PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

 
Liczba głosów : 344

leki a alkohol

przez ericaba 05 lis 2007, 13:02
Od 3 tyg biore seroxat czy moge wypic alkohol??Na przykład piwo czy wodke.Prosze o odpowiedz pozdrawiam!
Offline
Posty
17
Dołączył(a)
25 wrz 2007, 17:48

Avatar użytkownika
przez Topa 05 lis 2007, 17:49
Yeti, dawke zwiekszalam stopniowo, wiec dopiero drugi dzien jestem na 40mg. Nic sie nie dzieje, skutkow ubocznych tez nie mam, zadnych nudnosci itp. Cisza. A ciebie na jaki lek przeniesli?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:51 pm ]
Ericaba,
Niby pisza ze nie powinno sie pic alkoholu przy seroxacie. Ja pilam male ilosci wodki, wina i piwa. Nic sie zlego nie dzialo, a humor oczywiscie sie poprawial :D
Avatar użytkownika
Offline
Posty
87
Dołączył(a)
09 lis 2006, 12:02

przez yeti 05 lis 2007, 23:11
Topa napisał(a):A ciebie na jaki lek przeniesli?

Przeniesli na lerivon, ale po jednej tabletce zrezygnowałam, bo byłam zawieszona i zaspana, ale głównie to bałam, że przytyje po nim... odtawiłam wszystko w dnia na dzień(to było głupie z mojej strony,nie wiem właściwie na co liczyłam to robiąc-nie radze nikomu), ale czułam się okropnie przez objawy odtawienne i wróciłam do dawki 20 mg seroxatu, narazie czekam na wizyte i porozmawiam z lekarzem co dalej... ja już chyba sama nie wiem czy ten lek działa czy nie... może ja za dużo bym chciała od niego wymagać... Pozdrawiam;)
Offline
Posty
166
Dołączył(a)
05 kwi 2007, 21:57

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ericaba 06 lis 2007, 15:37
Od 3 tyg biore seroxat czy moge wypic alkohol??Na przykład piwo czy wodke.Prosze o odpowiedz pozdrawiam!Prosze o odpowiedz bardzo!!Pozdrowienia siedziałam w domu przez 2 lata a teraz chce w koncu wyjsc i nie wiem czy moge wypić?
Offline
Posty
17
Dołączył(a)
25 wrz 2007, 17:48

Avatar użytkownika
przez Amy18 07 lis 2007, 18:47
Dobra jestem 3 dzień na Rexetinie. Nie jest wcale tak źle jak sie obawiałam ;) Naczytałam sie na forach o skutkach ubocznych a ja prawie nic nie mam poza chodzeniem "jak nakręcona", osłabieniem rano i brakiem apetytu, lekkimi problemami ze snem i "cegłą na klacie". Hydroxyzynę brałam tylko 1 dnia, teraz wystarcza melisa. Zobaczymy co będzie dalej! :)
know me better
I won't be as bitter
In my own heaven
I'll be gone forever

Won't fall back never
I won't crack ever
Won't look back never
Avatar użytkownika
Offline
Posty
78
Dołączył(a)
16 wrz 2006, 16:41
Lokalizacja
Lublin

przez naamah85 13 lis 2007, 11:09
yeti ja poczulam ze dziala pozytywnie po jakis 2-3 tygodniach, chociaz mam tez gorsze momenty, ale o ile latwiej je zniesc :D

ericaba ja ostatnio skusilam sie na piwo (seroxat biore ponad miesiac) nic szczegolnego sie nie wydazylo, nawet nie spilam sie jakos szybciej itd... no ale lepiej ograniczyc picie do mninmum :)

a tak poza tym to poki co czuje sie po Seroxacie dobrze, jedyne skutki uboczne to bezsennosc (ale nie jestem jakos szczegolnie zmeczona w dzien) i brak apetytu a co za tym idzie duza i szybka utrata wagi...
Offline
Posty
96
Dołączył(a)
26 lip 2007, 12:21
Lokalizacja
Łódź...

Gorąca prośba

przez mikka 29 lis 2007, 18:12
Mam ogromna prosbę o informacje dot seroxatu. Brałam go pół roku. Stwierdzilam jednak ze chciałabym go odstawic.... i zaczeło sie. Mam chyba wszystkie efekty uboczne zwiazane z odstawieniem. Taki stan trwa juz ponad tydzien i nic nie ustaje <zawroty głowa - uczucie jakby mozg odbijał sie od czaszki>, nudnosci, raz zimne raz gorace poty i tak bez przerwy.

Chcialabym jednak zapytac ile trwa mniej wiecej odstawienie tego leku i obecny stan. Wiem ze sa to kwestie indywidualne ale bardzo prosze osoby ktore maja doswiadczenie w tym temacie i ktorym udało sie odstawic ten lek . Nie chce juz do niego wracac, bo znienawidzilam ten lek do reszty...
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
29 lis 2007, 18:05

Avatar użytkownika
przez Topa 30 lis 2007, 15:54
Mikka,

Sorry, ja nie z porada, poniewaz caly czas biore Seroxat, choc, prawde mowiac, chce go odstawic, poniewaz biore go juz dwa miesiace (miesiac 20mg, miesiac 40 mg) i poprawy zadnej nie widze. Stad pytanie: jaki jest twoj powod odstawienia tego leku? Dlaczego rezygnujesz? Dzieki za odpowiedz, co do skutkow odstawienia, mam rowniez nadzieje ze ktos sie wypowie...
To moj dziewiaty lek, chyba zrezygnuje z farmakoterapii
Avatar użytkownika
Offline
Posty
87
Dołączył(a)
09 lis 2006, 12:02

przez mikka 30 lis 2007, 18:34
Witaj ToPa

Postanowiłam odstawic lek, poniewaz bralam go w zwiazku z lękiem <pewnie dosc dziwnym i mało spotykanym> przed burzami, których panicznie się boję , co zresztą pojawiło się u mnie dopiero w zeszłym roku. Teraz jest okres zimowy, więc lęk ucichł i stwierdziłam ze nie bede niszczyła sobie wątroby. Niestety nie spodziewałam się takich efektów po jego odstawieniu jakie odczuwam w tej chwili. Jest to dla mnie koszmar. Bradzo zle się czuje jest mi niedobrze, mam zawroty głowy, i inne objawy, które opisywalam w poprzednim poscie. Na początku kiedy zaczęłam brac Seroxat czułam sie naprawde dobrze, ale nie mogę powiedziec ze znacznie mi pomógł. Kwestia jednak jest taka, że leku tego wiecej nigdy nie chce widziec na oczy po tym jak czuję się po jego odstawieniu. Zdecydowanie radzę przemyslec jego zazywanie wszystkim, którzy tego nie zrobili. Mam żal równiez do mojego lekarza, który lekka reką wypisuje lekarstwa tego typu nie uprzedzając o skali występowania efektów ubocznych.
Aha wspomnę jeszcze, że faktycznie mialam jeden efekt uboczny podczas stosowania leku. Moje libido spadło diametralnie i to faktycznie jest ciężka sprawa poniewaz nie miałam praktycznie zadnej przyjemnosci z seksu.

Tobie Topa zyczę powodzenia i mam nadzieję, że jesli podejmiesz decyzje odstawienia leku to przejdziesz to bezboleśnie. Sądzę jednak, że jesli faktycznie nie czujesz specjalnej poprawy to lepiej zrobic to wczesniej poniewaz im dluzej lek sie zażywa tym gorzej reaguje organizm na jego odstawienie w związku z czym w moim odczuciu proces pozbywania sie tej toksyny z organizmu tez jest pewnie dłuzszy. Chcialabym jednak żeby ktoś kto odstawił ten lek napisał ile mniej wiecej męczył się z efektem odstawiennym.
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
29 lis 2007, 18:05

Seroxat pytanie o efekty uboczne!!

przez konek1981 01 gru 2007, 23:08
Mam pytanie, czy gdy ten lek bierze się po raz 2 w życiu, po rocznej przerwie, to czy występują efekty uboczne podczas pierwszych tygodni zażywania tego leku?
Offline
Posty
13
Dołączył(a)
21 paź 2007, 20:48
Lokalizacja
Warszawa

Avatar użytkownika
przez scrat 02 gru 2007, 06:12
tak
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
2093
Dołączył(a)
17 lip 2007, 16:44
Lokalizacja
Warszawa

przez snaefridur 02 gru 2007, 11:12
snaefridur
Offline

Odstawienie

Avatar użytkownika
przez Topa 03 gru 2007, 23:20
Odstawiam. Schodze z 40mg po 10mg mniej co kilka dni. Nic sie nie dzieje, tzn. zadnych dodatkowych atrakcji, bo telepie mnie tak jak w czasie brania pelnej dawki, i jak przed braniem, i jak rok temu i jak.....

"Lecz pamietaj naprawde nie dzieje sie nic...
I nie stanie sie nic az do konca"(??????????!!!!!!!!!!!!!)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
87
Dołączył(a)
09 lis 2006, 12:02

przez a_o_wroc 06 gru 2007, 09:06
witam, mam pytanie. wczoraj rano wzielam 2ga tabletke (a wlasciwie pol) seroxatu i mialam od wieczora takie jazdy, ze nie wiem! nasilily mi sie objawy, trzeslam sie bardziej niz zwykle, wszysko mnie bolalo, bylo mi niedobrze, cos zlego dzialo sie z oczami, serce walilo jak mlot... myslalam, ze umieram... tez tak mieliscie? czy to mozliwe, ze to po seroxacie? jesli to objawy niepozadane, to ile moga potrwac?
Aneta
Offline
Posty
31
Dołączył(a)
07 paź 2007, 19:46

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Psychotropka`89 i 29 gości

Przeskocz do