PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez blackbird 24 paź 2012, 14:14
dzieki za odpo nt apetytu na paro
widze ze qrulewna pyta o to samo
cofnij sie na poprzednia strone, jest pare odp
mnie wlasnie to tycie przeraza

miko84 - w jaki sposob sertralina na Twoje objawy dziala lepiej niz paro, bo rozumiem ze tak jest skoro zmieniles.
Ja mam nerwice lekowa.

przez miko84 24 paź 2012, 14:49
I paroksetyna i sertralina działają pozytywnie na moje OCD, lęki i zamartwianie się i zbytnią wrażliwość, ale sertralina nie przymula tak jak paro i nie jestem po niej taki śpiący. Pozatym na sertralinie normalnie mogę się śmiać, a paroksetyna znieczulała totalnie w kwestii pozytywnych emocji.
miko84

przez blackbird 24 paź 2012, 14:53
miko84 - dzieki za szybka odpowiedz, czyli przeciwlekowo dzialaja na Ciebie mniej wiecej podobnie? i dlaczego az 200 mg jesli moge spytac?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 24 paź 2012, 16:53
Paroksetyna jest silniejsza od sertraliny, podobne działanie przeciwlękowe osiągnąć mogę przy większych dawkach sertraliny. Pozatym im większa dawka sertry tym lepiej działa na dopaminę.
miko84

przez cytrynka84 24 paź 2012, 17:18
A tak mniej więcej ile mg trzeba brać sertry,żeby jej działanie równało się 20mg paro ? Po paro też czuje to ciągle zmęczenie,na lęki super,na fobie spoleczna,chciało mi się normalnie gadać z ludźmi,gdzie ogólnie mam problem z kontaktem z ludźmi w realu,boje się ich jakoś,tego co ,kto oknie pomysli,krępuje mnie ich obecność,za bardzo się wszystkim przejmuje.Po paro fobia spoleczna odpuściła,ale ta senność mnie dobijala.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez aniołek 24 paź 2012, 17:35
hej jak myślicie po jakim czasie zwiększona dawka może zacząć działać,czy ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia w tym temacie bo ja tu już podupadam psychicznie ....mam o wiele większy lęk niż przed powiększeniem leku :(
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez miko84 24 paź 2012, 18:15
cytrynka84 ja miałem podobnie, dlatego przerzuciłem się na sertralinę i działanie na fobię społeczną jest takie same a nawet lepsze, oczywiście wymagałem większych dawek. Myślę, że tak 150 - 200 mg jest ok.
miko84

przez bigfish 24 paź 2012, 18:17
Ja brałem przez 2 miesiące 20mg i dupa, zwiększyłem dawkę do 40mg i po jakiś 3 tygodniach zaskoczyła, zwiększony lęk to jest norma

przez omeeena 24 paź 2012, 20:26
miko84 napisał(a):lew ale oni robią tabletki dla wszystkich a każdy przypadek jest tak inny, o dawkowaniu decyduje lekarz po wywiadzie, jeśli jest pewne pozytywne działanie to podbijanie dawki jest normą, bo po co zmieniać lek i ryzykować utratę choćby i tej części pozytywnego działania?

Dark Knight http://en.wikipedia.org/wiki/Antidepressant

Najsilniejsza jest paroksetyna, później sertralina, później escitalopram, citalopram, fluwoksamina i fluoksetyna. To z SSRI. Wenlafaksyna jest słabsza od wszystkich SSRI ale jej działanie polega na dodatkowej blokadzie wychwytu noradrenaliny.

Czy jeśli paro jest najsilniejsza, może oznaczać, że będzie dawać najgorsze skutki uboczne?
Mnie już esci rozwalał!!!
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez miko84 24 paź 2012, 20:29
Niekoniecznie bo ona ma też sedatywne działanie, każdy ssri jest inny.
miko84

przez JużTuByłem 24 paź 2012, 22:01
"Czy jeśli paro jest najsilniejsza, może oznaczać, że będzie dawać najgorsze skutki uboczne? "

U mnie były lajtowe
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez QueenForever 24 paź 2012, 23:21
wiele zalezy od metabolizmu organizmu,kazdy ma inny,są osoby szybko i wolno metabolizujące... u jednych dawka np. 20 mg paroksetyny moze dawac taki sam efekt jak u innych 10mg lub 60 mg zatem sugerowanie sie tym jak inni reaguja na daną dawke leku nie dostarcza rzetelnej wiedzy-poza tym wrazliwosc i nasycenie w mózgu okreslonych receptorów jest równiez wazne w reakcji na dany lek,jest zbyt wiele zmiennych by tego rodzaju porównania dawały wiarygodne przewidywania .
QueenForever

przez tahela 25 paź 2012, 01:27
omeeena, ja po paro prawie nie miałam skutków ubocznych a z wenla miałam straszne jak sie w nia wkrecałam
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez qrulewna 25 paź 2012, 08:40
a ja wczoraj przestałam jesc histerycznie.czyli jakby większa dawka paro zaskoczyła.i nie jestem senna.zobaczymy jak z tyciem bedzie. mam dobra waga i 2 kg dodatkowe(daje paro msc z kawałkiem na probe-taki mam pomysł) mnie nie zabiją.ale jak będą "same z siebie" to trzeba bedzie przemyslec sprawe.dadam ze u mnie zmiana diety jest niemozliwa-ja juz nie jem chleba,ziemniakow i prawie wszystko light:)

Sortuj wg