PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Anika 31 sie 2012, 16:43
Witaj Anikak80 a jak sie czujesz na tak malej dawce 10mg ? Ja biore 20mg parogenu , cala tabletke , ale te mysli nadal są i dochodza nawet inne.. "ze nie kocham narzeczonego" itp.. mam nadzieje , ze dokuczaja mi one z powodu braku libido , uczuc :( nigdy takich mysli nie mialam , planowalismy slub, zarezerwowalismy sale itp a teraz... NIGDY nie mialam takich mysli w stosunku do ukochanego , jak zaczelam chorowac na nerwice natrectw to sie one pojawily.

przez miko84 31 sie 2012, 18:01
Niestety wiele związków rozpadło się przez leki z grupy SSRI.
miko84

przez Anika 31 sie 2012, 19:20
Miko84 , co masz dokladnie na mysli?

to znaczy, że jak odloze na bok paroksetyne SSRI , to nadal bedzie tak samo , jakbym ją brala = brak uczuc , natretne mysli do ukochanej osoby co procentuje rozpadem zwiazku? :(
Ja nie chce aby moj zwiazek sie rozpadł , tylko zeby bylo lepiej niz teraz, bo wiem , ze kocham mojego narzeczonego tylko te mysli...

Ahh.. wiem , ze to nie forum o uczuciach etc , ale wszystko sie wiaze z ta choroba , jak juz wspominamy o zwiazkach partnerskich...

MIko84 strasznie mnie zdołołowales tym :( :( :(

Czyli Paroksetyna zabija uczucia do narzeczonego , męża , dzieci itp... no bo jak wytlumaczyc rozpady zwiazkow kochajacych sie osob , ktore zazywaja ten lek ?

pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aniak80 31 sie 2012, 19:38
Witam

Ja po wizycie u psychiatry.Zwiększyła mi dawkę do 20mg i kazała na 2 tyg.wprowadzic propranolol na te skoki ciśnienia.

Anika bierz dalej paro mi rozkręcił się dopiero po 2-3 mc ale naprawde działał cuda.To wcale tak niejest ze przez te leki rozpadają się małżenstwa oczywiscie wielki spadek libido ale my sobie z mężem przyzeklismy,ze nic na siłę naprawdę mam wspaniałego męża poniewaz jak chorowałam mocniej i brałam inne leki z innej dziedziny to wogóle nic niebyło warczałam jak na psa tak było prawie rok ale przeszło libido dalej do kitu ale jest lepiej.Co do myśli to przejda sama Aneczko zauważysz,ze zaczynają zatracac się i będzie ich coraz mniej.

-- 31 sie 2012, 18:41 --

A i zapomniałam powiedziec,ze zaczełam chodzic do psychologa na "dzien dobry" jak się mnie zapytała z czym do niej przychodzę z jakim problemem rozryczałam się więc ona w karcie zaczeła czytac.Powiedziała,ze po 10-ciu latach zmagania się z nerwicą i depresją mam pełne prawo miec jej dosc.Powiedziała mi,ze musimy długo pracowac nademną.

przez miko84 31 sie 2012, 20:31
Anika te leki potrafią zmienić/przytłumić uczucia do innych osób, to nie chodzi tylko o spadek libido, ale o postrzeganie innych. Jest sporo doświadczonych osób, jak ktoś zna angielski to niech poszuka na google. Nie twierdzę, że tak będzie w Twoim przypadku, ale lepiej żebyś wiedziała, że te leki mogą mieć na to wpływ.
miko84

przez Anika 31 sie 2012, 21:00
Aniak80 , tak bardzo sie boje, że te leki spowoduja , ze odsune sie od narzeczonego :( a tego nie chce! wiem , ze bez lekow sobie nie poradze, ale boje sie co bedzie pozniej. Po tym co napisal Miko84 mam tyle obaw :(
Jak biore Parogen 20mg , ciagle teraz pojawiaja sie mysli , ze juz narzeczonego nie kocham, do tego jakby brak uczuc, stlumienie ich powoduje jakby to bylo prawda :( ale tak ie jest. Wiem, ze go kocham! Mam dosc tych mysli :( :( :(

Aniu_k80, ja chodze na psychoterapie od maja. Teraz mam przerwe do 2 pazdziernika, bo moja terapeutka jest na urlopie. sama nie wiem , czy cos ta terapia daje , ale pani psycholog powiedziala wlasnie tak jak u Ciebie, że trzeba bedzie dlugo nad soba pracowac , bo nerwica dlugo sie rozwijała.

Tak bym chciala , zeby bylo normalnie :( boje sie, ze te leki mowiac wprost zmienia moje uczucia do narzeczonego :( a tego nie chce :( ehh... teraz to dopiero cierpie :(

pozdrawiam Cie Aniu i zycze zdrowka .

przez miko84 01 wrz 2012, 08:11
Daj lekowi czas na rozkręcenie się, przynajmniej 4 a najlepiej 8 tygodni i wtedy zobaczysz.
miko84

przez kasz 01 wrz 2012, 11:39
Witam, mam pytanie jaki jest okres działania leku w organizmie...Chodzi o to ile czasu od odstawienia leku paroksetyna krąży w organizmie ?

