PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
257
70%

Nie
62
17%

Zaszkodziła
46
13%

Liczba głosów : 365

przez beladin 03 paź 2012, 19:49
lew, na początku odczuwa się jakieś pozytywne działanie, które stopniowo ustępuje. Dopiero po kilku miesiącach lek zaczyna faktycznie działać.
beladin

przez lew 03 paź 2012, 22:46
beladin, To znaczy po ilu? Jak dla mnie 2 miesiące to wystarczająca ilośc czasu żeby się zniechęcić do leczenia czymś co jest drogi i nie daje odpowiednigo efektu.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

przez rwetes 04 paź 2012, 02:52
lew napisał(a):No widzisz a seroksacik kosztuje bagatela 57 zł 30 tabletek po 20 mg. Według Wikipedii seroxat to lek oryginalny. A ja się zastanawiam co to oznacza czyli inne leki zawierające paroksetyne nie są oryginalne? Pochodzą z czarnego rynku produkowane są jak MDMA w piwnicach i specjalnie do tego przygotowanych laboratoriach? Nie zawierają tyle substancji czynnej ile jest napisane na opakowaniu? O co chodzi?
Z seroxatem stanowczo zbyt drogo wychodzi ta zabawa.

firma farmacutyczna, która "wynalazła" dany lek, który potem przechodzi fazy testów dostaje PATENT i zostaje dopuszczony do sprzedaży w poszczególnych krajach. inne firmy nie mogą tego leku produkować przez czas trwania patentu. taki patent z reguły trwa 15 lat a potem wszystkie inne firmy farmaceutyczne mogą produkować lek (generyczny) z identyczną substancją. dlatego lek oryginalny jest drogi, przez 15 lat zbijają kasę, którą przeznaczają na kolejne badania, bądź też marketing, no i oczywiście "czarny" marketing. oryginał a generyk to jedynie różnica w substancjach pomocniczych, które mają minimalny wpływ na działanie leku, choć oczywiście zdania wśród lekarzy i "znerwicowanych" pacjentów są podzielone (marketing kontra autosugestia). niestety jest to jeden ogromny biznes. życzę zdrowia schodząc dość lekko z paro. :)
dystymia
amisulpiryd 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 04 paź 2012, 07:18
lew, po 3-4 i dłużej. Działanie SSRI zmienia się w czasie.
beladin

przez one-half 04 paź 2012, 10:44
kotlet123 napisał(a):wiem tylko że paroxinor jest względnie nowym lekiem i 100% kosztuje u mnie 13 złotych z groszami

http://www.doz.pl/leki/p8304-Paroxinor - ulotka internetowa
http://lekoszukacz.pl/lek/Paroxinor-tab ... mg/id/3336 - cena detaliczna i po refundacji

wynika z tego ze 1 maja 2012 r. lek wszedł do obrotu (?)

Kotlet, kto jest producentem PAROXINORU? Czy przypadkiem nie Orion Pharma?

przez lew 04 paź 2012, 11:16
rwetes, Dzięki za objaśnienie, bo to bardzo ciekawa wiadomość. Teraz już rozumiem, dlaczego ten lek jest oryginalny i dlaczego jest "lepszy" od innych zawierających paro. Po prostu możliwe, że przedstawiciel handlowy firmy farmaceutycznej robi klasyczny żart wujka i wyciąga zza ucha psychiatry, do którego się wybrał w celu przekonywania go o większej skuteczności swojego leku, kilka baniek :lol:. A co nie stać ich? Przez takie 15 lat jak lek dobry można zbić niezła fortunę, a jak ma się już tyle kasy to można z powodzeniem zrobić pacynkę prawie z każdego. To właśnie to żerowanie na ludziach, których schorzenia praktycznie uniemożliwiają im rozsądne myślenie. A nadzieja na wyleczenie powoduje, że podejmujesz kolejne próby. Dla nich to wymarzona sytuacja kolejny wieloletnie klient. Zresztą dla psychiatrów też. Jak od razu trafia z lekiem to zbyt dużo nie zarobią, ale jeśli będą próbowali kilka lat ci dopasować lek to już całkiem pokaźna suma się uzbiera.

beladin, Jestem chyba zbyt popędliwy żeby 1/3, 1/4 roku testować lek, który mi nie pomaga. Niemiałbym nic przeciwko stosowania nawet i dłużej jakiegoś parocha (mój portfel pewnie by miał), ale żeby ten lek jakoś działał.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

przez kotlet123 04 paź 2012, 11:37
zgadza sie, orion pharma :great:
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez miko84 04 paź 2012, 12:30
lew ja uzyskałem stablizację na 40 mg paro, do których wracam, a że brakowało pewnych efektów na nastrój i motywację lekarz kazał podbić do 60 mg. Zobaczymy, bo jak na razie z wszystkich SSRI jakie próbowałem paroksetyna była najsilniejsza i najlepiej działała na moje OCD.
miko84

przez lew 04 paź 2012, 12:58
Mi to się zbytnio nie podoba taka wizja, że tabletki robią po 20 mg a ty musisz łykać po 40. Jestem rozczarowany brakiem odpowiedniego efektu leczniczego. Myślę, że każdy, kto zaczyna leczyć się psychiatrycznie po początkowym wierzeniu, że „teraz będzie już tylko lepiej” uświadamia sobie w końcu smutną prawdę, że ta droga jest dłuższa niż nam początkowo się zdawało. Do tego jeszcze dochodzi wątpliwość czy faktycznie poprawnie się tym lekiem leczyłem. Może beladin ma rację i powinienem poflirtować z paro dłużej być może na większych dawkach. A teraz jak już to odstawiłem w cholerę to nie chce do tego wracać jestem skłonny do leczenia, ale innym proszkiem.
Na razie jestem na etapie zwlekania. Czekam aż pewnego dnia zadzwonię do psychiatry i umówię się na wizytę. Tylko /cenzura/, kiedy za tydzień dwa? Na /cenzura/ tracić czas? Ja /cenzura/, co za pojebana kopuła. Chyba z moich wpisów i używanych słów wyraźnie widać moją frustrację.
F40.1
lew

przez Dark Knight 04 paź 2012, 13:31
Moze mi ktos powiedzieć na którym miejscu klasyfikuje sie wenlaflaksyna pod względem siły działania na serotonine bo wyczytałem jedynie ze najsilnijsza jest paroksetyna potem citalopram next serta itd a na którym miejscu jest jest wenlaa ??

przez miko84 04 paź 2012, 13:52
lew ale oni robią tabletki dla wszystkich a każdy przypadek jest tak inny, o dawkowaniu decyduje lekarz po wywiadzie, jeśli jest pewne pozytywne działanie to podbijanie dawki jest normą, bo po co zmieniać lek i ryzykować utratę choćby i tej części pozytywnego działania?

Dark Knight http://en.wikipedia.org/wiki/Antidepressant

Najsilniejsza jest paroksetyna, później sertralina, później escitalopram, citalopram, fluwoksamina i fluoksetyna. To z SSRI. Wenlafaksyna jest słabsza od wszystkich SSRI ale jej działanie polega na dodatkowej blokadzie wychwytu noradrenaliny.
miko84

przez beladin 04 paź 2012, 22:59
Dark Knight, wszystko zależy od dawki ..i w jaki sposób reagujesz na lek.
beladin

przez one-half 05 paź 2012, 10:14
kotlet123 napisał(a):zgadza sie, orion pharma :great:

Wiedziałem oni zawsze muszą być mocno konkurencyjni zeby opchnac swoje produkty :mrgreen:

przez miko84 05 paź 2012, 10:34
No paroxinor jest nowy i ceną rozwalili reszte konkurencji :mrgreen:

W końcu paroksetynowy odpowiednik sertagenu 50 mg który kosztuje ok 5 zł.
miko84

Sortuj wg