PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 06 lis 2012, 15:06
ale oczywiście mam nadzieje, że mnie wyleczą.

Być może i wyleczą ,,,ale prędzej z libido niż nerwicy . Mówię tu o trwałym wyleczeniu,a nie o pozytywnych skutkach działania leku. Myślę ,że taka jest dzisiejsza psychiatria i przede wszystkim koncerny produkujące leki: ,,leczyć jak najdłużej ,leczyć i płacić ". A wyleczenie (to trwałe i prawdziwe) nikomu oprócz choremu nie służy . To czysta ekonomia , a my jesteśmy tylkotrybikiem w całej tej maszynerii.
Dobrze jeszcze ,ze co niektórym te leki jako tako pomagają.I pomimo ich niedoskonałości są i tak "rewelacyjne" w porównaniu do tego co było jeszcze 30 lat temu.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 06 lis 2012, 15:25
Nie sądzę żeby kierowano się tym przy produkcji leku. Po prostu stałe wyleczenie z depresji/nerwicy wymagałoby innego charakteru i biochemii chorego. Może pomogłoby przeszczepienie mózgu od kogoś zdrowego :mrgreen: Chociaż czasami wystarczą zmiany w życiu - zmiana pracy, znajomych, pozbycie się problemów. Niektóre mózgi są niestety niereformowalne.

Lubię paroksetynę bo nie mam przyrostu wagi ani apetytu, obniżenie libido nie następuje, raczej obniżenie progu pobudzenia i nigdy nie miałem ani jednego objawu odstawiennego.
miko84

przez Kalebx3 06 lis 2012, 15:42
Może pomogłoby przeszczepienie mózgu od kogoś zdrowego

Wiesz Miko ,pomimo całej absurdalności tego twierdzenia nie było by to może w dalekiej przyszłości aż tak bardzo niemożliwe. Jednak według mnie problem nerwicy/depresji /fobii ,etc. to nie tylko sprawa złego funkcjonowania i anomalii komórek nerwowych w mózgu ,ale również chorych(tzn. żle funkcjonujących narządów wewnętrznych,hormonów i całej reszty "zaplecza".) Byłoby wręcz ignoranctwem twierdzić ,że jakaś li tylko paroksetyna rozwiąże kategorycznie i nieodwołalnie problem jakim jest przykładowo nerwica.
I tak jak piszesz zmiana warunków zewnętrznych może bardzo a bardzo poprawić funkcjonowanie w chorobie. Ba ,kto wie czy właśnie nie pogorszenie tych warunków w przeszłości było początkiem naszych psychicznych przypadłości.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 06 lis 2012, 15:49
A jak tak będzie to co zrobisz?
miko84

przez trek 06 lis 2012, 16:14
nie pomogła mi paroksetyna.
trek

przez trek 06 lis 2012, 16:20
xetanor dwie dziennie ale probowalem tez w dawce jednej i poltora.

bralem to z pernazyna i samo.

Na zok.
trek

przez miko84 06 lis 2012, 16:28
trek na zok trzeba wysokich dawek i długotrwałego brania, najlepiej conajmniej 6 miesięcy.
miko84

przez Siding Spring 06 lis 2012, 16:29
jestem prawie pewien miko84 ze dlugo z paroksetyna nie pozostaniesz;p. Tylko ciekawe co teraz?

przez trek 06 lis 2012, 16:37
lekarz mowil, ze po miesiacu dwoch juz powinienem zauwazyc roznice, a bralem w sumie wiecej niz pol roku i 40mg to nie taka mala dawka, powiem wiecej, natrectwa sie nasilily bo bylem po tym leku pobudzony psychicznie i wpadalem w wieksze myslotoki, w dodatku lęk, tez mial zniwelowac, a nic z tego.
trek

przez omeeena 06 lis 2012, 16:55
Ja zaczynałam od kłopotów z żołądkiem i lekkiego lęku, a im więcej leków brałam tym więcej objawów zaczęło dochodzić. Po Esci ataki i zwidy, po Coaxilu w ogóle przestałam jeść i pół dnia leżałam w jak malignie, teraz po Paro zaobserwowałam natrętne myśli, kłopoty ze snem i telepanie. Boję się, że z chwilowego dołka wpędzę się przez leki w jakieś poważne zaburzenia.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez miko84 06 lis 2012, 16:56
lubudubu nic, nie ma możliwości manewru. Zostaję z paro z powodów o których pisałem. Jak tylko odstawiam albo przechodzę na coś innego to wraca OCD i nadwrażliwość.
miko84

przez JERZY62 06 lis 2012, 17:00
miko84, zażywasz dużą dawkę tej paroksetyny, myślisz że 20mg proksetyny na mnie podziała, przede wszystkim uspakajająco, raczej nie jestem w depresji, często się złoszczę, rozdrażnienie, odczuwam takie mrowienie w całym ciele, i ogólne napięcie.
♪♪♪

przez miko84 06 lis 2012, 17:30
LATEK50 musisz się przekonać sam, ja już byłem wcześniej na 20 i 40, dlatego teraz wskoczyłem na 60 mg. Powinno się stosować najniższą działającą dawkę, zaczyna się zazwyczaj od 20 mg.
miko84

przez omeeena 06 lis 2012, 18:32
secretladykkk, ja do paro miałam brać Tranxene przez pierwsze 7-10 dni, a potem co drugi dzień. Ale żadnej różnicy nie widzę, więc nie biorę.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Sortuj wg