PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
239
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 345

przez chris77 09 sie 2012, 07:50
dlaczego?

przez Tullus 09 sie 2012, 08:08
witam,
zmieniam wenlę na paroxetynę (po wenli ciśnienie 180/90). Mam zrobić tylko jeden dzień przerwy między tymi lekami(myślicie że to wystarczy) i przez 3 dni po 10 mg parogenu brać, a potem po 20 mg. Jakich skutków ubocznych mogę się spodziewać? w sumie wenla też na serotoninę wpływa, także może przejście obejdzie się bez skutków ubocznych? jak z wenli na fluo przechodziłem, to byłem straszlnie kłótliwy przez niemal tydzień.
Jak najlepiej paro przyjmować, rano, czy przed snem? jeszcze jedno, podobno paro zamula strasznie, można coś do tego dodać na pobudzenie?
Tullus

przez cytrynka84 09 sie 2012, 15:17
Miałam nasilenie leków , rozdrażnienie,ogólnie zle się wchodzi i schodzi z tego leku,moim zdaniem,dobrze,ze z wenli przechodzisz zaraz na paro,też tak właśnie kiedyś schodziłam z jednego ,a wchodziłam w drugi lek i wtedy nie odczułam tak wejścia na paro. A i jeszcze z ubokow paro to bezsenność przez pierwsze dni.Spróbuj brać rano,jak będzie mocno zamulac to będziesz brał wieczorem..Mnie zamykała tofakt,ale na lęki paro jest swietna
Możesz ewentualnie dorzucić na pobudzenie Edronax,albo Wellbutrin,ale po nich ciśnienie może podskoczyc
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 09 sie 2012, 16:32
A ja się niestety żegnam z paroksetyną. Dałem jej wyjątkowo dużo czasu (teraz byłem prawie 6 miesięcy na 40 mg...) ale nie spełniła moich oczekiwań. Podsumuję to wyliczając plusy i minusy:

plusy:

-leczy OCD i zapętlanie się na negatywnych myślach,
-mniejsza wrazliwość na zmiany temperatury i ból,
-więcej energii,
-mniejsze zamartwianie się, niski nastrój podbity do poziomu zero,
-zero agresji, na tym leku nie sposób się zdenerwować, co może mieć plusy i minusy...

minusy:

-mniejsza motywacja (pogłębia lenistwo),
-niechęć do większości rzeczy,
-brak przyjemności (anhedonia) z muzyki, hobby, filmów itp. (nic się nie chce słuchać, oglądać...)
-ciągła potliwość (mniejsza z czasem ale nie ustępuje całkowicie),
-nerwowość, pobudzenie, przymus ruchu,
-brak entuzjazmu,
-brak poprawy nastroju do stanu jaki bym chciał (choćby troszke wyżej),
-brak momentów radości i szczęścia,
-niechęć do kontaktów z ludźmi,
-spadek libido.

Jak widzicie minusy przewyższają znacznie plusy...Aktualnie zostanę na samej mirtazapinie i dam jej trochę więcej czasu niż kiedyś (więcej niż 4 tyg.) i sprawdzę jak będzie z rzeczami na których mi zależy (głównie motywacja i nastrój). Jeśli sama mirtazapina nie zadziała spróbuję dodać do niej sertralinę,. Następny krok to kolejne podejście do wenlafaksyny (łącznie z wyższymi dawkami). Dalej nie wiem, na pewno coś wymyślę ;)
miko84

przez cytrynka84 09 sie 2012, 16:35
chris77, nie przekreciles nazwy? Letrox to lek na niedoczynność tarczycy,nie bardzo rozumiem zastosowanie letroxu na lęki ,czy depresje?

-- 09 sie 2012, 15:45 --

miko84, zejdę z tematu czy wg Ciebie mogę brać zen-szen z lekami (konkretnie edronax2 tabl Seronil 1 tabl ? Odpisz może na priv,bo dostane bana, ze pisze nie na temat
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 09 sie 2012, 16:47
cytrynka84 na lęki właśnie nie bardzo, ale niektórzy próbują na depresję. Wydaje mi się, że może być skuteczny gdy ktoś cierpi właśnie na niedoczynność. W innych przypadkach, nie sądzę...

Chyba można brać, chociaż lepiej się upewnić czytając ulotkę :)
miko84

przez QueenForever 09 sie 2012, 17:03
miko 84 w nastroju naprawde nic Ci nie pomogła paroksetyna?piszą ze w fobi społecznej paro sprawdza się najlepiej z SSRI,ale to teoria którą ze swojego doświadczenia mógłbyś zakwestionować,czyli jednak fobia społeczna to D2.
QueenForever

przez Michuj 09 sie 2012, 17:17
miko84, koniec z paro?
Loża szyderców

przez Tullus 09 sie 2012, 18:59
cytrynka 84, dzięki za info. Niestety przy przejściu na paro będę musiał do pracy chodzić, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że współpracownicy nic nie zauważą. Mam się posiłkować alproxem, ale czuję dopiero dawkę 1,5 mg, także już niebezpiecznie dużo.
A jak jest na paro z motywacją, pewnością siebie? wenla spisywała się znakomicie w tym, ale niestety ciśnienie niebezpiecznie mi podwyższyła.
Tullus

przez Michuj 09 sie 2012, 19:08
miko84, koniec z paro?

a, nie doczytałem :P
Loża szyderców

przez cytrynka84 09 sie 2012, 19:37
Przez parę dni moim zdaniem możesz brać Alprox nawet 1,5mg,od razu się nie uzaleznisz(to tylko moja opinia,nie namawiam nikogo na branie benzo,żeby nie było) benzo tylko na krotka metę.z pewnością siebie jeszcze jakos było.
Z motywacja u mnie było kiepsko,ale to nie znaczy,ze u Ciebie też tak będzie,wycisza fajnie niweluje lęki,ale u mnie powodowała senność,przeszkadzało mi to,dołączyłam do paro edronax,właśnie na motywacje,ale nic to nie dało paro dominowała i tak pobudzającego działania edronaxu,wogole nie czułam w mixie z paro.

-- 09 sie 2012, 18:48 --

za to edronax z fluoxetyna działa super u mnie na motywacje,chęć do działania Edronax super działał na koncentracje, Wenla nie działała na mnie motywująco,zaburzala koncentracje,a lpowinna motywować,przez wpływ na noradrenaline
Mix fluo+rebo działa słabo na nastrój i może działać prolekowo,wywołuje tego,może je wywoływać
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez chris77 09 sie 2012, 20:23
[quote="cytrynka84"]chris77, nie przekreciles nazwy? Letrox to lek na niedoczynność tarczycy,nie bardzo rozumiem zastosowanie letroxu na lęki ,czy depresje?

No właśnie nie wiem o co chodzi, bo pani przypisała mi ten lek, gdy przeczytałem o nim w necie byłem w szoku, co wy na to?
Może trafiam na złych psychiatrów, to wogóle są jakieś jaja, szkoda słów :(

przez cytrynka84 09 sie 2012, 21:09
chris77, zmień psychiatrę bo ten co Tobie to przepisał to jakiś nienormalny...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 09 sie 2012, 22:39
QueenForever na paro nie było spadków, ale ja nigdy nie miałem typowych spadków nastroju, myśli samobójczych itp. bardziej mało pozytywnego afektu a w tym paro nie pomogła a wręcz zaszkodziła :f No tak, po tym doświadczeniu skłaniam się z powrotem do dopaminy...Mam nadzieję, że OCD nie da się silnie we znaki :f
miko84

Sortuj wg