PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez BeOk 03 sie 2012, 19:24
Ja przez dłuższy czas brałam Parogen... i na początku mojej n.l. (20mg) przyznam że pomógł wyśmienicie. Do tego terapia i robiłam co chciałam, zero myśli o jakiejś nerwicy...było super, śmigałam gdzie chciałam, zero ataków... Ale lek to lek i z czasem staje się nie odczuwalny. Po jakimś czasie znów jestem biore paroksetynkę i zobaczymy jak będzie. Sama staram się zwalczac złe samopoczucie. Terapia- zapewne pomaga, ale trzeba samemu sobie zaczac radzic i nie nakrecac się. Teraz biorę 30mg..chodz uwazam ze leki to tylko taka przykrywka..kiedys rzyjdzie czas by całkowicie je odstawic. Mi się udało, niestety nawaliłam. Czy uda się teraz- zobaczymy. Do podchodzenia do nerwicy tez trzeba w pewnym sensie dorosnąc - zmiana myślenia to duży plus.

przez depas 03 sie 2012, 21:19
Witam, kilka dni temu lekarka dołożyła mi do 30mg mirty paroksetynę, zamiast amisulprydu, przede wszystkim na lęk. Jak na razie jedynym efektem jest wzmożenie tego cholernego lęku. Czy ktoś z was też tak miał na początku stosowania paroksetyny? Podobno to się zdarza przy każdym SSRI, ale nie wiem jak jest w połączeniu z mirtazapiną.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez daammk 03 sie 2012, 21:35
Wam też po paroksetynie wypadają włosy ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BeOk 03 sie 2012, 22:21
Podczas stosowania paroksetyny na poczatku lek moze sie zwiekszyc. Co do wypadajacych wlosow, ja nie mialam takich skutkow ubocznych, najlepiej podpytaj lekarza.

przez Hanusia 04 sie 2012, 15:50
Witam biorę od 10 dni Arketis 20 mg. Byłam na Seronilu 10 mg (ale przez ostatni czas nie brałam regularnie) i duża dawka stresu spowodowała nerwicę. Zaczęłam od dwóch dni po 1/2 tabletki, na 3 dzień brałam juz po całej.
Jednym z moich stresów było pójście na wesele szwagierki (co opisuję tutaj post948558.html#p948558). Na wesele poszłam, wspomagałam sie po pół tabletki Cloranxenu. Na weselu było SUPER, 3 dni trwało a ja byłam do samego końca za każdym razem ;) W środę wróciłam do pracy. Była mała obawa ale dałam radę. Jednak wczoraj "coś" było nie tak :( Noc już nieprzespana do końca. Rano uczucie ciepła płynącego z okolic klatki piersiowej i lęk. Cholerny lęk. DO tego dochodzi dół, że wróciło.
Czy ja się za dużo spodziewam po tych 10 dniach?
Czy nadmiar obowiązków na weselu (byłam strościną) spowodował "zapomnienie" o chorobie? Powrót do pracy i obowiązki tam nie pozwalały mysleć, ale i w domu było dobrze.
Nie wiem o co chodzi :( Czy lek za słaby? Zły? Czy może to norma, ze mam huśtawkę nastrojów?

Mam nadzieję, że coś poradzicie.
Pozdrawiam.
Niełatwo jest być odważnym, kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem...

przez Stifler19 05 sie 2012, 16:45
Hanusia napisał(a):Witam biorę od 10 dni Arketis 20 mg. Byłam na Seronilu 10 mg (ale przez ostatni czas nie brałam regularnie) i duża dawka stresu spowodowała nerwicę. Zaczęłam od dwóch dni po 1/2 tabletki, na 3 dzień brałam juz po całej.
Jednym z moich stresów było pójście na wesele szwagierki (co opisuję tutaj post948558.html#p948558). Na wesele poszłam, wspomagałam sie po pół tabletki Cloranxenu. Na weselu było SUPER, 3 dni trwało a ja byłam do samego końca za każdym razem ;) W środę wróciłam do pracy. Była mała obawa ale dałam radę. Jednak wczoraj "coś" było nie tak :( Noc już nieprzespana do końca. Rano uczucie ciepła płynącego z okolic klatki piersiowej i lęk. Cholerny lęk. DO tego dochodzi dół, że wróciło.
Czy nadmiar obowiązków na weselu (byłam strościną) spowodował "zapomnienie" o chorobie? Powrót do pracy i obowiązki tam nie pozwalały mysleć, ale i w domu było dobrze.
Nie wiem o co chodzi :( Czy lek za słaby? Zły? Czy może to norma, ze mam huśtawkę nastrojów?

