PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lew 05 paź 2012, 20:48
Co rozumiecie pod tym zwrotem "spłycenie uczuć"? Bo ja nie mogę jednoznacznie określić czy taki skutek uboczny u mnie się pojawił. Dajcie jakieś przykłady. To znaczy że jak widziałem jak ktoś krzywdził małego uroczego kotka to nie zrobi mi się go żal?
Bo chyba nie mówicie o anhedonii?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez QueenForever 05 paź 2012, 20:52
Spłycenie uczuć-czyli ciężko się czymś wzruszyć,płytki afekt,niektórzy nie potrafią wtedy płakać.
QueenForever

przez lew 05 paź 2012, 20:59
Czyli mnie to nie dotyczy bo bez paro też tak miałem.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JużTuByłem 05 paź 2012, 21:01
miko84 ,a byłeś kiedyś na Anafranilu ? ;>
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez miko84 06 paź 2012, 09:54
Byłem jakiś czas, działanie podobne do SSRI, z tym, że uboki większe, szczególnie antycholinergiczne - suchość w ustach, sedacja.

-- 06 paź 2012, 09:40 --

Kurde, ale ta paroksetyna jest sedatywna, to pewnie przez to cholerne działanie antycholinergiczne. :?

-- 06 paź 2012, 09:40 --

Pare dni na sertralinie i zero takiego działania...

-- 06 paź 2012, 11:22 --

Nie dam rady, dokładnie taka sama senność w ciągu dnia jak wcześniej byłem na 40 mg :x Wracam do sertraliny, ona miała nawet mile energetyzujące działanie przez te pare dni. Jednak działanie antycholinergiczne paroksetyny jest dość silne, czuję się podobnie jak na pewnych trójpierścieniowych i typowych lekach antycholinergicznych - zmuła, zaburzenia szybkości postrzegania. Założę się, że długotrwale brana ma podobnie negatywne działanie na pamięć co inne antycholinergiki, szczególnie w wyższych dawkach.

Sertralina nie ma działania antycholinergicznego a dodatkowo ma słabe działanie na dopaminę, co może lekko pobudzać i poprawiać uwagę. Tym razem zostaje na sertralinie na dłużej.
miko84

przez lew 06 paź 2012, 13:38
miko84, to ile raptem dni byłeś ponownie na paro? Może warto byłoby przetrzymać te kilka pierwszych dni zanim organizm się przestawi. To, że można z dnia na dzień przeskakiwać z jednego SSRI na drugi to mit. Oczywiście pewnie można tyle tylko, że organizm to takie zajebiste laboratorium, że na pewno to wychwyci i zanim się przestawi może dać upust swojemu niezadowoleniu w postaci skutków ubocznych.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez beladin 06 paź 2012, 20:14
miko84 napisał(a):Tym razem zostaje na sertralinie na dłużej.
Brawo. Wytrzymaj, nie dodawaj niczego, a będziesz zadowolony :) ..a i trzymaj się dawki 150mg aż zaskoczy.
beladin

przez miko84 07 paź 2012, 12:42
lew ale na tych paru dniach na paro poczułem się zupełnie tak samo jak wtedy gdy brałem ją pare miesięcy na 40 mg -zmuła i nic więcej.
miko84

przez Dark Knight 07 paź 2012, 14:02
wiec jednak rezygnacja z paro wiec moze i ja zostane przy sertralinie tylko wskocze na dawke 150 mg i zostane na niej przynajmniej z 3 miesiace

przez beladin 07 paź 2012, 17:09
Raczej. Jak już bierzesz jakis czas i czujesz, że działa to warto przetestować lek do oporu. Poleć 150mg minimum miesiąc aż zatrybi w tej dawce , a jak będzie za słabo wejdziesz na 200mg na jakiś czas. Powinno być dobrze ;)
Warto rodzielić sobie na 2 równe dawki - ranno i wieczorem, wtedy człowiek nie czuje senności po wzieciu leku. Moja lekarka mówi, że można też brać 50mg rano i 100mg wieczorem i też będzie dobrze :)

Paro działa dosyć mocno na lęki, ale co z tego jak przymula człowieka tak strasznie, że w ogóle nie ma się ochoty ani siły na nic. Nie polecam osobom spkojnym no chyba, że ktoś jest energiczną osoba z natury, to być może sie sprawdzi.
beladin

przez rwetes 07 paź 2012, 17:13
ja też podziękowałem paro za współpracę, trochę pomogła, jednak zamuła i brak motywacji stały się zbyt silne. do tego przy 40mg zaczęły mi drgać mięśnie. schodzę ekspresowo z 40mg i wkrótce daję szansę esci, bom jeszcze nie miał okazji doświadczyć. miał też ktoś może objaw drgających/skaczących mięśni po paro? zszedłem już do 5/10 mg ale ciągle skaczą :)
dystymia
amisulpiryd 50mg

przez beladin 07 paź 2012, 17:15
Miałem. a jakie to są drgania? Odczuwasz je tak jakby w środku czy tak po prosty Cie telepie?
beladin

przez lew 07 paź 2012, 20:25
Mi też mięśnie drgają, ale nie jakoś permanentnie. Tylko od czasu do czasu coś tam zadrga tak jak po dużym wysiłku ot, co.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Dark Knight 07 paź 2012, 21:02
beladin, Jestem własnie osobą bardziej spokojną więc masz racje paro moze mnie strasznie przymulić lecz chyba nic innego nie działa a jedynego czego szukam to pozbyc sie tej chorej nieśmiałości no i może troche więcej motywacji ale wydaje mi się że barak motywacji wynika z tej nieśmiałości gdzie bym nie poszedł i co bym nie zrobił robię się odrazu cały czerwony :evil: :evil: :evil:

Sortuj wg