przez lukaskzl 01 wrz 2012, 14:20
Witam Wszystkich. Od 10 dni biore ParoGen 20mg. Na poczatku lekaz zalecil mi branie dawki 10mg (pol tabl.) od 3 dni biore juz cala i jak przez pierwsze 2 dni od kad bralem cala tabletke czulem sie w miare dobrze ( dopiero wieczorami nachodzily mnie ataki ) tak dzisiaj a w sumie od wczoraj wieczorem czuje sie dziwnie jakbym mial czasami dziwny ucisk w kaltce zaparcie tchu, jakbym byl oslabiony. wiem ze ten lek (zreszta pewnie jak kazdy inny) ma skutki uboczne ale czy tez takie? Od 3 dni biore tagze gripex bo zlapalo mnie jakies przeziebienie. Czy to ze go biore ma jakis wplyw na mje samopoczucie? Czy moze lepiej skonsultowac sie z lekarzem? Nie wiem jak u was ale moje stany lekowe objawialy sie w sposob taki ze mialem zawroty glowy a moze nawet nie zawroty a poczucie niestabilnosci mojego ciala poznij klocia kolo serca no i teraz czasami takie jakby zaparcia tchu. Czy ma to zwizek z braniem ParoGenu i czy minie po kilku tygodniach tak jak wiekszosc z was pisze. Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich!

przez aniak80 01 wrz 2012, 20:41
Łukasz bierz cały czas ten lek naprawdę bardzo długo się rozkręca na początku u mnie tez było bardzo zle ale teraz jest ok.

przez lukaskzl 01 wrz 2012, 20:50
Dzikeki aniak80. Mam taki zamiar. Tylko ze dzisiejsze objawy sa o wiele mocniejsze niz w ciagu ostatnich 2 m-cy zanim zaczolem brac parogen. Chcialem tylko wiedziec czy to normalne objawy (skutki uboczne) czy jak to tam nazwac. Poniewaz przebywam za granica a skontaktowac z moim lekarzem moge sie tylko telefonicznie postanowilem zapytac forumowiczow i mimo iz czytalem duzo postow to jednak wolalem zapytac. Wiec jeszcze raz Dzieki!!
Jakbys jeszcze mogla mi napisac po jakim czasie zaczelo sie robic ok. tak jak wszyscy pisza ok 4 tygodni? I te 4 tyg. to od momentu kiedy zacznie sie brac parogen czy od momentu przyjmowania dawki 20 mg?

przez Robertinhio89 02 wrz 2012, 17:20
Lek zajebisty, po prostu rewelacyjny ! :) Choruję na CHAD od blisko 5 lat i przy pierwszym depresyjnym nawrocie to on wyprowadził mnie z niej w największej mierze (wcześniej był Doksepin a po Rexetinie Jarvis i Lerivon). Choć przu drugim nawrocie nawet na parę dni przeszedłem z depresji w ostrą manię także nie było za ciekawie. To jednak tylko dowodzi jak mocny jest to lek ! Trzeba więc po niego sięgnąć w odpowiednim momencie. Aha i co ważne - dawka w depresji powyżej 20 mg jest chyba niewskazana. Miałem kiedyś po 3-4 tygodniach zwiększoną z 20 na 40 i myślałem, że umorduję się na amen. Straszne nakręcenie i niemal 0 spania. Podobno dawka 40 a nawet 60 mg działa korzystnie jedynie podczas leczenia zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych (zwanych potocznie nerwica natręctw)...

przez lukaskzl 03 wrz 2012, 20:51
ma do was jeszcze jedno pytanie. czy uczucie dusznosci, uczucie tak jakby mi cos stanelo w przelyku to moze bys skutek uboczny brania parogenu? bo wziolem juz dzisiaj 5-ta cala tabletke a w sumie juz 13 dzien (pierwsze 8dni bralem pol) i prawie ze caly dzin czulem sie juz dobrze i tu nagle popoludniu zaczelo mnie tak jakby dusic czy cusik takiego. aha i wspomgam sie xanax-em co 6h biore po pol tabletki. moze t ma tez jakis wplyw.

przez aniak80 04 wrz 2012, 10:01
Łukasz u mnie paro zaczą działac po ok 3 mc byłam juz bezsilna ale lekarka moja nie kazała mi odstawiac leku.Poczatki były ciężkie nie mogłam funkcjonowac normalnie po pracy padałam na łózko i spałam ale powoli lek się rozkręcił.Jedynie czym się wspomagałam to Afobamem ale to przy rexerinie.Przy paro niczym się nie wspomagam bo lek działa super i nie trzeba niczym wspomagac bo.Łukaszu spróbuj nie wspomagac sie zadnym lekiem spróbuj brac tylko paro przez pare dni moze bedzie lepiej.A usick w gardle to tzw.klucha zazwyczaj na tle nerwowym ale moze organizm reagowac na lek ale przejdzie ci to napewno.Zobaczysz jak wszystko zaczyna się normowac.Moja lekarka się smieje ze ja do niej ide tylko po zmiane leku albo po recepte bo przy 10-ciu latach choroby juz sama sobie dawki reguluję.Jeszce jedno spróbuj zając się czyms jak dopadają cię mysli o zlym samopoczuciu odpychaj natretne pysli to naprawde działą ja własnie zaczełam pracowac trochę sama nad sobą i widzę ze to naprawde daje.Chodziłam na terapie 12 tyg.i nic nie pomagała ta terapia a pracuję sama nad sobą.

Pozdrowionka.

Sortuj wg