Pozdrawiam.

Myśle że lek jeszcze w pełni nie zaczął działać, jeszcze tydzien dwa i powinno sie unormowac, 10 dni to za mało na stabilizacje, powinno byc coraz lepiej

Seroxat to cudnowny lek, ale trzeba dać mu czas na rozkręcenie sie :)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Anika 05 sie 2012, 17:09
Witam raz jeszcze. Biore 28 dni cała tabletke parogenu (20mg) , czy ten czas juz powinnam dac stala stabilizacje poprawy samopoczucia( chocby chwilowa)? Czy bedzie jakas poprawa , ale nie taka jak powinna. Cierpie na depresje i nerwice natrectw ( tak jak wspomnialam wczesniej ). Biorac w ciagu tych 28 dni cala tabletke parogenu doszly nowe natrectwa myslopwe dot. "czy kocham narzeczonego " itp. Bardzo mnie to meczy :( czy to minie ? wczesniej nie mialam tego typu natretnych mysli , tylko zupelnie inne typu : lęk i mysli natretne przed skrzywdzeniem innych. prosze nie reagowac dosc gwaltownie , jestem nowa na tym forum , lecze sie ponad miesiac ( ok1,5 miesiaca) i chcialabym posluchac rad i wskazowek nie tylko lekarza.
Pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za odp.
ANika

przez Hanusia 05 sie 2012, 20:27
Stifler19 napisał(a):
Hanusia napisał(a):Witam biorę od 10 dni Arketis 20 mg. Byłam na Seronilu 10 mg (ale przez ostatni czas nie brałam regularnie) i duża dawka stresu spowodowała nerwicę. Zaczęłam od dwóch dni po 1/2 tabletki, na 3 dzień brałam juz po całej.

Pozdrawiam.

Myśle że lek jeszcze w pełni nie zaczął działać, jeszcze tydzien dwa i powinno sie unormowac, 10 dni to za mało na stabilizacje, powinno byc coraz lepiej

Seroxat to cudnowny lek, ale trzeba dać mu czas na rozkręcenie sie :)

dziękuję CI bardzo :) dziś jest zdecydowanie lepiej :)

przez ellaj 07 sie 2012, 00:40
Hanusia, bedzie coraz lepiej.
Ja po parogenie mialam takie sny, ze wszystkie horrory swiata sie chowaja:)
Teraz wrocilam do asenty i nic nie pamietam, co mi sie sni.
I bolala mnie watroba przez jakis czas, ale przeszlo.

Anika, parogen obniza libido totalnie i czlowiek obojetnieje troche. Moze sie zdarzyc, ze bedziesz miala takie mysli odnosnie do narzeczonego.
U mnie ta obojetnosc niestety nie minela:(

przez Hanusia 07 sie 2012, 07:26
Hej hej

czuję się w miarę dobrze. Męczy mnie natomiast ból głowy (oddwóch dni). Dzis pospałam aż do 24 :/ dodatkowo córcia się wpakowała do łóżka i również źle spała.Więc mix boląca głowa, niemoznośc zaśnięcia i dwulatka wołająca pić i rzucająca się jak "młody jastrząb" było mieszanka wybuchową dla mnie. SPAAAAAAAAAAAAAAAAĆ!!!!
Cloranxenu nie chce brać bo za dużo tych prochów ostatnio. A na spanie to on pomaga na chwilkę, niestety :(
Co mogę wziąść na ból głowy???
Pozdróweczka i miłego dnia :)

przez Nika81 08 sie 2012, 12:44
ellaj napisał(a):Anika, parogen obniza libido totalnie i czlowiek obojetnieje troche.

To chyba też indywidualna sprawa, mi parogen nie obniżał libido, co do obojętności, też nie mogę tego potwierdzić :)
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez cytrynka84 08 sie 2012, 13:05
Hanusia, jakiś lek bez recepty na bol głowy na pewno możesz wziąć
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez chris77 08 sie 2012, 20:00
Po braniu parogenu nowy psychiatra przepisał mi afobam i letrox, co powiecie na taką mieszankę?

przez miko84 09 sie 2012, 07:01
Kiepsko...
miko84

Sortuj wg