PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Bombastick 12 wrz 2012, 12:04
Pisałem już to gdzieś wcześniej ale tu wchodzi wiele Świerzych osób wiec się powtórzę żeby podnieść na duchu :)Paro to chyba najlepszy przeciwlękowy lek jaki jest w tej chwili obecny na rynku,jest lekiem pierwszego rzutu nie bez powodu,porostu ma największa skuteczność.Moja rada dla nowych jest taka żeby się nie męczyć i poprosić o lekarza o xanax w pierwszej fazie leczenia,tak żeby odrazu kojarzyło się ono pozytywnie.Moge tylko dodac ze pełen efekt leku pojawia się okolo 4 me brania tak wyniki z wielu opinia i sam się pod tym podpisuje( nie zmienia to faktu ze po 2 do 3 tygodniach będzie już wyraźna różnica).Druga bardzo ważna radą z mojej strony jest schodzić z leku jak tylko was w w pełni wyleczy czyli około 6 me do rok.Ja niestety pocieniałem 4 lata mimo ze naprawdę nie musiałem efekt był taki ze paro przestało działac i teraz od roku szukam zaginionego skarbu :) Pozdrawiam
4 lata spokoju na paroksetynie 6 me męczarni na estitalopramie 3me na wenyli roznie było Teraz jedziemy z CRF zobaczymy

przez JużTuByłem 12 wrz 2012, 14:32
Kurde a ja po miesiącu odstawiłem paroksetynę :roll: Gdybym wiedział że trzeba poczekać przynajmniej 4 miesiące to bym jej nie odstawiał :roll: Z wenlą zrobiłem podobnie po miesiącu odstawiłem.
Teraz juz za pozno ,biore Anafranil 4 tydzień leci. Jak nie podziała to przerzucę się na wenle+mirtazapina ,widzę ,że te połączenie jest dobre i dośc popularne na forum :smile:
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez aniak80 12 wrz 2012, 21:29
Witam Was:)

Dzień do kitu bo cały czas pada w nocy była burza ale ok.Dziś miałam wizyte u psycholog i jak mnie zobaczyła to odrazu zauważyła poprawę nastroju o 99% (na pierwszej wizycie płakałam) teraz od ostatniej wizyty biore paro 20mg i jest ok powoli się rozwija brałam długo ją jak dobrze się poczułam to zeszłam do 10 mg ale miałam jej nie przerywac a ja mądrzejsza ją przerwałam jak po mc nerwy mnie nosiły,ze cała się juz trzęsłam to szybko wróciłam do 10 mg ale to nic nie dało i od 2 tyg jestem na 20 mg.Psycholog mi powiedziała,ze wiedzę mam bardzo dużą pod względem pracy nad sobę jak wyciszyc itp gorzej jest z motywacją:( Powiedziała mi ze mam się ruszac chodzic na spacery i jezdzic rowerem bo przy wysiłku nasz mózg produkuje hormon szczescia a nie jezdzic tylko samochodem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bombastick 13 wrz 2012, 10:12
JużTuByłem napisał(a):Kurde a ja po miesiącu odstawiłem paroksetynę :roll: Gdybym wiedział że trzeba poczekać przynajmniej 4 miesiące to bym jej nie odstawiał :roll: Z wenlą zrobiłem podobnie po miesiącu odstawiłem.
Teraz juz za pozno ,biore Anafranil 4 tydzień leci. Jak nie podziała to przerzucę się na wenle+mirtazapina ,widzę ,że te połączenie jest dobre i dośc popularne na forum :smile:

Nie jest powiedziane ze zrobiłeś źle po miesiącu powinno być widać wyraźna poprawę :)
4 lata spokoju na paroksetynie 6 me męczarni na estitalopramie 3me na wenyli roznie było Teraz jedziemy z CRF zobaczymy

przez miko84 13 wrz 2012, 10:53
aniak80 paroksetyna motywacji nie sprzyja, niestety. Rozleniweniu już bardziej.
miko84

przez magda_88 13 wrz 2012, 11:17
Ja niedawno chciałam odstawić Xetanor bez konsultacji z lekarzem no i bęc wróciło wszystko.... Lekarka kazała mi wrócić do leku, od 3 dni biorę i jak to było poprzednio jest jeszcze gorzej... Wracliście już do leku? Ja biorę 20 mg mam nadzieję że to zadziała i że nie muszę brać większej dawki czy coś...
Sam lek mi nie pomaga chyba czas na psychoterapie, nie mogę się pozbyć tego shitu...

przez Lajka04 13 wrz 2012, 12:43
Ja właśnie parę dni temu wróciłam do Parogenu i jak na razie jest ok., a właściwie bardzo bardzo dobrze, w porównaniu do tego co było :smile: Na początku też źle się czułam, ale to raczej normalne w pierwszych dniach/tygodniach brania leku.

Sam lek mi nie pomaga chyba czas na psychoterapie, nie mogę się pozbyć tego shitu...

Też tak uważam. Leki mogą złagodzić objawy, ale problem zostaje. Ja na szczęście chodzę na terapię, już 3 rok, no i mogę stwierdzić, że terapia to jedyne wyjście aby uwolnić się od lęków na całe życie.
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

przez magda_88 13 wrz 2012, 13:32
Lajka04 napisał(a):Ja właśnie parę dni temu wróciłam do Parogenu i jak na razie jest ok., a właściwie bardzo bardzo dobrze, w porównaniu do tego co było :smile: Na początku też źle się czułam, ale to raczej normalne w pierwszych dniach/tygodniach brania leku.

Ja się tylko boje żeby dawka nie była za mała, że organizm się już przyzwyczaił....

Też tak uważam. Leki mogą złagodzić objawy, ale problem zostaje. Ja na szczęście chodzę na terapię, już 3 rok, no i mogę stwierdzić, że terapia to jedyne wyjście aby uwolnić się od lęków na całe życie.

Eh masakra, mam nadzieję, że uda mi się tego pozbyć raz na zawsze. A na jaką terapie chodzisz ? Poznawczo-behawioralną? :)

przez Lajka04 13 wrz 2012, 14:44
Ja się tylko boje żeby dawka nie była za mała, że organizm się już przyzwyczaił....

Hmmm... Ja miałam wątpliwości czy lek, który brało się już kiedyś i zadziałał, może przy ponownym jego braniu nie zadziałać, chyba podobny dylemat do Twojego, z tym, że ja parogen przestałam brać ponad rok temu. Mój lekarz powiedział mi, że to mit i lek na pewno zadziała jeśli wcześniej pomógł, a nawet powinien zadziałać znacznie szybciej, ze względu na jakąś pamieć mózgu, czy coś takiego...

A na jaką terapie chodzisz ? Poznawczo-behawioralną? :)

Ja chodzę na taką mieszaną terapię :D , wszystkiego po trochę, ale bardziej bym powiedziała, że to terapia analityczna, niż poznawczo-behawioralna.

przez beladin 13 wrz 2012, 15:35
Nie zgadzam się z opinią, że paro nie sprzyja motywacji.
Moim zdaniem istotne jest podłoże problemu. Jeśli dana osoba doświadcza tego stanu wyłącznie z powodu silnych lęków społecznych, jest zwyczajnie podminowana tym, że nie daje sobie rady w tej materii, paroksetyna wyciszając lęki przywróci również chęci do działania.

Moja lekarka mówi, że ma sporo pacjentów, którym paro dodaje energii ..także nie ma co generalizować.
beladin

przez Lajka04 13 wrz 2012, 15:41
Nie zgadzam się z opinią, że paro nie sprzyja motywacji.

beladin, kto wydał tą opinie? Bo nie za bardzo wiem o co Ci chodzi...

przez Siding Spring 13 wrz 2012, 16:13
troche dzika ta energia... czasami nie wiadomo bylo co ze soba zrobic. bardzo bardzo silne pobudzenie. Ale obawiam sie ze tak czy inaczej musze wrocic do tego leku.

przez Lajka04 13 wrz 2012, 16:25
Przyznam szczerze, że ja żadnej dzikiej energii nie odczuwałam i nie odczuwam, a teraz to moje drugie podejście do leku, ale to może dlatego, że ja Parogen biorę na bardzo silne napady lęku. I prędzej o dzikiej energii mogłabym mówić odnośnie ataków niż działania leku...

przez beladin 13 wrz 2012, 16:32
Sorki. Z rozpędu nie wstawiłem cytatu. Pan Miko84 wcześniej się wypowiedział, że paro podobno sprzyja rozleniwieniu. Teraz wypadałoby zapytać: komu dokładnie sprzyja i co to słowo oznacza dla osoby, która je wypowiada?

Jak widać każda osoba ma swoje problemy i doświadczenia z tym lekiem i głównie na tym opiera swoją opinię. Podobnie jest z wypowiedziami typu "zadziałał, nie zadziałał.." Wszystko zależy od tego, jakiego działania dana osoba oczekuje i jakie jest jego podłoże. Reszta tekstu w mojej wypowiedzi wyżej :)
beladin

Sortuj wg