PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 10 sie 2012, 14:36
Nawzajemnie :)
miko84

przez cytrynka84 10 sie 2012, 14:59
Też się pytałam psych.kiedys o buspiron,chodziło mi o ewentualne działanie na lęki,dr odpowiedział krótko:nie zadziała.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez kasz 10 sie 2012, 15:21
Biore od 2 dni jedna dawke 20 mg od rana ni ejest zle mam nadzieje ze skutki uboczne typu sraczka i ból głowy od rana miną...

Chcialbym was prosić o nazwe jakiego leku zebym mogl lepiej sypiac , czy ktos z was bierze cos na noc?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 10 sie 2012, 15:48
np.Mianseryna ( lerivon,miansec)
inne to:
Mirtazapina (remeron,mirzaten,esprital)
Trazodon (tritico CR )
Ale na początku to normalne,ze nie możesz spać po tym leku,za parę dni,powinna zacząć zanikać bezsenność,Też nie mogłam spać,przez kilka dni,jak zaczęłam brać ten lek,potem bezsenność minela i spalam lepiej nawet niż przed braniem parogenu

-- 10 sie 2012, 14:55 --

Brałam mianseryne,dobrze działa na sen,razem z antydepresantem
Mirtazapine,też brałam,działa dobrze,ale jest droższa
Trazodonu nie brałam,ale niektórym pomaga.
Wszystkie te leki można łączyć z parogenem
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 10 sie 2012, 16:34
Spróbuję sam wellbutrin bo później nie będę wiedział który lek działa :) najwyżej z czasem dołożę mirtę.
miko84

przez kasz 10 sie 2012, 17:11
i co daje ten lek ??bo narazie mam szczekoscicsk ziewanie i sraczke ...

przez cytrynka84 10 sie 2012, 18:11
kasz, to normalne,przejdzie
Działa dobrze przeciwlelowo,wycisza,dobry jest na fobie spoleczna.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez wieslawpas 11 sie 2012, 09:46
hej, biore teraz pół tabletki parogenu, a wczesniej brałem cała. Czasami zastanawiam się nad powrotem do poprzedniej dawki na ktorej bylo OK.
Czy po powrocie do poprzedniej dawki lek będzie działał na psychikę jak wcześniej? Jakie sa Wasze doświadczenia?

przez cytrynka84 11 sie 2012, 10:24
Radziłabym brać cala tabletkę,będziesz lepiej się czul niż po połówce,dawka terapeutyczna to 1 rabl,a nie pol
Czemu zmniejszyles na pol tabl. ?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez blackbird 11 sie 2012, 11:02
hej ponawiam pytanie bo nie doszukalam sie odpowiedzi

czy po paroksetynie sie tyje, lub czy Wy tyjecie?

-- 11 sie 2012, 10:10 --

miko84, czy to znaczy ze paroksetyna ktora kiedys na ciebie tak dobrze dzialal , stracila swa moc ze sie przesiadles na wellbutrin? pamietam ze miales leki - jak to sie ma do nowego leku, czy wellbutrin dzialajac na noradrenaline nie nasila Ci tych lekow?
wenli nie bralam ale b. podobne - duloksetyne - dla mnie byla gorsza niz SSRI, chodzilam rozdrazniona na maksa, spac nie moglam i leki wcale sie nie zmiejszaly

przez wieslawpas 11 sie 2012, 13:08
Hej cytrynka84, zmiejszylem bo bralem 3 lata i lekarz powiedzial ze moge stopniow odstawiac, wciaz biore pol chociaz powiedział mi ze moge juz odstawic całkiem. W sumie komfort jest mniejszy, ale czesto całymi dniami jest zupełnie normalnie bez lęków bez napieć rozdrażnienia itd.
Są jedak takie dni, że dopadnie mnie lęk wolnopłnyący i trzyma cały dzień.

W sumie dla mnie najgorsze jest to, że mieszkam sam i tutaj prowadze firme w kawalerce. Wiec meczy mnie samotnosc bo czasami nie ma do kogo gęby otworzyc. Własna jednosobowa działanośc to też niepewność zarobku, czasami dłuższy czas nie ma zamówien a tu pod sam koniec sie posypią. To jest naprawde stres.

przez cytrynka84 11 sie 2012, 13:35
blackbird, można przytyc(ale też nie jest to regula) może zwiększać apetyt,jak brałam to ciągle mi się chciało jeść.

-- 11 sie 2012, 12:52 --

A rozumiem,jeśli nie przestala działać po tak długim czasie i czujesz się lepiej na całej to bralabym na twoim miejscu i nie odstawiala,powiedz o tym dr,ze czujesz się lepiej biorąc ten lek,a na pewno się zgodzi,zebys brał dalej.
Nawet nie wiesz jak ja Cię rozumiem,też całymi dniami nie mam z kim pogadać.Znajomych mam mało,tak jakoś wyszło,ze potrafiłam przyjaciół,jak popadlam w depre i lęki,bo był taki czas,ze bałam się ludzi,bałam się wychodzić z domu,a ludzie zdrowi tego nie rozumieją i tak przez lęki straciłam znajomychA praca to ogromny stres,zwłaszcza jak masz firmę,są pustki,brak zamówień,a potem nagle natłok.

-- 11 sie 2012, 12:55 --

cytrynka84 napisał(a):blackbird, można przytyc(ale też nie jest to regula) może zwiększać apetyt,jak brałam to ciągle mi się chciało jeść.

-- 11 sie 2012, 12:52 --

A rozumiem,jeśli nie przestala działać po tak długim czasie i czujesz się lepiej na całej to bralabym na twoim miejscu i nie odstawiala,powiedz o tym dr,ze czujesz się lepiej biorąc ten lek,a na pewno się zgodzi,zebys brał dalej.
Nawet nie wiesz jak ja Cię rozumiem,też całymi dniami nie mam z kim pogadać.Znajomych mam mało,tak jakoś wyszło,ze potracilam przyjaciół,jak popadlam w depre i lęki,bo był taki czas,ze bałam się ludzi,bałam się wychodzić z domu,a ludzie zdrowi tego nie rozumieją i tak przez lęki straciłam znajomychA praca to ogromny stres,zwłaszcza jak masz firmę,są pustki,brak zamówień,a potem nagle natłok.

-- 11 sie 2012, 12:59 --

Sorry chciałam edytować swój post ,a zacytowalam sama siebie :?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez wieslawpas 11 sie 2012, 15:58
hej, Cytrynka masz racje, ale wiesz ze kazy chcialby kiedys odstawic leki. Może jakoś uporać się z tą samotnością i niepewnością zarobku.

A ty wyszlaj juz z tych leków?

Wieslaw

przez cytrynka84 11 sie 2012, 16:35
Też bym chciała,ale nie mogę ,bo depra wraca niestety,a ja muszę wrócić do leków,żeby móc jakoś w ogóle funkcjonować,nie miałam większych przerw w braniu lekówMasz racje,ze kiedyś trzeba się zmierzyć z problemami ,bez chemii,ale dla mnie osobiście to cholernie trudne :( ale to nie znaczy ze jeśli dla mnie życie bez lekow jest bardzo trudne,to,ze u Ciebie też tak będzie. Jeśli wiesz, ze chcesz i masz sile,sprostać życiu bez leków to próbuj,Trzymam kciuki,żeby się Tobie udało to odstawić.Wierze,ze się Tobie uda!
Pozdro!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg