PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez one-half 05 paź 2012, 13:03
Podobno na paroxetinum mozna przytyc. Czy czesto sie to zdarza?

-- 05 paź 2012, 13:41 --

Ścislej: chodzi mi o spowolnienie metabolizmu/zatrzymywanie wody bo zwiększony apetyt mnie nie dotyczy

przez miko84 05 paź 2012, 13:49
Za spowolnienie metabolizmu obwiniałbym tonujący wpływ serotoniny na noradrenalinę i ogólnie układ sympatyczny. Wiadomo, że noradrenalina przyspiesza spalanie, a silny "zalew" serotoniny spowodowany paroksetyną z czasem tonuje noradrenalinę, co po sobie zauważyłem - zmniejszenie typowej noradrenalinowej potliwości, uregulowanie się przyspieszonej akcji serca i zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Myślę, że by temu zaradzić wystarczy kontrolować jedzenie i zwiększyć trochę ruch.
miko84

przez one-half 05 paź 2012, 14:07
Dzieki Miko :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 05 paź 2012, 14:19
na nastepnej wizycie chyba poprosze mo paroksetyne lecz maksymalna dawka 20 mg i moze dodam mianseryne zobaczymy co lekarz powie

a i czy mianseryna pod mirtazapiny ?? bardzo rozni sie działaniem ?

przez miko84 05 paź 2012, 14:53
Nie różni się wiele, głównie chodzi o to, że obydwa leki są antagonistami 5-ht2c, a antagonizm tych receptorów usprawnia działanie SSRI w niektórych przypadkach.
miko84

przez QueenForever 05 paź 2012, 15:41
mianseryna jest tez inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny,mirtazapina nie ma takiego działania,poza tym mirta silniej antagonizuje receptor H1 i 5HT3 -różnice są zatem znikome na korzyść mianseryny.
QueenForever

przez miko84 05 paź 2012, 16:39
Czy ja wiem czy na korzyść mianseryny? Mirtazapina ma lepsze ratio blokady 5-ht2c do 5-ht2a, mianseryna wręcz przeciwnie. Blokada 5-ht2c - uwalnianie dopaminy, blokada 5-ht2a - zatrzymanie uwalniania dopaminy. Inaczej: agonizm 5-ht2c przez SSRI - hamowanie uwalniania dopaminy, agonizm 5-ht2a przez SSRI - uwalnianie dopaminy.
miko84

przez QueenForever 05 paź 2012, 17:00
Widziałem porównywarkę receptorową mirtazapiny i mianseryny i wynikało z niej że libido bardziej zaburza mirtazapina .
QueenForever

przez miko84 05 paź 2012, 17:45
Nie wiem z czego to wynika ale na pewno lepsze ratio 5-ht2c:5-ht2a ma mirtazapina. Pozatym mianseryna antagonizuje receptor alfa 1 co zmniejsza uwalnianie serotoniny pod wpływem noradrenaliny.
miko84

przez QueenForever 05 paź 2012, 17:58
Dlatego własnie mianseryna moze lepiej komponowac sie z SSRI.
QueenForever

przez miko84 05 paź 2012, 18:02
Nie no to przeciwdziała antydepresyjnemu działaniu. Pisze o tym w książce Stahl'a.
miko84

przez Dark Knight 05 paź 2012, 18:42
i tak chyba przechodze naproksetyne wiec wtedy mianseryna idzie napewno w odstawke bo nie wyobrazam sobie łaczenia paro z minseryna niezły przysrost wagi :D

przez Anika 05 paź 2012, 19:34
Witam.

Mam pytanie odnosnie paroksetyny.

Lekarz zwiekszyl mi dawke Parogenu z 20mg na 30mg ( Biore ten lek na nerwice natrectw i lęki ).
5 dzien biore dawke 30 mg i natrectwa znowu sie nasilily :( czy to normalne , ze na poczatku stosowania leku jak i na zwiekszaniu jego dawek objawy choroby sie zaostrzaja? niedlugo ide na wesele i chcialabym sie czuc chociaz troszke normalnie . Na wesele ide za 2 tygodnie, mam nadzieje , ze moje samopoczucie sie poprawi do tego czasu a dawka zwiekszona leku zacznie dzialac.

Mam pytanie odnosnie jeszcze jednej kwestii.
Jesli biorac prawie 3 miesiace dawke 20mg ( 1 tabletka ) zauwazylam u siebie slawne splycenie uczuc.. to biorac wieksza dawke - 30mg, bedzie jeszcze gorzej? :(

dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam

przez bigfish 05 paź 2012, 20:15
Jesli biorac prawie 3 miesiace dawke 20mg ( 1 tabletka ) zauwazylam u siebie slawne splycenie uczuc.. to biorac wieksza dawke - 30mg, bedzie jeszcze gorzej?

no niestety, coś za coś :?

Sortuj wg