PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez err 31 maja 2012, 19:23
bsn napisał(a):Paroksetyna wzięta wieczorem może spowodować problemy ze snem. Sugeruję brać rano.

Mnie raczej usypia, niż pobudza... ;) Z resztą spróbuje, zobaczę jak będzie.
err

przez Kalebx3 01 cze 2012, 10:02
Teraz go nazywam narkotykiem na receptę albo po prostu g*wnem :/

Narkotykiem? Przesada!
Mi ten lek bardzo pomógł i pomaga. Biorę go w politerapii- (razem z baclofenem +metylofenidatem+okresowo lamotrygina) około dwóch 2lat w dawkach 5- 7,5 mg. Wycisza moje nadwrażliwe emocje, łagodzi natręctwa,przytępia lęki. Wszystko to niewielkim kosztem jeśli chodzi o działania uboczne. To pewnie dlatego ,że i dawka nie za wielka,choć mi taka wystarcza. Jestem zdania ,że lepiej brać dłużej ,łagodniej i mniejsze dawki ,niż z grubej rury czekać z dnia na dzień na szybką poprawę.Inna sprawa ,że dokładam do tego jak wyżej wspomniałem inne leki,które bardzo uzupełniają ( w moim przypadku)działanie paroksetyny.
Inna sprawa ,to to ,że jak na przykład dwa dni nie wezmę paro zaczynam czuć się zdecydowanie gorzej. Na razie o tym nie myślę ,aby przerywać kurację i zbytnio się tym nie martwię ,bo z nie takich "substancji" schodziłem z powodzeniem. Jak zacznie mi szkodzić rzucę to w piz**. Na razie pomaga ,,,więc biorę.
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez kokon20 01 cze 2012, 10:55
Witam,od 3 dni biorę Arketis,naczytałem się na forum dużo pozytywnych opinii o leku Seroxat.
Widzę że te leki należą jakby do jednej rodziny chyba ze względu na paroksetynę.
Ponieważ dużo osób chwali seroxat,mam takie pytanie czy Arketis a Seroxat to to samo tylko pod inną nazwą?
Jeżeli nie to czy uważacie Seroxat za skuteczniejszy,bądź odwrotnie.
Pozdrawiam. :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 01 cze 2012, 11:02
czy Arketis a Seroxat to to samo tylko pod inną nazwą?

to samo

naczytałem się na forum dużo pozytywnych opinii o leku Seroxat.

chyba więcej jest tych drugich opini ;)
Loża szyderców

przez kokon20 01 cze 2012, 12:49
chyba więcej jest tych drugich opini ;)

No na pewno zdania są podzielone ;)

Ale myślę że w walce o swoje zdrowie należy spróbować,a może akurat okaże Arketis okaże się dobrym rozwiązaniem(widomo każdy organizm inaczej reaguje).
Na depresję,fobię społeczną,nerwice lękową,choruję już od 19 roku życia teraz mam 27 lat.
Nie chcę już narzekać bo każdy z nas wie jak choroba potrafi zniszczyć życie i doprowadzić do skrajnego wyczerpania umysłowego.
Ale ja się nie poddam,chcę odzyskać te wszystkie lata które straciłem zamknięty w świecie swoich lęków.
Wiem że muszę dołączyć do lekarstw terapie.
Na dzienną raczej nie mam szans(trzeba jeszcze pracować ;) )
Może ktoś wie gdzie się takie terapie odbywają(najbardziej interesuje mnie miejscowość Ruda Śląska)
Pozdrowienia 3majcie się mocno. :D
Ostatnio edytowano 01 cze 2012, 12:51 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie

przez Łuki 01 cze 2012, 17:50
kokon20 napisał(a):Na dzienną raczej nie mam szans(trzeba jeszcze pracować ;) )

Ja mam o tyle dobrze że u mnie lekarze przyjmują w soboty.

A co do mnie, to jestem 14dzień na wyższej dawce (z 20 na 30mg) i wciąż czuję się gorzej niż 20mg, nawet skutki uboczne są gorsze niż przy początku paro.
Mam nadzieje że z czasem przejdzie.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez symphony 01 cze 2012, 22:11
Kurcze... jestem trzy miesiące na paroksetynie (20 mg) i bardzo dobrze zareagowałam na ten lek: skończyły się lęki, zaczęłam pozytywnie myśleć o przyszłości, zebrałam się w sobie i zaczęłam normalniej funkcjonować: podjęłam pracę, dbam o dom, zaczęłam chodzić na fitness i nawet ochota na sex wróciła :) :p
A to kurcze na początku to dlatego, ze od jakiegoś tygodnia obserwuje znowu objawy uboczne jak przy rozpoczęciu leczenia, a których już dawno nie było: suchość w ustach i gardle, wzmożona diureza (biegam co chwile do WC), poddenerwowanie i akatyzja.... czy to są oznaki, żeby zmniejszyć, czy zwiększyć dawkę? Ktoś wie?
Dawki oczywiście od początku nie zmieniałam, a lek biorę bardzo regularnie i zawsze rano.

przez kokon20 02 cze 2012, 06:02
Ja na razie borę 10mg dziennie,dzisiaj 4 dzień,od jutra 20mg dziennie.
Póki co mam normalne skutki uboczne:poddenerwowanie,bóle głowy,czasami obojętność,no i brak skupienia.
Ale wiem że czasami na efekty działania trzeba poczekać nawet miesiąc wię trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Libido na razie bez większych zmian(czyli dorze :D )

-- 02 cze 2012, 06:23 --

Może ktoś wie gdzie warto iść na psychoterapie(interesuje mnie woj.Śląskie a szczególnie Ruda Śląska).
Czy są też takie zajęcia które odbywają się popołudniu i ile razy w tygodniu?
Wiem że to zależy od placówek jak często i o jakich porach,ale może ktoś by nakreślił jak to mniej więcej wygląda.
Z góry dzięki :smile:

przez Moolik 02 cze 2012, 09:36
Czy paro pomaga w leczeniu fobi społecznej ?? jest ktos kto testował ??
Moolik

przez symphony 02 cze 2012, 11:06
Moolik pod tym względem paroksetyna chyba nie za bardzo się sprawdza - zarówno u mnie (własne doświadczenie), jak u innych (odnoszę się do wcześniejszych opinii na tym forum)

przez Moolik 02 cze 2012, 11:37
symphony, A Tobie co pomaga ?? tez cierpisz na fobie ????
Moolik

przez Łuki 02 cze 2012, 12:00
Moolik, u mnie lęki, odkąd się pojawiły, związane były głównie z fobią społeczną, a dokładniej precyzując - "towarzyską". Prawie pół roku temu miałem pierwsze ataki i pojawiały się one tylko przy kimś znajomym, więc zacząłem ich unikać. W tej chwili (3 miesiące na paro) dalej unikam spotkań. Poprawa jest taka, że wcześniej jak miałem się z kimś spotkać to się cały trząsłem na samą myśl ale teraz tylko lekko się denerwuje, i na chwile daje rade, choć przy dłuższych spotkaniach odpadam.
Np. ostatnio spotkałem się z kolegą, 4 godziny było ok, ale póżniej zacząłem panikować i spotkanie się skończyło. Tak mnie ono rozstroiło że później cięzko było mi w oczy nawet rodzicom spojrzeć.
Jakiś czas temu miałem komunie chrześniaka, lekarz dał mi na nią xanax, całkiem sporo pomogł, na wytrwanie wśród ludzi.
Ale np. jak tydzień temu jechałem z odwiedzinami do mojej rodziny to musiałem zjeść 2 tabsy xanax-u i nawet po nich czułem się zdenerwowany.
Ogólnie Paro coś troche pomogło w kwesti fobii społecznej , ale zupełnie kolorowo to nie jest.
Powiedzmy, że mam po nim siłę aby od czasu do czasu próbować wyjść i pracować nad sobą.

Ja mimo wszystko pokładam nadzieje w terapii którą niedawno rozpocząłem.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez kokon20 02 cze 2012, 13:07
A jak z alkoholem?Nie jakieś tam pijaństwo ale 2 piwka nie więcej.
Mocno szkodzi czy też w małej ilości można i niema jakichś znaczących efektów ubocznych.

W waszym wypadku jak długo musieliście czekać aż lek zacznie działać?

przez miko84 03 cze 2012, 11:22
Jeśli sama paroksetyna brana dość długo (ponad 8 tygodni minimum) nie zadziałała w pełni na fobię społeczną to polecam dodać 15 mg mirtazapiny (w razie konieczności podnieść do 30mg).
miko84

Sortuj wg