PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Siding Spring 24 lip 2012, 12:52
tlumia uczucia i to bardzo. Czasami tak bardzo ze czlowiek nie zdaje sobie sprawy ze stal sie "bezosobowy". No ale rozumiem , ze czasami jest to jedyne wyjscie zeby pracowac, spotykac sie z kims, innymi slowy zyc...

przez QueenForever 24 lip 2012, 12:57
Tylko co to za życie gdy tracisz coś co jest istotą człowieczeństwa-emocje...
QueenForever

przez Siding Spring 24 lip 2012, 13:22
Ja zaluje ze mialem stycznosc z tym lekiem. Trudno,czasu nie cofne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Elissa 24 lip 2012, 13:33
Hm,z tą utratą emocji, to nie do końca tak(w każdym razie nie u każdego). Ja jestem na antydepresantach dobrych parę lat( fluoksetyna,wenla) a moje emocje i wrazliwośc jak były, tak są bardzo silne. Nie odczułam żadnej różnicy w odbiorze świata, kochałam i kocham,wzruszam się muzyką , sztuką, w ogóle podobno jestem osobą bardzo emocjonalną i spontaniczną( wszystko na antydepresantach). Jedynym skutkiem ubocznym ( oczywiście po okresie adaptacji do leków, bo wtedy bywało ciężko) jest u mnie senność, zarówno na fluo jak i na wenli. Z tym jakoś sobie radzę,głównie uprawiając sport, bo kawa tez u mnie nie spisuje się najlepiej. Podsumowując, nie ma co sie bac antydepresantów, choć oczywiście powinno sie po nie sięgać tylko w uzasadnionych wypadkach, kiedy już NAPRAWDĘ nie dajemy sobie rady z depresją(u mnie zdiagnozowano depresję endogenna,pojawiła się zresztą w bardzo dobrym okresie mojego życia, ot tak, z dnia na dzień). Mi leki przywróciły po prostu mozliwość normalnego funkcjonowania, bycia sobą, taka jaką byłem przed epizodem depresji. Nie zmieniły mojej osobowości, po prostu pozwoliły oddychac znowu pełną piersią :D

przez sadi31 24 lip 2012, 13:57
Kiedys spytalem lekarki
ktory ja jest ten prawdziwy
tzn przed lekoterapia czy ten po dzialaniu SSRI ( mowie o antydepresantach)
lekarka powiedziala mi ze leki z grupy SSRI nie zmieniaja swiadomosci

przez QueenForever 24 lip 2012, 14:09
SSRI często rozleniwiają i tłumią inicjatywe,powodują bierne samozadowolenie.
QueenForever

przez Elissa 24 lip 2012, 14:30
QueenForever,z tym rozleniwieniem to się zgodzę. W szczytowej formie na SSRI byłam szcześliwa jak dziecko i najchętniej leżałbym na łące błogo usmiechając się i patrząc w niebo :D . Nad tym faktycznie trzeba trochę popracowąć, ale że da się to przeskoczyć, niech świadczy mój przykład, bo mimo rozleniwienia skończyłam poważne studia z wyróznieniem,potem dostałam świetną pracę, bardzo szybko awansowałam i w ogóle uważna jestem za jednego z lepszych pracowników(nikt w firmie nie wie o mojej depresji). Zatem da się, nie mówię,ze to samo przychodzi, trzeba byc czujnym i pracować nad sobą, ale...Jest to możliwe :smile:

przez Łuki 25 lip 2012, 14:11
Dodając swoje parę groszy do dyskusji, powiem że cieszę się z tego spłycenia uczuć, a dokładnie z ich unormowania.
Wcześniej, nawet przed wyjściem na wierzch całej choroby, miewałem duże wahania nastroju , jedna mała rzecz, na pozór błachostka, nawet nie istotna potrafiła sprawić ze moj dobry humor szlag trafił, czułem że sie we mnie krew gotuje, po czym po minucie wszystko potrafiło spłynąć i znów miałem dobry humor. W tej chwili jest znacznie mniej takich sytuacji, co mnie cieszy.

