PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Golden_Queer 23 wrz 2012, 23:31
A ja biorę teraz samo paro i to działa zupełnie inaczej, niż paro z trilafonem: ledwo, ledwo. Co mnie zaskakuje, to jakieś odblokowanie umysłu, wrażliwości, niestety, także na przykre bodźce. Już nie jest mi wszystko jedno. Już nie mam wszystkiego w dupie. Już nie ma tak, że na niczym mi nie zależy. Jest bardzo ciężko, ale próbuję jakoś sobie z tym radzić i nie wracać do tego ogłupiacza. I tak zresztą to już w przyszłym roku zostaje wycofane z produkcji.

To, co napisałem o paro, to jednak działanie paro w połaczeniu z trilafonem albo chlorprotiksenem (i wygląda na to, że paro niewielkie miało tutaj znaczenie). Samo paro działa na mnie inaczej, bardzo słabo. Łagodzi ten ból psychiczny, ale ogólnie biorąc, jest mi przykro... I nie ma mowy o jakimkolwiek zobojętnieniu, rozleniwieniu, czy odwrażliwieniu: to działanie jest żadne w porównaniu z klasycznymi neuroleptykami. Jedzenie smakuje mi mocniej, zapach mocniej pachnie, pojawiają się pozytywne uczucia, także... seksualne :) Jest większa potrzeba nowości, zmiany, zainteresowanie światem. Jednak dużo też przykrości.

przez Siding Spring 24 wrz 2012, 08:55
czyli jednak zostajesz na paroksetynie? nie czujesz sennosci nadmiernej? szczegolnie okolo 10 rano? ze bierzesz tabletke i ledwo mozna oczy trzymac otwarte??:>. Ja chyba jednak wracam do paroksetyny....ale jeszcze nad tym mysle..

przez media 24 wrz 2012, 09:05
Popiół napisał(a):
Golden_Queer napisał(a):Niestety, teraz mam też problem z PSSD.

I właśnie dla tego boje się paroksetyny a niektórzy lekarze nie zdają sobie sprawy jak ten lek może być niebezpieczny, heh najlepsze jest to że oni znają działanie leków tylko z książek i z doświadczenia na pacjentach, mój psychol robił ze mnie idiotę i wciskał mi że tym lekiem leczy się też przedwczesny wytrysk i że mogę się cieszyć z dłuższego stosunku, hahha a co to ma wspólnego ze mną? ja swoje, on swoje jak grochem o ścianę, ciekawe jak bym go tak "wykastrował" 40stoma mg paro czy też by tak pierdolił.
Przepisał mi dwa opakowania genetyku "viagry" i nara, następny...oczywiście podziękowałem mu za udaną współpracę.

Inny fakt jest taki że paroksetyna pomogła mi bardzo, wyciągnęła mnie z silnej depresji, napoiła optymizmem, wyeliminowała dosyć skutecznie lęki, oczywiście po odstawieniu czar prysną. O emocjach nie będę się już rozpisywał, bo każdy wie jak jest...zombie.

-- 19 wrz 2012, 21:49 --

U mnie przy 20mg była makabra...ale może się nie rozumiemy, mieliście problemy ze wzwodem utrzymaniem go? U mnie nic takiego nie było...tylko seks był dla mnie np. tym co skrobanie ziemniaków...chociaż nie wiem czy skrobanie ziemniaków większej frajdy mi nie dawało.

Ja mam PSSD po Citalu, swój prxzypadek opisałem tutaj: http://www.nerwica.com/post980675.html?hilit=pssd#p980675

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kotlet123 24 wrz 2012, 10:59
ciagnac temat, moge sie podzielic pewnymi info dot. schodzenia z paro na moim przypadku

3 dzień bez paroksetyny, póki co zero jakis skutkow ubocznych oprocz lekkich narazie brain zapów.

Nie biorac leku, czuje wciaz jak dziala (wyciszenie emocjonalne,male libido itp)

zobaczymy co bedzie dalej, jesli pojawi sie coś niespotykanego, wartego podzielenia się z Wami to napewno tutaj notkę zamieszczę pozdrawiam

:great:
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez lew 24 wrz 2012, 13:08
kotlet123 napisał(a):ciagnac temat, moge sie podzielic pewnymi info dot. schodzenia z paro na moim przypadku

3 dzień bez paroksetyny, póki co zero jakis skutkow ubocznych oprocz lekkich narazie brain zapów.

Z jakie dawki zszedłeś do 0?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez bigfish 24 wrz 2012, 13:57
Ja jechałem na 40mg paro przez rok, potem przeskoczyłem z dnia na dzień na 20mg citalu i po dwóch miesiącach przeskoczyłem na wenle , po ponad 3 miesiącach na wenli 150mg olałem SSRI/SNRI , jadę na samej mianserynie 3 tydzień i jeszcze żyje, mam tylko brain zapsy :twisted: :P

przez kotlet123 24 wrz 2012, 17:45
20 mg brałem,
posta pisalem rano, teraz brain zapy jak cholera :D nie wiem czy sie smiac czy plakac,
oprocz tego to nic mi sie nie dzieje. moze sobie walnę piwko na dobranoc
Doraźnie Pramolan

przez lew 24 wrz 2012, 21:48
Bo z tym shitem to generalnie jest tak, że ma się brain zapy jedynie. Jak mi się skończyło raz 1 opakowanie i byłem przez tydzień bez paro to też prądowało we łbie jak cholera i człowiek ma tak jakby zmulałe ruchy przez to, taka słaba koordynację. Na pewno do przeżycia ale jednak lepiej to odstawiać normalnie bez jakiś spektakularnych przeskoków.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez kotlet123 25 wrz 2012, 08:31
kurde. oprocz zappow jeszcze bardz odokuczliwa bezsennosc tej nocy, i dziwne napływy co jakis czas niepokoju, martwienia się?

wzialem dzis rano 5mg( cwiartke tabletki) a tak dla spokoju.....
Doraźnie Pramolan

przez lew 25 wrz 2012, 12:51
kotlet123 napisał(a):kurde. oprocz zappow jeszcze bardz odokuczliwa bezsennosc tej nocy, i dziwne napływy co jakis czas niepokoju, martwienia się?

wzialem dzis rano 5mg( cwiartke tabletki) a tak dla spokoju.....

Bezsenność po kilku dniach minie. W ciągu dnia dobrze jest popróbować robić coś na świeżym powietrzu pograć pobiegać. Przed snem walnąć szklanę mleka z miodem albo dobrze jest też „zdrowo” przemarznąć na dworze tylko to akurat może przyprawić o grypę także może lepiej tego nie próbuj.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez beladin 25 wrz 2012, 21:11
A ja nie miałem żadnych brain zapów :-|

Lekarka mówiła, że pozytywne działanie paro odnośnie lęków powinno się utrzymywać jeszcze około miesiąca.
beladin

przez lew 25 wrz 2012, 22:23
[quote="beladin"]A ja nie miałem żadnych brain zapów :-|

To widocznie dobrze odstawiałeś lek, że nie miałeś paralizatora w głowie.
Obstawiam, że nie utrzyma się przez miesiąc jednak świadomość, że coś się łyka robi swoje :smile:
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez kotlet123 26 wrz 2012, 13:00
jeszcze jednak nie odstawiam wzialem polowke. a w jaki sposob odstawialiscie w jakich dawkach i jakie odstepy czasowe jesli mozna wiedziec?
:pirate:
Doraźnie Pramolan

przez chris77 26 wrz 2012, 15:31
Kurde mam dylemat czy wrócić do parogenu, w skrócie wygląda sprawa tak że tylko on względnie mi pomógł,
walczę z nerwica lękową a konkretnie z chroniczną bezsennością. 3 miesiące temu rzuciłem paro i to był mega
błąd od tej pory jestem rośliną, miesiąc temu pani przepisała mi mirtazapinę 30mg potem 45mg, biorę do dzisiaj
i jakoś nie specjalnie pomaga, jest odrobinę lepiej tylko trochę. Dzisiaj (po 3 bezsennych nocach z rzędu) zadzwoniłem
do swojej pani psychiatry że ten lek raczej mi nie pomaga, a ona to niech zwiększę dawkę mirta do 45mg albo wezme
triticco albo parogen ale tak w zasadzie to nie ma dla mnie czasu bo jest zarobiona, dowidzenia... i wyłączyłem rozmowę,
wychodzi na to że mam leczyć się sam (chodzę też na psychoterapię). Co byście mi polecili zrobić zwiększyć dawkę
mirta do 45mg, poczekać czy coś się wydarzy pozytywnego (3,4 dni), czy od razu brać parogen lub triticco, (parogen mam w domu,
triticco trzeba by było kupić, nie wiem czy jest ważna racepta, miesiąc czasu już gdzieś ma)? Kurcze mimo tylu bezsennych nocy
a może dlatego nie wiem co robić, bo parogen to w sumie syf, ale tylko on odczuwalnie mi pomógł. czy jeśli mirta nie zadziałała,
3,4 tyg. brania to już nie zadziała czy jeszcze może zadziałać przy zwiększonej dawce, co by tu zrobić?
Dziękuje za wszystkie sugestie.

Sortuj wg