PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elfrid 22 lis 2012, 20:35
Tak, wprowadzam paro. Generalnie jest przeciętnie, ale biorę dopiero od 1,5 tygodnia. Lęk i napięcie chyba trochę się zmniejszyły (ale biorę Xanax), jednak najgorsze są poranki pełne trwogi i niepokoju. Potem w ciągu dnia jakoś przechodzi i wieczorami jest ok.
Z objawów nie ma przyrostu wagi, którego się obawiałem, ani nadmiernego apetytu. Ale jednak jest otumanienie, przymulenie, brak skojarzeń, trzeźwości myślenia (ale może to Xanax, po raz pierwszy biorę SR) i śpię około 10h na dobę, gdzie zwykle wystarczyło 7h. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam lek na trzy miesiące, żeby w pełni ocenić jak działa, z możliwością samodzielnego podniesienia dawki po miesiącu przy częściowej poprawie.

-- 22 lis 2012, 20:43 --

Ale brakuje mi najbardziej jakiejś pozytywnej energii, radości życia, jak to było przy wenlafaksynie. Oh Efectinie, czemu przestałe po 3 latach wywoływać Efect :D
Mam też Setaloft, gdyby nie skutkowała paro i kusi mnie, żeby przejść. Ale wiem, że trzeba być konsekwentny i dać lekowi czas. Jednak teraz poza pracą mam też dużo nauki i czarno to widzę.

-- 22 lis 2012, 20:48 --

miko84 napisał(a):Powiedzmy, że nie działała w pełni tak jakbym chciał. Nadal utrzymywał się lęk społeczny, wycofanie, amotywacja, słabość i zmęczenie. Pozatym dobre działanie na natręctwa zaczęło się od 40 mg. Poprawy nastroju nadal nie było, więc liczyłem, że wyższa dawka spowoduje lepsze działanie w wymienionych przezemnie sprawach.

Ale nie pytajcie czy ta dawka zadziałała. Wszyscy bierzecie paro, krótko to bierzecie a ja nie chce Was dołować.

Ja zaczynam wątpić w to, że paro jest w stanie do czegokolwiek zmotywować. To lek w jakimś sensie chyba blokujący, zobojętniający - a nie wszystkie antydepresanty tak działają.
Czytając forum kusi mnie sertralina w połączeniu z tym buspironem. Ale nie chcę żonglować lekami. Pracuje, wykonuje obowiązki, lęk się zmniejszył, więc nie chce przedobrzyć. Jednak paro mogłaby choć trochę pozytywnie do życia nastawiać, spowodować chociażby minimalną radość z niektórych aspektów życia. Mam wrażenie, że jakoś nie czuje siebie. Jestem trochę robotem, wykonującym obowiązki.
Po raz pierwszy antydepresant tak na mnie działa. Zwykle aktywizowały, nie do końca radząc sobie z napięciem, lękiem.
pregabalina, wenlafaksyna

przez omeeena 22 lis 2012, 20:48
elfrid, spróbuj przełożyć na wieczór, mi to bardzo pomogło. Już po kilku dniach ranki zaczęły być łaskawsze.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez elfrid 22 lis 2012, 20:50
Przełożyłem, ale zacząłem wybudzać się w nocy i jakość snu znacznie się obniżyła. A biorąc rano koło 22 padam i zasypiam przy włączonym świetle, kompie, radiu itp.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez omeeena 22 lis 2012, 20:59
elfrid, no to widzisz, każdy ma inaczej.
Jak ja brałam rano, to zdychałam cały dzień, ale noc w porządku.
Jak przestawiłam na wieczór, to w dzień szybciej dochodzę do siebie, noce są nadal spokojne, ale krótsze.
I zniknęła tortura typu, że w dzień oczy mi się zamykały, a nie mogłam nawet się zdrzemnąć.
Co do braku energii to poczekaj jeszcze. Naprawdę krótko bierzesz.

przez elfrid 22 lis 2012, 21:04
Wiem, wiem, że trzeba uzbroić się w cierpliwość.
A Ty ile bierzesz paro i w jakiej dawce? Odczuwasz jakieś pozytywne emocje, energię, radość? Nie masz problemów z koncentracją?

przez Popiół 22 lis 2012, 21:12
Tak, wprowadzam paro. Generalnie jest przeciętnie, ale biorę dopiero od 1,5 tygodnia

Elfrid jak możesz mówić że jest przeciętne skoro bierzesz dopiero 1,5 tyg. nie wierz lekarzowi że zacznie w pełni działać po 2 tyg. poczekaj 1,5 - 2 miechy to zobaczysz, do tego leku potrzeba cierpliwości.
Popiół

przez miko84 22 lis 2012, 21:13
elfrid miałem podobne odczucia, bo paro bardzo znieczula, niestety chyba na wszystko, także te pozytywne uczucia. Tak jak piszesz, spróbuj pobrać 3 miesiące. Zmęczenie i senność, a także negtywny wpływ na uwagę i bystrość umysłu, są poza brakiem pozytywnego działania na motywację i pozytywny afekt głównymi minusami tego leku w moim przypadku.

