PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez magda_88 13 wrz 2012, 21:00
Ja potrzebuje pozbyć się tego raz na zawsze... robie kolejne podejscie do leków plus psychoterapia której średnio ufam. Chce też wypróbować medytację bo to podobno pomaga

przez miko84 13 wrz 2012, 21:10
beladin poczytaj opinie ludzi na forach, szczególnie anglojęzycznych. Pozatym stwierdzono, że serotonina blokuje dopamine w regionach odpowiedzialnych za motywację. Mi się na paroksetynie nic nie chciało, robota siedziała, nawet wcześniejsze pasje wygasły.

Ten lek i owszem dodaje energii, ale nie w sposób jaki bym chciał. On nakręca, wyższe dawki u mnie powodowały wręcz RLS. Najgorsze jest nakręcenie i energia z brakiem chęci do roboty.

-- 13 wrz 2012, 20:33 --

Jak znasz angielski to poczytaj:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2989833/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22353235

"In all 6 cases, the patient reported loss of motivation while being treated with an SSRI. Loss of motivation was of new onset and temporally associated with the use of the SSRI."

-- 13 wrz 2012, 20:35 --

"Serotonin directly affects frontal lobe projections that modulate initiative, curiosity, inhibition, and ability to focus. According to this view, as serotonin receptors are bombarded with increasing amounts of serotonin, these frontal lobe functions devolve into lack of motivation, disinterest, disinhibition, and poor attention."

"SSRIs indirectly modulate frontal lobe activity by inhibiting the release of dopamine. It is this knowledge (i.e., serotonin inhibits dopamine) that has led to the development of atypical antipsychotic drugs. Because negative and cognitive symptoms of schizophrenia are thought to be related to hypodopaminergia in the mesocortical tract by blocking serotonergic influence on dopamine neurons, these symptoms can be treated. All atypical antipsychotics work by inhibiting a particular serotonin receptor, 5HT2A. Hence, according to the second explanation, by increasing serotonin in the frontal cortex, SSRIs are diminishing dopamine there and causing apathy."
miko84

przez JużTuByłem 13 wrz 2012, 22:00
Według mnie totolotek na każdego inaczej działa
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Madzialenka 14 wrz 2012, 11:24
Czy zmieniając oryginał na inny odpowiednik mogę mieć znów objawy uboczne?

przez magda_88 14 wrz 2012, 13:27
Madzialenka napisał(a):Czy zmieniając oryginał na inny odpowiednik mogę mieć znów objawy uboczne?

wydaje mi się że nie, w końcu mają tą samą substancję czynną

przez patryk_22 14 wrz 2012, 20:09
Jem już miesiąc parogen i ..... nic . Wywalę te tabletki chyba do kibla , jestem już u trzeciego psychiatry i żaden mi jeszcze nie powiedział co mi jest , każdy przepisuje tylko prochy . Po parogenie nie mam ani efektów ubocznych o których czytałem na forum ani nie czuje żeby w żaden sposób ten lek na mnie działał. Spróbuje chyba psychologa .
patryk_22

przez chris77 14 wrz 2012, 20:34
na jednych działają leki na innych nie, już sam nie wiem o co chodzi? ja też biorę mirtazapinę dwa tygodnie i nic, załamka:((
mi psychoterapia nie pomogła

przez Lajka04 14 wrz 2012, 21:08
Ja też brałam różnego rodzaju antydepresanty, a tylko dwa zadziałały. patryk_22, chris77, nie poddawać się :!: :mrgreen:
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

przez miko84 15 wrz 2012, 08:18
patryk_22 poczekaj jeszcze, u niektórych potrzeba 8 tyg na zadziałanie. Jaką dawkę bierzesz? Jakie inne leki brałeś?
miko84

przez magda_88 15 wrz 2012, 12:22
Ja dopiero 5 dni na Xetanorze (po powrocie) a jutro mam jechać samotnie pociągiem.... stres na maksa - jak ja tego nie cierpię!

przez JużTuByłem 15 wrz 2012, 14:17
Ja bym poczekał patryk_22. Jestem na Anafranilu i czytałem ,ze rozkęca się w ciagu 3 tygodni i jeżeli niema poprawy terapeutycznej to lek idzie w odstawke.Pisał o tym miko i Anna.R wysyłali rożne anglojęzyczne strony ,że to jest udowodnione itp.Mieli rację jeśli chodzi o TEORIĘ. Biore miesiąc i teraz moge powiedzieć ,że lek zaczął działać.Gdybym go odstawił po 3 tygodniach to by była dupa ,a juz przerabiałem kilka leków i zawsze odstawiałem po miesiącu jak nie działał i to był błąd mogłem im dać minimum 2 miesiace maks 3.Brałem Parogen,Wenle,Sertaline.

