PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Stifler19 23 cze 2012, 15:44
karola12 napisał(a):dziękuje za odpowiedzi:)
Jutro zaczynam brać arketis 10mg
Mam też Hydroxyzinium 10mg gdybym nie mogła spać ale może nie będzie potrzeby tego brać:)
boje się skutków ubocznych ale mam nadzieje że nic nie będzie tylko lepiej:)
Nie potrzebnie sama się nakręcałam i czytałam przeróżne fora dotyczące tego leku oraz skutków.
więc teraz jestem pozytywnej myśli zaczęłam też terapie i myśle że będzie bardzo dobrze. Oby ten lek mnie wyciszył i pozwolił "pracować" nad sobą :)

lek jest naprawde dobry więc trzymam kciuki

tylko pamiętaj że pierwsze 10 dni nie będą należeć do najprzyjemniejszych, ja bardzo ciężko znosiłem początek tego leku, ale było warto, znaczącą poprawa powinna wystąpić po kilkunastu dniach

lęki, bezsenność, złe samopoczucie w pierwszych daniach to norma więc nie poddawaj sie jakby co ;) ja zawsze miałem tak że czym gorszy początek brania leku tym
później lepszy efekt antydepresyjny, przeciwlękowy

na swoim przykładzie moge powiedziec że w pierwszym tygodniu z lekami tego typu czuje sie fatalnie, a po 10-15 dniach jest już wspaniale :D

-- 23 cze 2012, 15:57 --

organizm musi sie przyzwyczaić do leku, pierwsze kilkanaście dni(a u niektórych 2-4 tygodnie) są ciężkie dlatego że w mózgu zachodzą pewne zmiany czułości receptorów serotoninowych i to jest powolny proces właśnie np. na początku nudności wynikają z tego że nadmiernie jest pobudzany receptor 5HT1C, a lęki 5HT2A więc nie ma sie czym przejmowac, przynajmniej wiadomo że lek robi swoje :D

dodam jeszcze że według nowych badań już od pierwszej tabletki mózg podświadomie przetwarza informacje które płyną z otoczenia w sposób bardziej pozytywny - podkreślam że to nie jest zauważalne w świadomości, a więc według badań poprawa po kilku tygodniach może wynikać też z tego procesu :)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez karola12 23 cze 2012, 18:35
Jak narazie czuje sie świetnie :)
Długo spałam cały czas senna jestem pozatym nic nie zauważyłam :)
Ale to dopiero 1 dzień więc zobaczymy po paru dniach. I nie chce mi się palić może dam rade rzucić...
A prayer for the wild at heart, kept in cages

przez wieslawpas 23 cze 2012, 20:15
Siema,

Ciekaw jak długo działa efekt odssawienie leku? Brałem paro 3 lata, 6 tygodni temu zmniejszylem dawke z jednej całej na pół.
Zmiana na pol to był z początku koszmar, rozdrażnienie stany lekowe itd. Ale po miesiacu było juz w miare OK. Ale tydzien temu
w firmie zaczelo mi sie sypac, Kupa złości nerwów i od zeszłej niedzieli stan mi sie wyrazniej pogorszyl. Pytanie czy to kwestia
odsawienia leku i sie umormuje, czy ja po porstu juz bez paro nie moge funkcjonowac?

Wieslaw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 23 cze 2012, 20:25
ja ostatnio zmniejszyłem z dwóch tabletek na półtora i też sie gorzej czułem i chyba dalej troche tak jest ;/ to jest lek którego jest najciężej odstawić ze wszystkich SSRI

też biore prawie 3 lata i ogólnie słabo odczuwam już jego działanie, organizm sie przyzwyczaja do tego typu leków
Clonazepam 0.5 mg

przez wieslawpas 24 cze 2012, 01:11
etam nie dziala, zejdzesz z dawki to poczujesz ze poprzednia dzialala.

przez Stifler19 24 cze 2012, 02:04
wieslawpas napisał(a):etam nie dziala, zejdzesz z dawki to poczujesz ze poprzednia dzialala.

haha :D racja :D dobrze to ująłeś :smile: :great:

a tak pozatym to dzisiaj drugi raz próbuje połączyć paroksetyne i buspiron(lek przeciwlękowy), :D pierwsze efekty to duże usunięcie lęku i zaciesz, :) ale
z doświadczenia wiem że to tylko w pierwszych dwóch dniach tak mam a pozniej słabo go czuć, ale zwiększe dawke bo poprzednia próba
to była bardzo mała dawka, prawie że nie lecznicza i 10 dni tylko zażywałem wówczas a podobno trzeba tak jak z innymi lekami kilka tygodni poczekac :)

polecam buspiron jako dodatek - to alternatywa dla benzodiazepin, łagodnie działa, bardzo mało skutków ubocznych
Clonazepam 0.5 mg

przez tahela 24 cze 2012, 03:17
Stifler19,
z wenli podobno się ciezej schodzi, co przyszłosciowo patrząc nie usmiecha mnie sie jakby co biorąc pod uwage ile czasu moj organizm sie wkręcał w wenle :pirate:
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Michuj 24 cze 2012, 07:46
Ale wenla to nie SSRI.
Z SSRI o dziwo najgorzej mi się schodziło z fluoksetyny. ;/
Loża szyderców

przez cardiac 24 cze 2012, 19:30
Stifler19 napisał(a):ja ostatnio zmniejszyłem z dwóch tabletek na półtora i też sie gorzej czułem i chyba dalej troche tak jest ;/ to jest lek którego jest najciężej odstawić ze wszystkich SSRI

też biore prawie 3 lata i ogólnie słabo odczuwam już jego działanie, organizm sie przyzwyczaja do tego typu leków

Przez wiele lat brałem paro, co jakiś czas zmieniałem sobie z 10mg na 20 albo odwrotnie (w zależności od samopoczucia- jak wiemy paroksetyna często działa zmulająco, znieczulająco na otoczenie, odmóżdżająco). Jedynym przykrym objawem przy zmniejszaniu były zawroty głowy głównie przy nagłej zmianie pozycji.
Gdy schodziłem całkiem z paro, najtrudniej było mi zejść z 5 mg do zera. Zawroty głowy utrzymywały się z miesiąc

Teraz po 6 miesiącach nie brania zmuszony jestem wrócić. I znowu masakra- przy dawce zaledwie 5 mg omdlenia, zimne łapy, mąka w głowie i nawet miałem atak paniki połączony z tachykardią! (nie miałem napadu tachykardii od... 8 lat kiedy to brałem seroxat po raz pierwszy, tyle że wtedy tego nie połączyłem)

Jak na ironie paro wyciszyła mi ekstrasystolie (które wpędziły mnie w nerwice), po odstawieniu wróciły..

-- 24 cze 2012, 19:43 --

Stifler19 napisał(a):
wieslawpas napisał(a):etam nie dziala, zejdzesz z dawki to poczujesz ze poprzednia dzialala.

polecam buspiron jako dodatek - to alternatywa dla benzodiazepin, łagodnie działa, bardzo mało skutków ubocznych

Jak dla kogo. Pierwszy psychiatra zaparł się żeby mnie tym wyleczyć. Ładowałem więc buspiron w coraz większych dawkach- jedyny skutek to zawroty głowy. Przez rok się męczyłem (w międzyczasie uzależniając się od alprazolamu) dopóki nie zaznałem paroksetyny.
Chyba nikt nie udowodnił skuteczności buspironu w badaniach.
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez Stifler19 24 cze 2012, 23:41
cardiac napisał(a):
Cardiac napisał(a):Teraz po 6 miesiącach nie brania zmuszony jestem wrócić. I znowu masakra- przy dawce zaledwie 5 mg omdlenia, zimne łapy, mąka w głowie i nawet miałem atak paniki połączony z tachykardią! (nie miałem napadu tachykardii od... 8 lat kiedy to brałem seroxat po raz pierwszy, tyle że wtedy tego nie połączyłem)

-- 24 cze 2012, 19:43 --

coraz bardziej czuje że powinienem jednak zostac przy tej paroksetynie, bo nie ma sensu odstawiać i później wracać

cardiac....no to teraz pewnie znów kilkanascie dni musisz poczekac żeby sie organizm przyzwyczaił

pamiętaj, nie poddawaj sie, poprawa przyjdzie z dnia na dzien :)

-- 24 cze 2012, 23:46 --

co do buspironu to możliwe że na wiele osób zadziała jak placebo, jest bardzo słabym lekiem, ale mi właśnie takiego słabiutkiego działania potrzeba :)

jeśli ktoś brał duże ilości benzodiazepin to najprawdopodobniej będzie bardzo słabo odczuwał ten lek albo wogle, chodzi o buspiron,
ja biore dwa razy w tygodniu Bromazepam(Lexotan) i jedna tabletka dawki 3 mg działa na mnie miło euforycznie :D
bromazepam jak dla mnie to chwilowe odcięcie sie od rzeczywistości :D coś wspaniałego :)
zażywam go kilka lat, ale tylko góra 2 razy w tygodniu i nie musze zwiększac dawki i nie czuje uzależnienia, bo tylko doraźnie :)

-- 24 cze 2012, 23:51 --

otworzyłem ciekawy wątek- topic36817.html ,jakby ktos chciał wymienić sie doświadczeniami odnośnie SSRI i innych leków :) zapraszam :)
Clonazepam 0.5 mg

przez lalulala 25 cze 2012, 07:22
No i nikt mi nie odpowiedzial co z tym seksem...
Czyzby po paro seks tak przestawal istniec ze nawet posty o nim staja sie niewidoczne? ;) Sprobuje jeszcze raz wiec: moi drodzy, czy sa wsrod was tacy ktorym paro nienamieszala w lozku? Czy mozna jesc paro i nie miec problemow w tej sferze?

przez Tullus 25 cze 2012, 09:04
lalulala, z tego co czytałem, paroksetyna najmocniej potrafi zagłuszyć sferę łóżkową. Chyba najbardziej ze wszystkich leków podwyższa poziom prolaktyny. Ja np biorę teraz od około 4 tygodni Spamilan, który tęż ją podwyższa. Jak 4 tygodnie temu byłem jurny jak młody koń, tak teraz w ogóle o seksie nie myślę :why:
a jak paroksetyna wpływa u Ciebie na pewność siebie, asertywność, lęki?
Tullus

przez cardiac 25 cze 2012, 09:23
Zasadniczo u faceta powoduje opóźnienie orgazmu, co w niektórych sytuacjach może się przydać. U mnie nie zredukowała znacząco ochoty na seks. Sprawiła zaś, że traktuję to wszystko bardziej przedmiotowo.
Z tego powodu że paro ogranicza wszelkie uczucia wyższe.
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez Tullus 25 cze 2012, 10:34
cardic, a jak paroksetyna radzi sobie z codziennym stresem, np, takim w pracy?

czy zwiększa pewność siebie oraz niweluje nadmierne przejmowanie się?
Tullus

Sortuj wg