Rzeczywiście są leki, które bardziej budzą do życia, stąd taka popularność sertraliny i wenlafaksyny a także wellbutrinu.
miko84

przez omeeena 22 lis 2012, 21:19
elfrid, biorę paro 20tkę (dziś dokupiłam kolejne opakowanie już tylko za 4 zł) 4 tygodnie.
Początkowo było koszmarnie, ale koszmarnie było też bez leków. Ale nie zabijało mnie, tak, jak esci.
Owszem, emocje są wyciszone, ale nie całkiem i nie co dzień. I po południu wracają. Ogólnie jestem spowolniona, ale może to i dobrze, bo wcześniej byłam, jak wulkan. Nosiło mnie, wszystkim się przejmowałam, brałam za dużo na bary, ciągle w biegu...
Koncentracja i pamięć różnie działają, ale to pikuś w porównaniu z wcześniejszymi jazdami. Ogólnie biorąc powoli jest lepiej.

przez elfrid 22 lis 2012, 21:22
Popiół napisał(a):Elfrid jak możesz mówić że jest przeciętne skoro bierzesz dopiero 1,5 tyg. nie wierz lekarzowi że zacznie w pełni działać po 2 tyg. poczekaj 1,5 - 2 miechy to zobaczysz, do tego leku potrzeba cierpliwości.

Przeciętnie w sensie jak się teraz czuję, też w kontekście skutków ubocznych. Wiem, że 6 tygodni to najlepszy okres do oceny działania leku. Ale po wenli widziałem różnicę już po 2 tygodniach.
A Ty też bierzesz paro? Jeśli tak to jak ze zobojętnieniem?

przez cinek428 22 lis 2012, 21:31
Witam

Biore Paro już od 3 miesięcy w dawce 20mg. Nie powiem bo już praktycznie nie mam lęków, lecz ostatnio czuję się gorzej. Dokuczają mi częste zmiany postrzegania rzeczywistości, tak jak by mi się wydawało, że śnie albo jak bym był pijany. Wszystko wtedy wydaję się dziwne.. Nie raz sobie wkręcam, że mam taką fazę dziwną i mi to nie przejdzie albo zwariuje całkowicie, ale w końcu puszcza i czuję się w miarę trzeźwo. Czy wy też tak miewacie? Czy podniesienie dawki pomogło by na to?

Pozdrawiam

przez omeeena 22 lis 2012, 21:53
secretladykkk, ale co to jest w porównaniu do początków, prawda?

Kochani, ja tak samo wypytywałam każdego o leki, objawy i skutki, wszyscy pisali: POCZEKAJ.
Cierpiałam i jęczałam, a Oni kazali czekać dłużej.
Żaliłam się i wyłam, a forum twardo: trzeba czasu.
Nie wytrzymałam dwóch leków, trzeci też wydawał się morderczy, ale przetrwałam.
Dlatego z całym przekonaniem piszę: przeczekajcie.
Organizm się na początku broni przed poprawą. Dajcie lekowi czas.

przez elfrid 22 lis 2012, 22:11
Łatwo jest czekać, czekać, czekać na urlopie albo emeryturze. Trudniej z obowiązkami zawodowymi na barkach i egzaminami w weekendy.

przez omeeena 22 lis 2012, 22:11
secretladykkk, ...a ja, jak prosiłam brata, żeby się zajął mamą i córką...

-- 22 lis 2012, 21:18 --

elfrid, nie przeskoczysz tego. Są tu ludzie, którzy zawalili studia, potracili prace, zostali bez rodziny, stracili jedyną szansę na coś...
Ja mam matkę inwalidkę i sama wychowuję dziecko. I wierz mi, choroba zmieniła moje priorytety.
Najpierw zdrowie, bez niego nie możesz NIC, potem reszta...
Ostatnio edytowano 22 lis 2012, 22:25 przez omeeena, łącznie edytowano 1 raz

przez cytrynka84 22 lis 2012, 22:23
elfrid, no dokładnie jak trzeba żyć na pełnych obrotach i nie można powiedzieć
"nie chce mi się,odpuszczam sobie dziś" to bardzo trudno przetrwać uboki i czekać tak długo.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg