PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez beladin 03 paź 2012, 19:49
lew, na początku odczuwa się jakieś pozytywne działanie, które stopniowo ustępuje. Dopiero po kilku miesiącach lek zaczyna faktycznie działać.
beladin

przez lew 03 paź 2012, 22:46
beladin, To znaczy po ilu? Jak dla mnie 2 miesiące to wystarczająca ilośc czasu żeby się zniechęcić do leczenia czymś co jest drogi i nie daje odpowiednigo efektu.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez rwetes 04 paź 2012, 02:52
lew napisał(a):No widzisz a seroksacik kosztuje bagatela 57 zł 30 tabletek po 20 mg. Według Wikipedii seroxat to lek oryginalny. A ja się zastanawiam co to oznacza czyli inne leki zawierające paroksetyne nie są oryginalne? Pochodzą z czarnego rynku produkowane są jak MDMA w piwnicach i specjalnie do tego przygotowanych laboratoriach? Nie zawierają tyle substancji czynnej ile jest napisane na opakowaniu? O co chodzi?
Z seroxatem stanowczo zbyt drogo wychodzi ta zabawa.

firma farmacutyczna, która "wynalazła" dany lek, który potem przechodzi fazy testów dostaje PATENT i zostaje dopuszczony do sprzedaży w poszczególnych krajach. inne firmy nie mogą tego leku produkować przez czas trwania patentu. taki patent z reguły trwa 15 lat a potem wszystkie inne firmy farmaceutyczne mogą produkować lek (generyczny) z identyczną substancją. dlatego lek oryginalny jest drogi, przez 15 lat zbijają kasę, którą przeznaczają na kolejne badania, bądź też marketing, no i oczywiście "czarny" marketing. oryginał a generyk to jedynie różnica w substancjach pomocniczych, które mają minimalny wpływ na działanie leku, choć oczywiście zdania wśród lekarzy i "znerwicowanych" pacjentów są podzielone (marketing kontra autosugestia). niestety jest to jeden ogromny biznes. życzę zdrowia schodząc dość lekko z paro. :)
dystymia
amisulpiryd 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 04 paź 2012, 07:18
lew, po 3-4 i dłużej. Działanie SSRI zmienia się w czasie.
beladin

przez one-half 04 paź 2012, 10:44
kotlet123 napisał(a):wiem tylko że paroxinor jest względnie nowym lekiem i 100% kosztuje u mnie 13 złotych z groszami

http://www.doz.pl/leki/p8304-Paroxinor - ulotka internetowa
http://lekoszukacz.pl/lek/Paroxinor-tab ... mg/id/3336 - cena detaliczna i po refundacji

wynika z tego ze 1 maja 2012 r. lek wszedł do obrotu (?)

Kotlet, kto jest producentem PAROXINORU? Czy przypadkiem nie Orion Pharma?

przez lew 04 paź 2012, 11:16
rwetes, Dzięki za objaśnienie, bo to bardzo ciekawa wiadomość. Teraz już rozumiem, dlaczego ten lek jest oryginalny i dlaczego jest "lepszy" od innych zawierających paro. Po prostu możliwe, że przedstawiciel handlowy firmy farmaceutycznej robi klasyczny żart wujka i wyciąga zza ucha psychiatry, do którego się wybrał w celu przekonywania go o większej skuteczności swojego leku, kilka baniek :lol:. A co nie stać ich? Przez takie 15 lat jak lek dobry można zbić niezła fortunę, a jak ma się już tyle kasy to można z powodzeniem zrobić pacynkę prawie z każdego. To właśnie to żerowanie na ludziach, których schorzenia praktycznie uniemożliwiają im rozsądne myślenie. A nadzieja na wyleczenie powoduje, że podejmujesz kolejne próby. Dla nich to wymarzona sytuacja kolejny wieloletnie klient. Zresztą dla psychiatrów też. Jak od razu trafia z lekiem to zbyt dużo nie zarobią, ale jeśli będą próbowali kilka lat ci dopasować lek to już całkiem pokaźna suma się uzbiera.

beladin, Jestem chyba zbyt popędliwy żeby 1/3, 1/4 roku testować lek, który mi nie pomaga. Niemiałbym nic przeciwko stosowania nawet i dłużej jakiegoś parocha (mój portfel pewnie by miał), ale żeby ten lek jakoś działał.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez kotlet123 04 paź 2012, 11:37
zgadza sie, orion pharma :great:
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez miko84 04 paź 2012, 12:30
lew ja uzyskałem stablizację na 40 mg paro, do których wracam, a że brakowało pewnych efektów na nastrój i motywację lekarz kazał podbić do 60 mg. Zobaczymy, bo jak na razie z wszystkich SSRI jakie próbowałem paroksetyna była najsilniejsza i najlepiej działała na moje OCD.
miko84

przez lew 04 paź 2012, 12:58
Mi to się zbytnio nie podoba taka wizja, że tabletki robią po 20 mg a ty musisz łykać po 40. Jestem rozczarowany brakiem odpowiedniego efektu leczniczego. Myślę, że każdy, kto zaczyna leczyć się psychiatrycznie po początkowym wierzeniu, że „teraz będzie już tylko lepiej” uświadamia sobie w końcu smutną prawdę, że ta droga jest dłuższa niż nam początkowo się zdawało. Do tego jeszcze dochodzi wątpliwość czy faktycznie poprawnie się tym lekiem leczyłem. Może beladin ma rację i powinienem poflirtować z paro dłużej być może na większych dawkach. A teraz jak już to odstawiłem w cholerę to nie chce do tego wracać jestem skłonny do leczenia, ale innym proszkiem.
Na razie jestem na etapie zwlekania. Czekam aż pewnego dnia zadzwonię do psychiatry i umówię się na wizytę. Tylko /cenzura/, kiedy za tydzień dwa? Na /cenzura/ tracić czas? Ja /cenzura/, co za pojebana kopuła. Chyba z moich wpisów i używanych słów wyraźnie widać moją frustrację.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Dark Knight 04 paź 2012, 13:31
Moze mi ktos powiedzieć na którym miejscu klasyfikuje sie wenlaflaksyna pod względem siły działania na serotonine bo wyczytałem jedynie ze najsilnijsza jest paroksetyna potem citalopram next serta itd a na którym miejscu jest jest wenlaa ??

przez miko84 04 paź 2012, 13:52
lew ale oni robią tabletki dla wszystkich a każdy przypadek jest tak inny, o dawkowaniu decyduje lekarz po wywiadzie, jeśli jest pewne pozytywne działanie to podbijanie dawki jest normą, bo po co zmieniać lek i ryzykować utratę choćby i tej części pozytywnego działania?

Dark Knight http://en.wikipedia.org/wiki/Antidepressant

Najsilniejsza jest paroksetyna, później sertralina, później escitalopram, citalopram, fluwoksamina i fluoksetyna. To z SSRI. Wenlafaksyna jest słabsza od wszystkich SSRI ale jej działanie polega na dodatkowej blokadzie wychwytu noradrenaliny.
miko84

przez beladin 04 paź 2012, 22:59
Dark Knight, wszystko zależy od dawki ..i w jaki sposób reagujesz na lek.
beladin

przez one-half 05 paź 2012, 10:14
kotlet123 napisał(a):zgadza sie, orion pharma :great:

Wiedziałem oni zawsze muszą być mocno konkurencyjni zeby opchnac swoje produkty :mrgreen:

przez miko84 05 paź 2012, 10:34
No paroxinor jest nowy i ceną rozwalili reszte konkurencji :mrgreen:

W końcu paroksetynowy odpowiednik sertagenu 50 mg który kosztuje ok 5 zł.
miko84

Sortuj wg