PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez open_minded 24 sie 2012, 22:13
daammk napisał(a):Kasz - po 2 tygodniach powoli mijał ten najgorszy dół, po 3 tygodniach już czuć działanie na lęki.

Czy tylko mi wypadają włosy po paroksetynie ? Zwiększenie dawki = więcej wypadających włosów ?

Kurczę, niestety mam identycznie - również zauważyłem zwiększoną liczbę wypadających włosów. A podejrzewałem, że sprawcą jest Trittico... : (

Jednak chyba wolę już być łysy, gruby ale... żywy i względnie szczęśliwy ; )

przez Anika 25 sie 2012, 14:54
Witajcie. U mnie dokladnie dzisiaj minelo 1,5 miesiaca jak zazywam Parogen w dawce 20mg. Oczywiscie jak wczesniej wspomnialam, widze jakas juz poprawe, napewno lęki sie zmniejszyly , ale z myslami natretnymi juz nie jest tak kolorowo... Sa dni lepsze i dni gorsze. Teraz przez ostatnie 3 dni znowu sie natretne mysli nasiliły :( czy to sie kiedykolwiek zmieni...ehh.. :( ciezko z tym zyc.. wizyta dopiero za miesiac ...

pozdrawiam

przez sadi31 25 sie 2012, 15:38
dawka poczatkowa na natrectwa to 40 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez on23 25 sie 2012, 18:36
Anika,
Próbowalas leku wspomagajacego. np Rispolept? pomaga z myslami bynajmniej mi
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez wieslawpas 25 sie 2012, 21:53
Zażywałem kiedyś parogen 20 mg i przez pare miesiacy jade na 10 mg. Czuje sie jednak marnie - wrocily napięcia, lęki i rozdrażnienie. Pytanie czy gdy wroce do 20 mg to bedzie jak dawniej? Czyli względnie dobrze?

Pozdrawiam

Wieslaw

przez Anika 26 sie 2012, 11:38
Witam.

Nie , nie probowalam niczego dodatkowego. Lekarz tylko mi zalecil Parogen( i Atarax na uspokojenie ). Na poczatku 10mg parogenu (pol tabletki) przez 2 tygodnie , a potem juz cala (20mg). Wizyte mam za miesiac.

Sadi31 napisal , że dawka poczatkowa na natrectwa to 40mg , czyli w moim przypadku 2 tabletki cale Parogenu... A wiekszosc na tym forum pisala , ze lek ogolnie potrzebuje duzo czasu na "rozkrecenie sie". Ja jedna cala tabletke biore 1,5 miesiaca, wiec sama juz nie wiem. Jednak wiem napewno , ze zwiekszenie dawki musze ustalic z lekarzem. Mimo to dziwi mnie co Sad31 napisal , skoro wszyscy proponowali mi cierpliwosc dla leku i tu nie chodzilo o "2 tygodnie cierpliwosci".

Pozdrawiam wszystkich.

przez err 26 sie 2012, 13:57
Czy paroksetyna po jakimś czasie przestała na was działać? Czy tylko mi się tak wydaje? Mam wrażenie, że trochę słabiej działa niż na początku, ponad rok biorę,
err

przez Conessa 27 sie 2012, 20:44
Mi też się tak wydawało, ale chyba po prostu organizm się przyzwyczaił, ale swoje robi dalej.. bo w momencie gdy właśnie odstawiam to dopiero czuję, że powróciły nadwrażliwości, lęki itp.. więc chyba działała cały czas.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez chris77 28 sie 2012, 20:46
jutro idę do psychiatry, rzucam afobam dzisiaj brałem go ostatni raz (brałem ok.2 tygodnie), jaki lek byłby dla mnie najlepszy? brałem dużo leków najbardziej pomógł mi parogen ale w miarę brania miałem coraz więcej bezsennych nocy a cierpie na bezsenność (6lat, nerwica lękowa), jaki lek pomóżcie co robić? Dla zainteresowanych pomocą mi mój nr telefonu zostawiam 661042937, może ktoś miał takie problemy jak ja i mógłby coś doradzić bo dłużej nie wytrzymam.
Krzysiek
Pozdrawiam

przez miko84 28 sie 2012, 20:49
Może mirtazapina? Próbowałeś? U mnie działa silnie nasennie.
miko84

przez chris77 28 sie 2012, 20:55
miko co to za lek? uzależnia, jak działa? a to nie jest też benzodiapina tak jak afobam?

-- 28 sie 2012, 20:01 --

miko cierpisz na bezsenność?

-- 28 sie 2012, 20:42 --

czy powinno się mitrazapine połączyć z innym lekiem antydepresyjnym czy wystarczy stosować ją mono?

przez miko84 28 sie 2012, 21:42
Nie jest to benzo, nie uzależnia. Ja nie cierpię na bezsenność, ale ten lek działa bardzo nasennie na niektórych.
miko84

przez chris77 28 sie 2012, 21:45
Czy powinno się go stosować mono czy w połączeniu z innymi lekami np antydepresyjnymi (mam nerwice lekowa, zaburzenia osobowości), silne objawy somatyczne z bezsennością na czele, może to lek dla mnie. serdecznie dziękuje Ci za pomoc i promyk nadziei który mi dałeś !

przez open_minded 28 sie 2012, 22:20
Hej Krzysiek!
Przyjmuję paroksetynę i również nie mogę spać. Lekarz dołożył mi trittico - działa doskonale. Chociaż sen jest... dziwny. Czuję, że to "sen chemiczny", nie zaś naturalny...

Trzymaj się i wierz, że jeszcze będą z nas zdrowe chłopaki! ;)

Pozdrawiam!

Sortuj wg