PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 14 paź 2012, 14:15
Na jakie pytanie konkretnie? Apropo różnicy między paroksetyną a sertraliną, to już zauważyłem, że setralina nie tłumi tak pozytywnych emocji jak paro.
miko84

przez Dark Knight 14 paź 2012, 16:48
miko84, Skoro SSRI działają tonizująca na układ współczulny to czy mianseryna działa wręcz odwrotnie przez to że zwiększa poziom noradrenaliny ?????
Chodzi mi konkretnie o to czy mianseryna przez zwiększanie poziomu noradrenaliny może nasilać rumieniec skoro zwiększa noradrenaline bo czerwienienie się to mój największy koszmar
:why:

NA to Pytanie

przez miko84 14 paź 2012, 17:43
Mianseryna zwiększa inaczej poziom noradrenaliny od NRI, pozatym jak napisałem antagonizuje 5-ht2a i zwiększa też podobno poziom serotoniny.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 14 paź 2012, 18:52
miko84, Czyli mam sie nie martwić ze mianseryna pobudzi mój układ współczulny który tak dobrze został stłumiony przez SSRI

przez miko84 14 paź 2012, 20:09
A po co bierzesz mianseryne?
miko84

przez cytrynka84 14 paź 2012, 20:49
miko84, Pytanie nie w tym wątku.Ktory lek Wellbutrin czy Edronax działa silniej na noradrenaline? Który lek w ogóle najsilniej działa na noradrenaline,z tych dostępnych w Polsce? Który neuroprzekaźnik odpowiada za ,dobra koncentracje,skupienie uwagi,noradrenalina,czy dopamina?
Z góry dzięki za odpowiedzi.Pytanie nie tylko do miko84, ale do wszystkich,którzy orientują się w temacie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agonista 14 paź 2012, 21:26
Ja bym byl za edronaxem mniej skutków ubocznych .Co do koncentracji to chodzi tu o korę czołową bo ona odpowiada za koncentracje .W korze przedczolowej i czołowej nie ma swoistego białka transportującego tylko noradrenaline , to samo białko wychwytuje i noradrenaline i dopamine więc tu specjalnych różnic nie ma .Co innego w innych częściach mózgu wpływ na dopamine może powodowac uzależnienia i inne objawy niepożądane.Zresztą jaka to różnica zawsze można spróbowac jednego leku a jak będzie niebardzo to drugiego .Przy wyborze powinno brać się wiele czynnikow pod uwagę np interakcje lekowe a tych edronax ma najmniej i np próg drgawkowy bo po wellbutrinie zdarza się że ludzie dostawali drgawek .Innym przeciwwskazaniem są problemy z jedzeniem np anoreksja , bulimia . Wreszcie nie należy go brać w trakcie odstawiania alkoholu , benzodiazepin i innych uspokajaczy.

-- 14 paź 2012, 20:33 --

Dark Knight, w głowie nikt nie siedzi i nie mierzy stężeń ale wiadomo że u niektórych osób podnosi prolaktyne i powoduje zespół niespokojnych nóg a to związane jest z dopaminą i jej receptorami.Nie mianseryna nie powoduje czerwienienia się i działa spowalniająco pomimo że ma wplyw noradrenergiczny.To lek receptorowy i jeśli ktos ma zaburzony uklad noradrenergiczny to nie koniecznie musi pomoc bo zaburzenie może polegac na zbyt malym wytwarzaniu noradrenaliny a wówczas mianseryna nie ma czego uwalniać .Zresztą powoduje tycie i zatrzymanie wody w organiżmie oraz nasila apetyt.Polecal bym na sen antydepresyjnie niekoniecznie bo są inne lepsze leki.
obserwowany

przez miko84 15 paź 2012, 09:01
cytrynka84 silniej na noradrenalinę działa Edronax ale dopamina też działa na uwagę i koncentrację. Trudno generalizować bo u mnie leki serotoninowe poprawiają koncentrację przez lepszą kontrolę impulsów z zewnątrz - łatwiej się skupić na tym co ważne.
miko84

przez cytrynka84 15 paź 2012, 09:11
agonista, wielkie dzięki za info.
Jest różnica w cenie Edro wychodzi na miech 105 zeta
A Wellbutrin za 300 mg 150 zeta,bo nie wiem czy 150 Well ,by mi starczyło muszę dużo wkuwać przed egzaminem licencjackim Do bupro jeszcze może jakiś SSRI+ jeszcze inne leki,które niwelują moja bezsenność,wychodzi niezla sumka
Twoim zdaniem Well może uzależnić? Drgawki brrr... Przestraszyles mnie
Wpływ anorektyczny mi się akurat podoba .
Narazie zostanę przy Combo rebo+flop 20
Dzieci,pozdro!

-- 15 paź 2012, 08:18 --

miko84, dzięki ,mnie serotonina raczej rozleniwia ,niestety ;(
Mam ostatnio duży problem,z motywacja,chęcią do jakiegokolwiek dzialalania,koncentracja,a pracy mam Full,nauki itp.
Pozdro!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 15 paź 2012, 09:59
A na jakim SSRI jesteś?
miko84

przez cytrynka84 15 paź 2012, 11:18
Fluoxetyna 20 mg+Edronax 2 tabl Czuje się coraz lepiej pod względem motywacji i zdolności skupienia uwagi.Zalatwilam parę ważnych spraw,które leżały odłogiem A pytałam po 1) z ciekawości,który neuroprzekaźnik lepiej działa na koncentracje.2) Pomyslalam sobie po prostu,ze Wellbutrin działalby jeszcze lepiej w tej kwestii.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez beladin 15 paź 2012, 11:53
cytrynka84, wszystko zależy od tego jaki jest powód Twoich problemów z koncentracją. Tego typu leki jej nie zwiększają, tylko poprawiają koncentrację działając na przyczynę problemów (czyt. leczą a nie odurzają) Nie liczył bym na jakieś ponadprzeciętne wyniki w nauce po tego typu substancjach. Bierz to co bierzesz i się ucz. ..albo odstaw leki i bierz coś co stymuluje wyrzut - amfetaminę. Poza tym nie wiem skąd wzięłaś informację, że 300mg well'u zadziała lepiej niż 150. Więcej bierze się tylko w sytuacji, kiedy 150 nie działa. Już pomijam fakt, że nie bierze się 300mg wellbutrinu razem z SSRI. Maks w takim duecie to 150mg.

To co bierzesz powinno dać dobry efekt, tylko na to jak zawsze potrzeba więcej czasu, bez kobinowania, zmieniania itp.
beladin

przez agonista 15 paź 2012, 11:57
Wellbutrin chyba bardziej powoduje bezsenność niż edronax różnicy dużej w koncentracji nie ma chyba że przyczyną jej braku jest choroba wowczas może pomoc .Osoba zdrowa nie odniesie korzyści z brania tych lekow .To jak z tabletkami przeciwbólowymi jest bol to go zmniejszą , nie ma bólu to i zmniejszać co nie mają więc jak można zauważyć rożnice.
obserwowany

przez Dark Knight 15 paź 2012, 13:18
miko84, dodatek do serty bo sama sertra nie działa a leczę się z powodu fobii społecznej i serta jako tako poprawiła moje życie i nie chce żeby mianseryna to wszystko zepsuła

Sortuj wg