masz problemy ze snem to mozesz brac mianseryne 10-30mg
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez JużTuByłem 24 lis 2012, 14:25
Serotonina odpowiada za regulacje temperatury dlatego pojawiło się pieczenie i gorąc.Miałem podobnie gdy zażywałem Anafranil i okazało się ,że jak zjechałem z dawki ,to lek zaczął działać jak powinnien ;) Czułem się jakbym miał mega gorączkę ,a termometr wskazywał 2 stopnie powyżej normy więc dziwne...Nie wiem jak działa ludzki organizm w tym wypadku ,ale możliwe jest iz dzwiga temperaturę miejscowo np. tylko głowa.
secretladykkk ile tej wenli i serty brałaś ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez oxygen_80 24 lis 2012, 14:56
cytrynka84, próbowałem z mianseryną w dawkach wszelakich, ale oprócz plądrowania lodówki nic fajnego się nie działo :?

secretladykkk, zawsze mnie zastanawiało, jak funkcjonują ludzie biorący clonazepam. Widać po Tobie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. :smile:

A w ogóle to dzień dobry, jak dzisiaj Wasze libido? :great:
oxygen_80

przez omeeena 24 lis 2012, 15:05
diksi, jednym leki pomagają po dwóch dniach, drugim po miesiącu, a jeszcze innym na początku zażywania nasilają objawy. Mi lekko pomogło przestawienie się na wieczór, ale np. elfrid, lepiej się czuje biorąc rano.
Popróbuj i ciesz się, że tylko trzęsawka ;)
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez omeeena 24 lis 2012, 15:34
secretladykkk, ale nie będziemy czekać z kawą aż całkiem wyzdrowiejemy? :D
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez elfrid 24 lis 2012, 16:12
secretladykkk, Ciekawe czy przeszłyby te objawy, gdyby udało Ci się przetrwać pierwszy książkowy miesiąc. Może by się okazało, że byłabyś całkiem zadowolona. Chociaż jak jakiś lek za bardzo już na początku pobudza, to później okazuje się, że to wcale w tym zakresie nie jest bardziej równomiernie - przynajmniej ja tak miałem po fluo.
pregabalina, wenlafaksyna

przez oxygen_80 24 lis 2012, 16:47
Mnie chodziło bardziej o to, że zbyt długie przyjmowanie silnej benzodiazepiny może przykryć działanie (lub jego brak) leku depresyjnego. Potem odstawia się bdz i zonk, bo okazuje się, że dobre samopoczucie było nieco złudne.

Swoją drogą zawsze dziwnie się czuję, gdy w telewizorze mówią, że zmarły jakieś gwiazdy (typu Whitney Houston czy Michael Jackson), a główną przyczyną było zbyt duże stężenie środków uspokajających/nasennych. I w większości przypadków króluje tu Xanax. :evil:
oxygen_80

przez dogomaniaczka 24 lis 2012, 17:45
biorę 4 dzień, strasznie mnie dziś muli, lęk trochę trzyma mimo benzo ( ciekawe co by było bez :/)

przez ladywind 24 lis 2012, 17:51
dominika92, tak niestety jest w nerwicy:/ przy bardzo silnych stanach lękowych tez mi bezno nie pomagało.
Wszystko zalezy od nasilenia.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg