PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Siding Spring 18 wrz 2012, 10:01
schodzisz z leku wiec to dosyc normalne ze sie lepiej czujesz. Zejdziesz calkowicie bedzie jeszcze lepiej. Odczekaj kilka miesiecy nie biorac paroksetyny i podejrzewam ze tak Cie przycisna lęki ze bez wahania wrocisz do paroksetyny bo w staly przeciwlękowy efekt nie wierze. Tez sie czulem jak mlody Bog jak z 20 zszedlem na 10 a potem do 0. Otwarty do ludzi,pewny siebie,przebojowy. po kilkua miesiacach zalowalem ze w ogole mialem stycznosc z tym specyfikiem.

Tak samo miko84 mysle ze jest i z Toba;P. Myslisz ze to wellbutrin nagle dodal Ci wiatru w skrzydla a pewnie przy zejsciu z parosketyny tak sie czujesz:)

przez lew 18 wrz 2012, 10:25
No to pewnie macie rację. Właśnie o takie szczere opinie mi chodziło. Nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się tymi dniami do póki paro działa, a potem będzie się dalej myślało.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Siding Spring 18 wrz 2012, 11:00
tak w ogole to sam rozwazam powrot do paroksetyny. Ciezko sie polapac na tym swiecie po kuracjii tym lekiem Wszystko jest inne. Nie mam nawet 20% tej pewnosci jaka dawal mi lek. Raz sie wejdzie w ten syf to potem ciezko odstawic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 18 wrz 2012, 12:43
lew, wg mnie powinieneś brać przynajmniej 3-4 miesiące te 20mg, aby stwierdzić czy lek dobrze działa na Ciebie czy nie. Lepsze samopoczucie po zmniejszeniu dawki jest bardzo częste, zwłaszcza kiedy jeszcze się rozkręcił na dobre.
Nic nie kombinuj tylko bierz 20mg przez dłuższy czas, a będziesz mile zaskoczony ;)
beladin

przez miko84 18 wrz 2012, 12:44
lubudubu tyle, że ja już nie biorę paro ok 2 miesiące? Pozatym tym razem dobre samopoczucie po zejściu z paro trwało tylko pare dni...niestety. Brałem już dawniej wellbutrin dość długo więc wiem co jest działaniem tego leku.

Tak jak ja byłem mile zaskoczony gdy nie chciało mi się nic robić a pasje które wcześniej mnie nakręcały przestały mieć jakiekolwiek znaczenie? ;) Kurde, nawet muzyka mnie drażniła i musiałem ją ciągle ściszać. Brałem paro w dawce 20 mg przez 6 miesięcy, później 40 mg przez kolejne 6. Totalnie stracony czas, w którym w pracy i relacjach międzyludzkich nie posunęłem się ani o krok.
miko84

przez beladin 18 wrz 2012, 12:48
lubudubu napisał(a):Tak samo miko84 mysle ze jest i z Toba;P. Myslisz ze to wellbutrin nagle dodal Ci wiatru w skrzydla a pewnie przy zejsciu z parosketyny tak sie czujesz:)

lubudubu jesteś okrutny! :hide:
beladin

przez Siding Spring 18 wrz 2012, 12:55
lepiej wiec co sie z czym je;p

przez kasia000 18 wrz 2012, 13:14
Ja też jestem mega szczęsliwa ,że odstawiałam paroksetynę a byłam jej wierna kilka lat.Teraz jakbym urodziła się na nowo...
Fakt jest więcej lęku,strachu...ale żyję i walczę..Nie jestem stłumiona ,mam emocje ,wrażliwość ponad przeciętność;-)co w nerwicy nie jest dobre,ale cóż nie wrócę już do paroksetyny choćby sie waliło.Nie chce nawet wspominac okresu odstawianie to był koszmar!!!!schodziłam 10% dawki co 4 tygodnie.Wg Amerykańskiego PAXIL PROGRESS..Nie było łatwo .Nie biorę już paroksetyny 2 lata.Na końcu pomogła mi mikro dawka (1/4 1/2 tabl.Sertraliny )bo nie wyrabiałam.Aktualnie musze odstawic sertraline w dawce 25 mg.I zastosuje taki sam schemat jestem ostrożna.Wiem co przeżyłam z paroksetyną.Teraz drżę czy taki sam problem bedzie z połowką sertry(25 mg) czy bedzie lżej -zobaczymy.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez kotlet123 18 wrz 2012, 13:46
ja biorę poltora meisiaca paro i czuje sie naprawde dobrzse. zero lęków i relacje miedzyludzkie lepsze. mysle czy nie schodzic powoli samemu? czy po prostu brca i brac...? co sadzicie :pirate:
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez Golden_Queer 18 wrz 2012, 13:54
lew:

Tak, sama paroksetyna to na pewno nie jest lek dla mnie, ona jedynie cofnęła działania niepożądane, wywołane przez trilafon, które po pewnym czasie zaczęły być męczące (impulsywność, niepokój i zranienie emocjonalne, nasilenie objawów borderline, i niby-ADHD).

Jednak z perspektywy czasu mam wrażenie, że, mimo wszystko, najlepiej czułem się, a przynajmniej funkcjonowałem na fluanxolu z lerivonem i na małych dawkach trilafonu - tylko po tym nosi !!! To też może być w pewnym momencie ciężkie do zniesienia!

lubudubu:

A ja się zastanawiam, czy lęk to jest w ogóle wskazanie do stosowania jakiegokolwiek leku psychotropowego. Całe życie żyłem w lęku, w stresie, w niepokoju, kiedy miałem 20, 22 lata lęki nasiliły się, niekiedy potrafiły być tak mocne, że myślałem, że jeszcze chwila i dostanę halucynacji (takie miałem skojarzenia). Oczywiście lęki miały swoje przyczyny: chociażby lęk przed nieznanymi ludźmi na zabawie sylwestrowej,, czy mnie zaakceptują, czy mnie nie odrzucą, czy nie zrobią mi czegoś złego. W pewnym momencie to zaczął być lęk dezintegracyjny, ale też, niestety, w pewien sposób wytworzony przeze mnie samego. Ale cały czas próbowałem po prostu tolerować te lęki i samemu je wyciszać, albo po prostu, tolerować. Niestety, mam wrażenie, że po leczeniu lekami, będę musiał od nowa uczyć się tolerowania swoich uczuć. Być może będą one nie mniej silne, niż kiedyś. Ale ja mam wrażenie, że lęk jednak trochę kręci ^^ To trochę tak, jakby zażyć jakiś narkotyk ^^

przez miko84 18 wrz 2012, 13:55
Jak działa to po co schodzić? Pewnie wszysto wróci do stanu sprzed brania...
miko84

przez beladin 18 wrz 2012, 14:19
Golden_Queer napisał(a):Ale ja mam wrażenie, że lęk jednak trochę kręci ^^ To trochę tak, jakby zażyć jakiś narkotyk ^^

To ja dziękuję za taki narkotyk.
Lęk nakręca, ale wyłącznie do pracy nad tym by się jego pozbyć. Np. przy fobii społecznej robisz wszystko by spełnić oczekiwania wszystkich wokół. Faktycznym celem jest nie tyle spełnienie oczekiwań innych osób, co zwyczajne pozbycie się lęku.

Przez lęk żyję wyłącznie dla innych wykluczając przez to swoje potrzeby. Większość oczekiwań innych wobec mojej osoby to tylko urojenia spowodowane lękiem
..a że jestem wymagająca osobą to i urojenia są nadzwyczaj barwne. Dochodzi jeszcze mechanizm "błędnego koła" i można się dosłownie wykończyć psychicznie.
beladin

przez kasia000 18 wrz 2012, 14:26
o blędne kółeczko skąd ja je znam;-)
szczerze to go nienawidze...
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez beladin 18 wrz 2012, 14:40
kasia000 napisał(a):Aktualnie musze odstawic sertraline w dawce 25 mg.I zastosuje taki sam schemat jestem ostrożna.Wiem co przeżyłam z paroksetyną.Teraz drżę czy taki sam problem bedzie z połowką sertry(25 mg) czy bedzie lżej -zobaczymy.

Bez obaw. Sertralina nie daje tak nieprzyjemnych objawów przy odstawianiu. Dawkę 25mg sertry na chłopski rozum można by porównać do 5mg paroksetyny. Poza tym brałaś ją krótko, więc naprawdę nie ma się czego bać ;)
beladin

Sortuj wg