PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Łuki 03 cze 2012, 11:37
miko84 napisał(a):Jeśli sama paroksetyna brana dość długo (ponad 8 tygodni minimum) nie zadziałała w pełni na fobię społeczną to polecam dodać 15 mg mirtazapiny (w razie konieczności podnieść do 30mg).

No i równo po 8 tygodniach podniosłem z 20mg na 30mg, właśnie przez brak rezultatów na fobię społeczną.
Jestem 15dzien na zwiększonej dawce i czuje się gorzej niż przy 20mg ,ale dalej wytrwało czekam.
Myślę że jeszcze z kolejnych 15dni i sytuacja powinna się wykreować - czy to był dobry czy nie dobry ruch.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez bsn 03 cze 2012, 15:06
Mijają mi powoli skutki uboczne odstawienia paroksetyny. Brain shivers są mniej intensywne, nasilają się trochę wieczorem. Pramolan łagodzi odstawienne skutki psychiczne (niestety już z tego powodu musiałem zwiększyć dawkę - brak paro intensywnie dał o sobie znać parę razy). Nie mam już całej gamy skutków ubocznych brania paro - głównie drżenia mięśni i zamuły. Mój umysł jest czystszy, lepiej pracuję, łatwiej mi jest zabrać się za coś, mogę się nad tym skoncentrować. Mam więcej energii, dużo lepiej śpię.
F32
bsn

przez kokon20 03 cze 2012, 17:38
bsn napisał(a):Mijają mi powoli skutki uboczne odstawienia paroksetyny. Brain shivers są mniej intensywne, nasilają się trochę wieczorem. Pramolan łagodzi odstawienne skutki psychiczne (niestety już z tego powodu musiałem zwiększyć dawkę - brak paro intensywnie dał o sobie znać parę razy). Nie mam już całej gamy skutków ubocznych brania paro - głównie drżenia mięśni i zamuły. Mój umysł jest czystszy, lepiej pracuję, łatwiej mi jest zabrać się za coś, mogę się nad tym skoncentrować. Mam więcej energii, dużo lepiej śpię.

Cześć, jaki okres brałeś paroksetyne i po jakim czasie zacząłeś odczuwać pozytywne działanie(albo może kiedy skutki uboczne się zmniejszyły a lek zaczął działać).
Biorę dopiero 5 dzień Arketis ale na razie czuję się trochę gorzej niż bez leków tzn. nie chodzi o bóle głowy czy zmęczenie,ale lęki wśród ludzi mam bardziej intensywne i non stop jakby zamroczone myślenie.
Czy to przechodzi z czasem?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bsn 03 cze 2012, 17:49
Przeszedłem na paroksetynę z fluoksetyny, ze względu na silne działania niepożądane tej drugiej. Już rozpoczynając leczenie paroksetyną psychicznie czułem się nie najgorzej. Skutki uboczne zamiast się zmniejszać tylko się zwiększały. Ulgą było jedynie pierwszych parę dni po zwiększeniu dawki. Nie chciałem kontynuować leczenia tym lekiem, więc go odstawiłem. Zamroczone myślenie, nasilone lęki, rozdrażnienie towarzyszyło mi przez cały czas z paroksetyną (do tego bezsenność, zmęczenie, drżenie mięśni), oprócz właśnie tych paru dni po zwiększeniu dawki. Tak to skutki uboczne zamiast zanikać nasilały się.
Jeszcze co do odstawienia - czy mdłości mogą być objawem odstawiennym? Ostatnio często jest mi niedobrze, chce mi się rzygać. Zwykle dopadało mnie to rano, dziś z kolei wieczorem... :why:
F32
bsn

przez kokon20 04 cze 2012, 08:08
Liczę na to że w przeciągu 3 tygodni lek zacznie działać a skutki uboczne osłabną,jeżeli nie to czy warto czekać dłużej?
Czy może spróbować z innymi lekami?

przez miko84 04 cze 2012, 17:21
bsn to ile w sumie brałeś paroksetynę?
miko84

przez Łuki 05 cze 2012, 16:03
kokon20 napisał(a):Liczę na to że w przeciągu 3 tygodni lek zacznie działać a skutki uboczne osłabną,jeżeli nie to czy warto czekać dłużej?
Czy może spróbować z innymi lekami?

U mnie skutków ubocznych było niewiele, ale około 4 tygodni ,usiałem czekać na jakies efekty.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez Kalebx3 05 cze 2012, 16:13
A u mnie choć wprawdzie skutki uboczne były niewielki ,lek zadziałał pozytywnie od pierwszej tabletki. Teraz ,to w ogóle żadnych uboków,no może libido mniejsze pewnie. Ale i na to mam farmaceutyczne patenty nie do wyje**ia.
\Dobry lek ta paroksetyna , inna sprawa ,że każdy z nas jest inny i inaczej reaguje .Szukajcie ,a znajdziecie ...
pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Łuki 05 cze 2012, 16:25
Kalebx3, jaki masz sposób na libido, bo mi też spadek doskwiera??

I czy ktoś może mi pomóc, otóż jak brałem 20mg Paro i było spoko(prawie żadne skutki uboczne , później też ok) choć nadal dokuczała mi fobia społeczna.
Dlatego po 2 miesiącach p.Dr poleciła mi zwiększyć dawkę do 30mg co też zrobiłem, i właściwie od samego zwiększenia jest gorzej zamiast lepiej (a już mija 2,5tyg od zwiększenia)
Nadal mam tą fobię społeczną, a dodatkowo dokuczają mi jakieś inne skutki "uboczne", których nie miałem nawet jak wchodziłem na 20mg.
Czy waszym zdaniem zwiększenie dawki może wywoływać gorsze skutki uboczne niż samo wchodzenie na lek???

przez bsn 05 cze 2012, 19:44
Brałem paroksetynę ponad 2 miesiące. 20 mg-> 40 mg. Cały czas wierzyłem, że mi pomoże. Coś czuję, że objawy odstawienia będę miał dłuższe niż czas brania leku.
Dzisiaj paro wyraźnie dała o sobie znać. Pół dnia mdłości, cały dzień silnych brain shivers.
F32
bsn

przez Michuj 05 cze 2012, 20:13
Coś czuję, że objawy odstawienia będę miał dłuższe niż czas brania leku.

już nie przesadzaj. Przy tak krótkim braniu, to max 10 dni (ekstremalna wersja 14)
Loża szyderców

przez Siding Spring 05 cze 2012, 20:25
Nie bylbym tego taki pewien Michuju:)

przez bsn 05 cze 2012, 21:02
14 już minęło, a skutki odstawienia nawet zmaleć nie chcą...
F32
bsn

przez Łuki 05 cze 2012, 22:41
bsn napisał(a):Brałem paroksetynę ponad 2 miesiące. 20 mg-> 40 mg. Cały czas wierzyłem, że mi pomoże. Coś czuję, że objawy odstawienia będę miał dłuższe niż czas brania leku.
Dzisiaj paro wyraźnie dała o sobie znać. Pół dnia mdłości, cały dzień silnych brain shivers.

A może część z Twoich objawów to po prostu choroba??

Sortuj wg