Możesz zawsze zwiększyć dawkę na maksymalną przetestuj lek w 100% zeby pozniej nie mieć wątpliwości typu ,a moze by zadziałał ?
Rośnie w siłę"

przez Golden_Queer 15 wrz 2012, 15:58
Jednak nie, dałem temu gównu jeszcze ostatnią szansę, raczej o jedną za dużo, i próbowałem brać pół dolnej dawki bez neuroleptyków: i wtedy ostatecznie już potwierdziła, jak beznadziejnym jest lekiem: kastruje nawet w połowie dawki, jak chyba żaden lek antydepresyjny, jaki kiedykolwiek zsyntetyzowano, zamula, otumania, rozleniwia myślenie, znieświeża ciało i umysł, hamuje łaknienie, wywołuje zaburzenia snu, daje też jakiś dziwny niepokój. Kreatywność i ambicje również stępia.

Są to stany tan nienormalne, tak nienaturalne, że trudno mi było odnieść to do jakichkolwiek wydarzeń z mojej przeszłości, jedynie odlot podczas kinderbalu, kiedy to dziecko szaleje w zabawie tak, że zapomina o realnym życiu, przypominał to, co czułem. Tyle tylko, że nie jestem dzieckiem, muszę stawić czoła realnemu życiu i nie zależy mi już w ogóle na wygłupach i odlotach, tylko na pracy i twórczości. W tej kwestii ten lek prędzej zaszkodzi, niż pomoże :)

Lek ten upośledza również, jak mi się wydaje, inteligencje emocjonalną, ale nie tylko on, tylko większość psychotropów, o ile nie wszystkie.

Jak widać jednak z wypowiedzi na forum, wielu osobom właśnie takie znieczulenie, zobojętnienie, ogłupienie (schamienie) się podoba :) dla mnie jednak, jak dla niespełnionego twórcy, jest to jednak zabójcze. po tym leku można stworzyć jedynie dzieła na poziomie Dody.

Pożegnałem się więc z paroksetynką już bez żalu i bez skrupułów. Niech inni sobie ją biorą, ja nie zamierzam.

W ogóle chciałbym zrezygnować z leków, które poza usunięciem objawów, nic dobrego mi nie dały, a wiele zabrały, wywołały też wtórne zaburzenia osobowości, ale... ponieważ nie bardzo mogę spać, biorę jeszcze 4 mg trilafonu przed snem. Na szczęście to już jest prawie nic...

I tak, po latach leczenia zostaję z niczym, w punkcie wyjścia, tyle, że nie mam już 19 lat, a 31 i młodość w większości... przeminęła z wiatrem.

Może przynajmniej uda mi się teraz wykorzystać wiedzę, którą zdobyłem podczas psychoterapii.

przez miko84 16 wrz 2012, 01:57
"zamula, otumania, rozleniwia myślenie, znieświeża ciało i umysł, hamuje łaknienie, wywołuje zaburzenia snu, daje też jakiś dziwny niepokój. Kreatywność i ambicje również stępia."

Zgadzam się z tym, to samo odczułem ja na paroksetynie.

"Lek ten upośledza również, jak mi się wydaje, inteligencje emocjonalną, ale nie tylko on, tylko większość psychotropów, o ile nie wszystkie."

Upośledza, ale nie wszystkie tak mają. Wellbutrin który teraz biorę wręcz ją wspomaga.

"Jak widać jednak z wypowiedzi na forum, wielu osobom właśnie takie znieczulenie, zobojętnienie, ogłupienie (schamienie) się podoba :)"

Niestety, dla niektórych to jedyne wyjście by iść przez życie. Ale nie będzie to życie pełną piersią z wszystkimi barwami emocji i uczuć.
miko84

przez JużTuByłem 16 wrz 2012, 13:02
Gdy brałem paro to nie miałem żadnych skutków ubocznych ,a łykałem 40mg.Mi by odpowiadało zobojętnienie ,lepsze to niż lęki ;) Teraz na Anafranilu czuje radość,smutek ,ale bez lęków i to mi się podoba;)

Golden_Queer zacząłeś brać leki majac 19 lat i do tej pory nie znalazłeś tego swojego ?
Rośnie w siłę"

Sortuj wg