PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez rwetes 07 paź 2012, 21:18
beladin napisał(a):Miałem. a jakie to są drgania? Odczuwasz je tak jakby w środku czy tak po prosty Cie telepie?

takie krótkie, szybkie, bezbolesne skurczyki mięśni, głównie ud, ale czasem nawet mi całą miednicą delikatnie rypnie, początkowo były one non stop, co kilkanaście sekund, teraz na szczęście rzadziej...
no i raczej nie są to niedobory magnezu, bo suplementuję chelat magnezu od kilku miesięcy. lekarka twierdzi, że to 40stka paro mogła tak zadziałać... tylko, że ja już prawie z niej zszedłem, a ciągle trochę te mięśnie skaczą.
oraz dżizas, wreszcie mam normalne, niećpuńskie żrenice :D
dystymia
amisulpiryd 50mg

przez maarkel 08 paź 2012, 12:52
witam!

męczy mnie agorafobia czasme lęk przed przestrzenią ze znajomymi jest ok nawet z nieznajomymi ale juz w innym miejscu masakra i tera zmam pytanie mam do wyboru seroxat i asentre 50 jeszcze nie bralem ani jednego nie moge przetrwać pierwszych dni doraźnie pomagam sobie xanaxem tak od 8 lat jak sie zdenerwuje biore nie biore go codziennie to tak dla tych co twierdzą ze mozna sie od niego uzależnić bo jakoś nigdy nie czułem pociągu do niego!!!czy tam jakiego telepania jak go nie biore cały czas mam zapas 0,5 nigdy nie zwiekszałem dawnki ani nie łykam 10 tabletek dziennie ale ja nie otym sami wiecie ze xanax działa tak samo jak seroxat ale krotko chociaż obydwa leki trzeba brać codziennie wiec nierozumie ludzi piszących innym ze woooo xanax musisz brac codziennie i nie odstawisz skoro trucizne zwaną seroxat tez trzeba brać codziennie tylko w porównaniu do xanaxu rójnuje on zdrowie na lata wątroba serce itp ... itd a jeszcze nie słysząłem żeby seroxat wyleczył ludzi całkowicie i tak do niego wracają hehe a czepiają sie xanax:)który dzialajak byłskawica nie ma zadnych padaczek uszkodzeń wątroby i tak dalej.A wracając do mojego głownego pytania: jesli mam te stany lekkie i zaczne brac paroksetyne to oprócz ruinu w organiźmie wyleczy mnie?a jak juz zejdzie to moj stan nie bedzie gorszy niz z przed leczenia?bo wiecie teraz mam tak ze mam lęki raz na tydzien i nie biore nic a boje się że paroksetyna mi tak namiesza ze bede miał prawdziwą depreche i jakies tiki omamy i dopiero bede chory!!!pomóżcie

przez miko84 08 paź 2012, 13:13
Nie no, na pewno Ci pomoże tylko musisz być cierpliwy, te leki działają ale wymagają dużo czasu.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maarkel 08 paź 2012, 13:21
a tu macie link do tego niszczycielskiego specyfiku powiem krótko streydy i narkotyki to przy paroksetynie VIBOVIT.Boże mamy XXI wiek czy nie moga wymyslić czegoś bezpieczniejszego czy musimy wybierać pomiędzy zdrowym łebkiem a zdrową wątrobą?

http://gastrologia.mp.pl/choroby/watrob ... l?id=50955

przez mariposa89 08 paź 2012, 15:12
Hej,
A ja mam takie pytanie, do osób których przygoda z leczeniem farmakologicznym nerwic i fobii trwa już dłuższy czas.. mianowicie przez jaki najdłuższy okres zauwazaliście pozytywne działanie jednego leku, bez konieczności jego zmiany. Ja biorę od 10ciu miesięcy Xetanor, po prawie 3ch miesiacach zaczął działać i było cudownie przez pół roku, ale teraz znów wróciły nerwy, stres, strach przed wszystim :(

-- 08 paź 2012, 15:13 --

dodam, że nie odstawiłam go, po prostu przestał działać...

przez miko84 08 paź 2012, 17:51
Jaką dawkę bierzesz? Może jej podniesienie znów przywróciłoby działanie leku.
miko84

przez beladin 08 paź 2012, 23:21
mariposa89, właśnie, jaką dawkę bierzesz? Zdarza się, że działanie leku zanika po dłuższym braniu. Zwykle w takich sytuacjach lekarze zalecają wyższa dawkę leku.
beladin

przez bigfish 08 paź 2012, 23:56
mariposa89,
ze mną było identycznie, też późno zaskoczył i to dopiero w dawce 40mg, a po pół roku jako takigo samopoczucia, czarna dupa :bezradny:

przez mariposa89 09 paź 2012, 11:45
ja biore 20 mg, więc to chyba stosunkowo niedużo.
umówiłam się na piątek do lekarza. Zdecyduje co zrobić, pewnie zwiększy dawke.
Ehhh to było cudowne pół roku....
... w 3cim dniu bezstresowego samopoczucia spotkałam chłopaka z kórym kiedyś sie spotykałam, ale przez moją lękliwość niz z tego nie wyszło, sama do niego zagadałam i od razu zaczelismy sie spotykac :)))) było cudownie.. to o czym zawsze marzyłam, normalny związek, dużo smiechu, zabawy, przytulania, na wesoło!
niestety związek sie rozpadł, on jest typem podrywacza... a do mnie wróciła moja lękliwość :(

przez one-half 10 paź 2012, 10:22
mariposa89 napisał(a):niestety związek sie rozpadł, on jest typem podrywacza... a do mnie wróciła moja lękliwość :(

Skoro więc to wszystko jest tak zgrane w czasie to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną załamania nastroju jest właśnie rozpad związku, a nie mniej lub bardziej rzekoma "awaria" leku

przez mariposa89 10 paź 2012, 12:03
Bardziej skłanialabym sie do wersji, ze awaria leku nastąpiła wcześniej tylko dzięki temu, że byłam szczęśliwa i miałam jego to tego nie zauważyłam.. dopiero teraz jak znow jestem sama zaczynam to dostrzegać.. bo jest mi smutno, ale bardziej jednak odczuwam napięcie 24/7 i izolowanie się .. jak za starych, złych czasów.
Ale z moich doświadczeń wynika, że takie napięcie towarzyszyło mi całe życie oprócz momentów gdy byłam w udanych związkach. Chyba związek daje mi poczucie bezpieczeństwa, wzrost poczucia wlasnej wartości. Ale żeby kogoś poznać wypadałoby tak nie spinać :( tego byłego "złapałam" właśnie w okresie świetnego działania leków, kiedy czułam się fajną, atrakcyjną, umiejącą się wypowiedzieć i zażartować dziewczyną. mysle ze w moim normalnym stanie nie zwrociłny na mnie uwagi.
Czy Wy też tak macie, że już od chwili obudzenia czujecie poddenerwowanie, napięcie? nie umie rozmawiac z ludzmi :( ciezko mi budowac wypowiedz, mowie nerwowo, nie składnie i w ogole czuje jakby to był dla mnie wysiłek - wypychanie z siebie słów. głupio to brzmi ale tak obrazowo to czuje ze wypycham je z zaciśniętego brzucha :/:/ to pewnie przez spięcie.. takze na codzien bardzo mało mówię. i to spinam tak nie tyko przed facetami czy nieznajomymi. nawet jak rozmawiam z rodzicami czy bliską mi siostrą. właściwie bardziej denerwuję się rozmową ze znajomymi niz z nieznajomymi.

przez Siding Spring 10 paź 2012, 12:53
ja na paroksetynie w ogole nie moglem gadac z ludzmi:p moglem ale wlasnie przez te wkurwienie,napiecie,nerwowosc wszyscy mnie irytowali i gadanie nie mialo sensu.

przez miko84 10 paź 2012, 12:57
Ja mogłem ale mi się nie chciało :blabla:
miko84

przez Dark Knight 10 paź 2012, 15:42
a ja po żadnym leku nie mam efektu leczenia i nie mam skutków ubocznych poza sennością tak jak bym nic nie brał i myślę nad tym czy się tak nie powiesić skoro i tak nie ma szans na normalne życie :-|

Sortuj wg