PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 15 paź 2012, 13:36
A do jakiej dawki sertraliny doszedłeś? Może potrzebujesz wyższej? Ja nie lubię mianseryny/mirtazapiny przez zamulenie i senność. Z czasem mija ale i tak nie do końca.
miko84

przez blackbird 15 paź 2012, 14:37
cytrynka - czy mozesz powiedziec jak jest z libido na polaczeniu fluo i reboksetyny? jest wogole jakies?

przez beladin 15 paź 2012, 14:37
Co zrobić jak chłopak nie chce większej dawki.

Dark Knight, wyższa dawka powinna skuteczniej zadziałać na lęki i jest bezpieczniejsza niz miks. Odnośnie dodatku do sertrliny to solian powinien być dobry. Polecała mi go moja lekarka. Co do wellbutrinu to będę mógł coś powiedzieć za jakiś czas. Jak na razie nie odczuwam poprawy w tej materii.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agonista 15 paź 2012, 16:37
Na lęk i fobie to bardziej fluwoksamina na mnie jako jedyny z ssri jako tako działala ale krótko i nie w pelni .Na pewno ma dzialanie uspokajające bez nadmiernego zamulenia problem tylko taki że ma bardzo dużo interakcji z innymi lekami.
obserwowany

przez Anika 15 paź 2012, 18:20
Witam

Jestem ponad 2 tygodnie na dawce Parogenu 30mg ( 1,5 tabletki). Zauwazylam , że znowu pojawily mi sie mysli dot. mojego narzeczonego. Typu : czy go kocham , czy chce z nim byc.itp. Wiem , ze go bardzo kocham , ale taak tego nie odczuwam :( pytalam mojej pani doktor czy to wina tabletek , powiedziala , ze jak najbardziej to wina Parogenu , ze splyca uczucia. Ale czy to kiedys minie? nie chce stracic mojego narzeczonego przez to . WIEM poprostu , ze go kocham bardzo , ale te natrectwa mysli zwiazane ze splyceniem uczyc calkowicie mnie dobijaja... :(

przez miko84 15 paź 2012, 19:08
Paroksetyna silnie znieczula, nie wiem czy nie lepsza byłaby sertralina, bo u siebie zauważyłem, że mniej spłyca uczucia niż paroksetyna.
miko84

przez kotlet123 15 paź 2012, 19:25
potwierdzam. paroksetyna taka jest, ja ciagle jestem bez emocji jesli mozna to tak ująć
sertralina moglaby byc lepsza fakt. wenlafeksyna tez byla w porzadku ale to pewnie z innych powodow zazywasz paro :uklon:
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez beladin 15 paź 2012, 19:29
Anika, dokąd bierzesz paroksetynę to uczucie będzie Ci towarzyszyć. Skoro jestes pewna, że zależy Ci na Twoim mężczyźnie to postaraj się przyjąć do świadomości, że to tylko skutek uboczny leku i zaakceptować to uczucie. Po kuracji silne uczucia i emocje wrócą :) Jeśli nadal będziesz czuła się źle to porozmawiasz z lekarzem i zmieni lek. Tak jak pisze miko84, sertralina jest dużo łagodniejsza pod tym względem. Sam ją biorę i jest ok ;)

A kiedy nie brałaś jeszcze leków odczuwałaś coś odwrotnego? ..obawy o uczucia Twojego partnera w stosunku do Ciebie ..coś jakby lęk przed opuszczeniem?
beladin

przez Anika 15 paź 2012, 19:42
Pani doktor tez wlasnie powiedziala mi , że mam sobie tlumaczyc , ze ten brak emocji , uczuc jest spowodowany leczeniem paroksetyna.

Beladin , bylo tak jak napisales. Zawsze balam sie , że moj narzeczony przestanie mnie kochac , ze podobaja mu sie inne kobiety a ja jestem nieatrakcyjna. Przerazalo mnie to , ze moglby mnie zostawic , bo go bardzo kochalam i nadal kocham.

Lecz czemu teraz do mnie przychodza natretne mysli czy ja go kocham , choc wiem , ze tak jest. :(

ehh...

przez beladin 15 paź 2012, 19:48
Poczułaś się źle, bo strach przed opuszczeniem ustąpił gwałtownie. Stąd to dziwne uczucie i wątpliwości. Ten lęk był jednym z objawów choroby. Pozostań przy leku, a za jakiś czas wszystko się ustabilizuje ..a jak to się stanie poczujesz się wolna i będziesz mogła go kochać dalej, prawdziwie, bez żadnych obaw :)
beladin

przez miko84 15 paź 2012, 20:51
No, beladin mądrze prawi, wódki mu dajcie :mrgreen:
miko84

przez Kalebx3 15 paź 2012, 20:54
Kotlet 123 napisał:
potwierdzam. paroksetyna taka jest, ja ciagle jestem bez emocji jesli mozna to tak ująć

Może i spłyca( napewno) ,ale jak dla mnie za mało ,jeszcze za mało,,,
Szukam czegoś co naprawdę spłycało by wyjeb**ne emocje ,i nie uwarzywniało.
Za rady typu "podnieś dawkę" serdecznie dziekuję. I za neuroleptyki też, w d*pie je mam.
Jak ranny na placu boju czekam podświadomie ,żeby te mędy coś znowu wypuściły na rynek...następny bajer w stylu " leczenie bez końca".
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez cytrynka84 15 paź 2012, 21:30
beladin, Powodem jest depresja,mam takie okresy,ze nie mam na nic siły,najprostsza czynność to katorga i nie mogę się do niczego zmusić,zero motywacji,chęci do działania ,nic mnie nie interesuje,najchętniej siedzialabym tylko w fotelu i przelaczala bezmyślnie kanały w tv,choć żaden film mnie nie interesuje,bo nie mogę się skupić
Przed depresja miałam bardzo dobra koncentracje,żadnych problemów z nauka.Antydepy moim zdaniem,też maja wpływ negatywny na koncentracje Przed fluo i rebo ,brałam wenle w dużej dawce,ok 2 lat i to wenla mnie o dziwo za bardzo uspokajala,splycala emocje.Wenla to bardzo dobry lek na depre i lęki,ale ma też wady jak każdy lek.Zle mnie oceniasz,nie chce się w rzadnym razie nacpac Well,naspeedowac chciałabym po prostu wrócić do normalnego stanu,z przed depry,żyć jak inni,a nie wegetowac.

-- 15 paź 2012, 20:44 --

Kiedyś brałam rebo+ fluo i odzyskalam motywacje,nie taka jak przed delta,ale ten Mix wyciągnął mnie kiedyś juz właśnie z takiego "warzywnego" stanu,ale słyszałam też opinie,ze well lepszy dlatego pytałam i tylko dlatego.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 16 paź 2012, 09:42
Prawda jest taka, że nigdy się nie przekonasz zanim nie spróbujesz, bo każdy lek działa inaczej na różne osoby.
miko84

Sortuj wg