PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez symphony 27 maja 2012, 11:07
bsn napisał(a):BTW. Michuj, fajny awatar ;)

Michuj, Gdzie można dostać takie fajne cycki? ;)

przez miko84 27 maja 2012, 12:39
Michuj napisał(a):bo to beznadziejny lek :)

Jak dla kogo, po co się udzielasz w tym wątku skoro go nie bierzesz? Ile razy jeszcze napiszesz, że to beznadziejny lek? Znamy już Twoje zdanie...
miko84

przez bsn 27 maja 2012, 13:17
A ja go brałem i z całą stanowczością będę pisał (po 1000 razy, żeby wszyscy to zobaczyli), że TO BEZNADZIEJNY LEK!
Odradzam każdemu branie tego leku. Może i pomógł mi na to, na co miał pomóc (czyli deprechę), ale okropne skutki uboczne (bezsenność, silne drżenie mięśni, 'zawieszki' mózgu, silne problemy z pamięcią i koncentracją + jeszcze wszystko co powodował u mnie brak snu) zmusiły mnie do jego odstawienia. A odstawianie na razie jest tylko niewiele gorsze niż ww. skutki. A z tego, co czytałem będzie jeszcze gorzej. Wystarczy poczytać w internecie o odstawianiu tego leku (różne fora, itp.). Ja i tak przechodzę odstawienie duuużo łagodniej niż inni. Żałuję, że nie przeczytałem tego wszystkiego jeszcze przed rozpoczęciem brania paroksetyny. Wtedy w ogóle bym nie zaczynał go brać. Te słowa kieruję do wszystkich tych, co dopiero mają zacząć lub zaczynają brać paroksetynę. Poczytajcie o wszystkich skutkach ubocznych i o procesie odstawienia. I nie bierzcie paro (poproście lekarza o coś innego, leków jest wiele), bo TO BEZNADZIEJNY LEK!
Dla mnie niestety już jest za późno. Męczyłem się ze skutkami ubocznymi, teraz będę męczył się z objawami odstawienia.
F32
bsn

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 27 maja 2012, 13:45
miko84, ponieważ zmarnowałem na nim z 8 miesięcy?
Loża szyderców

przez miko84 27 maja 2012, 14:18
Michuj napisał(a):miko84, ponieważ zmarnowałem na nim z 8 miesięcy?

Dobrze, ale pisałeś to wcześniej, jak ktoś jest zainteresowany to przejrzy wątki, nie musisz tego zaznaczać za każdym razem gdy ktoś coś napisze. U mnie się sprawdził ale nie piszę co chwila, że to świetny lek i polecam - napisałem to już wcześniej podobnie, jak ktoś będzie zainteresowany to przejrzy wpisy.

bsn ja odstawiałem go wcześniej 2 razy i nie miałem żadnych objawów odstawiennych, znam też sporo ludzi którzy mieli podobnie, ludzie zresztą są świadomi, że może być problem z jego odstawieniem bo wszędzie o tym piszą ludzie tacy jak Ty (którzy mieli problem z jego odstawieniem).
miko84

przez bsn 27 maja 2012, 16:11
Więc dlaczego odstawiałeś? I skoro nie miałeś problemu z odstawieniem to dlaczego wróciłeś do paroksetyny?

-- 27 maja 2012, 17:04 --

Można jakoś wytłumić lub zredukować te "brain zap"? Teraz jest weekend to jeszcze jakoś wytrzymuję, ale nie potrafię sobie wyobrazić codziennych obowiązków z tym... :evil:
F32
bsn

przez miko84 27 maja 2012, 17:31
Odstawiłem bo myślałem, że jestem zdrowy, ale widać będę musiał brać paroksetynę dużo dłużej niż myślałem.
miko84

przez Michuj 27 maja 2012, 17:36
czyli generalnie pisać dobrze, albo się nie wypowiadać?
Loża szyderców

przez Siding Spring 27 maja 2012, 17:40
bsn ciesz sie ze brales tylko 2 miesiace. Pomysl o osobach ktore braly paroksetyne nawet 10 lat. Tacy ludzie potrafia dochodzic do siebie naprawde dlugimi latami.

przez bsn 27 maja 2012, 17:58
No z dwojga złego lepiej 2 miesiące niż 2 lata. Ale z wiedzą, którą mam teraz nie brałbym wcale...
Ponowię pytanie:
Można jakoś wytłumić lub zredukować te "brain zap"? Teraz jest weekend to jeszcze jakoś wytrzymuję, ale nie potrafię sobie wyobrazić codziennych obowiązków z tym...
F32
bsn

przez Michuj 27 maja 2012, 18:05
nie da się zredukować brain zapsów. próbowałem wielu rzeczy i nic nie pomogło. trzeba przetrzymać.
Loża szyderców

przez bsn 27 maja 2012, 18:20
Poczytałem trochę fora i strony anglojęzyczne. Znalazłem informacje, żeby brać kwasy omega-3, wapno i kwas foliowy. Jeżeli chodzi o leki to podobno może pomóc wzięcie alprazolamu (xanax, zomiren) lub fluoksetyny. Mam jeszcze oba leki z dawnych czasów i może spróbuję na jutro, bo potrzebuję w miarę normalnie funkcjonować. Wezmę rano 1 tabletkę Zomirenu, jak nie pomoże to we wtorek spróbuję andepin (o ile gdzieś go znajdę).
F32
bsn

przez Michuj 27 maja 2012, 18:28
generalnie leżeć i mało się ruszać, to będą najmniej upierdliwe.
Loża szyderców

przez err 27 maja 2012, 18:31
lubudubu napisał(a):bsn ciesz sie ze brales tylko 2 miesiace. Pomysl o osobach ktore braly paroksetyne nawet 10 lat. Tacy ludzie potrafia dochodzic do siebie naprawde dlugimi latami.

Dochodzić do siebie w jakim sensie?

bsn napisał(a):Jeżeli chodzi o leki to podobno może pomóc wzięcie alprazolamu (xanax, zomiren) lub fluoksetyny.

Można brać alprazolam, ale on też uzależnia, fluoksetyna też SSRI, więc zastąpienie soli vegetą nie wiele pomoże w odstawieniu...
err

Sortuj wg