Wcześniej miewałem również dużo takich mysli w których zarzucałem sobie że coś źle zrobiłem w jakiś sytuacjach, coś nie tak komuś powiedziałem, co również nie musiało być wcale niczym ważnym a co mnie nachodziło i gryzło.

Mój terapeuta twierdzi że jetem osobą wrażliwą i sam sobie wytwarzam nadmiar emocji.
Jeśli to prawda, to paroksetyna potrafiła ten nadmiar emocji spłycić, co ja odczuwam jako plus.
Co do emocji wyższych to jak się nad tym zastanowić, może trochę zostały spłycone, ale nie odczuwam przez to ani lenia w stosunku do pracy i chęci osiągania sukcesów, ani chęci chociażby powkurzania czy uszczęśliwiania dziewczyna, a nawet w chęci osiągania jak najlepszych rezultatów na siłce.

Wydaje mi się że tak jak napisał sadi31, ten lek nie zmienia osobowości , więc jeśli ktoś z natury jest leniem, to niech teraz nie zwala tego na paroksetynę.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez sadi31 25 lip 2012, 14:27
SSRI w zadnym wypadku nie rozleniwiaja bo ja np jak odzyskalem chceci do zycia - czytaj checi do sprawiania sobie przyjemnisci - to pedzilem robic to co mi przyjemnosc sprawia - hobby - ale jesli komus przyjemnosc sprawia blogie lezenie na lace - to wlasnie do tego bedzie dazyl - :yeah: i to wcale nie jest zle :papa:

przez Łuki 25 lip 2012, 14:31
sadi31, rozumiem ze Paro bierzesz , na co jeśli można? po jakim czasie odzyskałeś chęć do życia?
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez sadi31 25 lip 2012, 14:51
Łuki

looo czlowieku a czego to ja nie mam
cale nerwicowe ICD10 :yeah: cale F41 i prawie cale F42 :uklon:
moja przygode z paroxetyna opisalem wczesniej
http://www.nerwica.com/paroksetyna-seroxat-xetanor-arketis-paxtin-rexetin-parogen-t464-5208.html
biore parogen
rozhulalo sie po 16 dniach dawki rozne przewaga 40mg/dzien no i oczywiscie CBT ( terapia)

przez Łuki 25 lip 2012, 15:17
A to u mnie się dłużej wkręcała, dawka 20mg troche pomogła ale bez szału i po 2 miechach wszedłem na 30mg. Teraz jestem juz ogólem ponad 4 miechy na paro, jest spoko ale dupy nie urywa, musze jeszcze czasami walczyc sam z sobą, wyjscie np. na spotkanie ze znajomymi dalej wywołuje u mnie nerwy , choć są już one o niebo mniejsze niż kiedyś. Lekarka mówi mi że to nie tyle co fobia społeczna co trauma po napadach lęku panicznego przy znajomych. Jednak spotykam się coraz częściej i te spotkania są coraz łatwiejsze. To co mi zostało z choroby to właściwie tylko to.

A do tego mam pytanie:
Gdy jestem zmęczony, lub bardzo głodny, lub co gorsza zmęczony i głodny to miewam takie jakby kopnięcia prądem w głowie take cos jakby impulsy mi przez głowę przechodziły. Czy wie ktoś co to i czy jest to "normalne" przy tego typu lekach??

przez cytrynka84 25 lip 2012, 17:07
Te "kopnięcia prądem". to ja miałam jak zaczynałam brać i potem przy odstawieniu tego leku,w trakcie brania raczej nie miałam tego
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez bsn 25 lip 2012, 17:21
To tzw. brain shivers/brain zaps. Występują przy odstawieniu, też się nie spotkałem z taką reakcją w trakcie brania. Miałem to właśnie jak skończyłem z paro, okropne :/
F32
bsn

Sortuj wg