PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Bombastick 09 sie 2012, 23:47
Niestety w tych lekach o prognozę jest gorzej niż w pogodzie.Ja dostałem paro jako pierwszy ssri i podziałał 10/10 wkręcał się do roku ale efekty już były po 2 tygodniach.Rozjechał mi leki do 0 do tego później dostałem niezłego kopa .Niestety po 3,5 roku czar prysł :( 6 me walczyłem na escitalopramie teraz 6 me na wenyli 150 mg.I szczerze bardzo srenio czasami mam wrażenie ze bez leków tez bym sobie poradził bo mecze trening autogenny i powoli przynosi to efekty.I tutaj pytanie miał ktoś okazje powrócić do paro po okolo roku ?? I z jakimi efektami bo mój psychol mówi ze może się udać
4 lata spokoju na paroksetynie 6 me męczarni na estitalopramie 3me na wenyli roznie było Teraz jedziemy z CRF zobaczymy

przez Tullus 10 sie 2012, 07:49
wziąłem przed godziną pierwszy raz 10 mg parogenu. W środę ostatni raz brałem wenlę (nie sądzicie, że przerwa za krótka?, choć lekarz twierdził, że 1 dzień wystarczy). Czuję teraz duże pobudzenie jasność umysłu-może to efekt placebo...? Czy można parogen połączyć z alproxem?
Tullus

przez cytrynka84 10 sie 2012, 10:46
Sprobuj z paro znowu,lekarz może mieć rację,jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

-- 10 sie 2012, 09:57 --

Myślę,ze 1 dzień wystarczy,możesz spokolnie łączyć z alproxem .Tez czułam pobudzenie przez pierwszy tydzień,ale takie na minus prowadzące do silnych lęków To raczej placebo,poczułam pierwsze efekty,wyciszenie ,słabsze lęki,trochę słabsze po tygodniu brania Seroxatu,a pełne działanie po ok 4 tyg.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez QueenForever 10 sie 2012, 11:33
miko 84 zdaje się że mamy podobne zaburzenia a co za tym idzie także podobne deficyty na poziomie biologicznym;ja również mam problem z nepędem,z motywacją,odczuwaniem szczęścia,domniemam że brakuje mi dopaminy ale jest też druga strona medalu,za każdym razem gdy stosuje leki oddziałujące na DA czuje poprawe w w/w zaburzeniach ale automatycznie załączają mi się (bądź wzmagają) ZOK.I bądź tu zdrowy...
QueenForever

przez miko84 10 sie 2012, 13:46
QueenForever co aktualnie bierzesz? Ja biorę "pod warsztat" mirtazapinę, wenlafaksynę (chociaż jestem sceptyczny) i chyba spróbuję wrócić do wellbutrinu, kiedyś miałem dobry efekt ale brałem go dość długo. Jeśli ZOK się załączą i utrudnią normalne funkcjonowanie to rozważę dodanie mniejszej dawki sertraliny i będę ją podnosił do czsu aż ustąpią jednocześnie przyjmując lek "dopaminowy" czyli mirtazapinę, wenlfę albo wellbutrin.
miko84

przez QueenForever 10 sie 2012, 13:56
Biore sertraline,oraz bupropion ale ten ostatni za bardzo mnie nakręca (noradrenalina) i dopaminy w nim nie czuje więc chyba go zamienie na amisulpryd...mam jeszcze inny arsenał dopaminowy ale na razie chce podejść do tematu lajtowo.Ktoś tu pisał że leczy ZOK samym amisulprydem,było by to dla mnie super rozwiązanie,niestety nie napisała ta osoba czy leczenie jest skuteczne.
QueenForever

przez miko84 10 sie 2012, 14:02
QueenForever a jak długo bierzesz bupropion? Ja w moich starych postach pisałem, że działał na mnie dobrze w połączeniu z tianeptyną i agonistami dopaminy, później dochodziłem który z tych leków miał takie dobre działanie (bardzo dobre samopoczucie) i testowałem samą tianeptynę i agonistów ale nie pomogły. Chyba spróbuję pomęczyć wellbutrin z mirtazapiną, dam mu więcej czasu (wiem, że wtedy brałem go pare miesięcy nim zaczął działać...).
miko84

przez QueenForever 10 sie 2012, 14:07
Miko 84 biore go 10 dni ,więc niezbyt długo ,wadą tego leku jest tez cena ,aby efekt był pełny wypadało by go brac w dawce 300mg a to daje miesięcznie 130zł;o tianeptynie tez myslałem ,nie zaburza libido,działa na DA i 5HT tylko czy niweluje ZOK?
QueenForever

przez miko84 10 sie 2012, 14:09
Ale tianeptynę raczej sobie daruj, bo próbowałem ją samą później przez długi czas i nie działała wcale, a jest droga i trzeba dawkować 3 razy dziennie. Niestety wellbutrin wychodzi drogo, ja brałem wtedy 300 mg i to długo, ale efekt wart ceny...warto wyczekać, ten lek ma bardzo wysokie oceny na forach i jeśli na kogoś nie działa SSRI albo nie działa tak jak powinny to warto spróbować tego leku.

Zaskocze Cię ale wtedy gdy wellbutrin się wkręcił nawet nie myślałem o czymś takim jak ZOK...po prostu żyłem świetnie, spotykałem się z ludźmi, żyłem moimi pasjami. Jestem zdania, że jeśli efekt antydepresyjny leku zadziała to nawet drobne ZOK nie będą przeszkodą, bo nie zatrzymasz się wtedy na upierdliwych obsesjach tylko będziesz chciał żyć pełnią życia. Warto dać wellbutrinowi szansę. 10 dni to bardzo mało.
miko84

przez QueenForever 10 sie 2012, 14:11
Odczuwałeś dopaminowy efekt na Wellbutrinie,jeśli tak to po jakim czasie? a co sądzisz o buspironie-Agonista częściowy 5HT1a i antagonista rec.presynaptycznych D2.
QueenForever

przez cytrynka84 10 sie 2012, 14:14
QueenForever, tianeptyna działa na dopamine,nie wiedziałam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez QueenForever 10 sie 2012, 14:15
cytrynka84 działa i to w samym układzie nagrody(tak podają źródła).
QueenForever

przez miko84 10 sie 2012, 14:19
QueenForever buspiron brałem, też wogóle nie działał, kupa nie lek, szkoda kasy, a brałem go wystarczająco długo. Wellbutrin o dziwo u mnie długo się wkręcał, coś koło 4 miesięcy, ale uparłem się i wytrzymałem ale było warto, genialne działanie dopaminowe - promotywacyjne, prospołeczne (chęć spotkań z ludźmi), podnoszące nastrój i dające energii. To czego nam brakuje...

Co ciekawe, początkowo wogóle wellbutrin nie dawał nadziei na zadziałanie, zero pozytywnego działania...Ale byłem wtedy zrezygnowany z SSRI podobnie jak teraz i dałem mu czasu. Teraz też mam zamiar go brać dłużej, będę pisał w wątku o wellbutrinie co i jak.
miko84

przez QueenForever 10 sie 2012, 14:22
miko84 no to będziemy go brali wspólnie,powodzenia !
QueenForever

Sortuj wg