PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 04 maja 2012, 21:31
No way. Ja zakochałem się będąc na 50mg.

Dobry i ostry jesteś, ja wymiękam przy 10 mg, więcej mi nie trzeba tyle wystarcza .Lek za bardzo wycisza i spowalnia .Siedzę nadupie jak po dobrej trawce. I jakos to nieosobowo i leniwie leci...
Kiedyś za pierwszym razem w 1999 styczeń brałem 20 mg nawet dom25 i wystarczało ,ale tek wtedy tak nie roleniwiał. Z drugiej strony , to to ,że nie pracuje ,to mnie też leniwi nie skłania do regularnego wysiłku i dyscypliny. Najważniejsze to dobra ,koleżeńska atmosfera w pracy.
Pozdawiam.VIVA SEROXAT!!! --- OK.
Kalebx3...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez littentree 04 maja 2012, 22:11
Z tego co piszesz, to apropos atmosfery w pracy - ludzie są różni i potrafią rozpychać się łokciami. Chodzi o to, żeby reagować w momencie kiedy ten łokieć Cię trąci, a nie stać z boku i przyglądać się jak inni nie raz Twoim kosztem dopinają swego. Doświadczyłem tego na własnej skórze. Staram się tego błędu nie popełniać.

Jak po dobrej trawce - ja tego nie moge powiedzieć. Ten lek pomógł mi zmieniać swoje życie na lepsze ze stanu wegetatywnego. Myślałeś o psychoterapii? Tam najlepiej można skonfrontować swoje potrzeby z możliwościami i potencjałem jaki masz w sobie. Grunt to wiedzieć w czym tkwi problem i odpowiednio zaradzić. Polecam terapię behawioralno - poznawczą.
Miałem kiedyś podobne odczucie przy 30mg - dawka dla mnie była za mała. Wrażenie jakby coś przykuło mnie do krzesła - coś w stylu ołowiane gacie... :)

-- 05 maja 2012, 09:22 --

Płakać mi się chce. Zacząłem nową pracę i chyba nie dam rady... Takie myśli krążą w mojej głowie. Gdzie się podział mój optymizm? Uśmiech? Zawsze stawiałem swoich znajomych do pionu, dodawałem im otuchy , a teraz nie potrafię sobie pomóc. Niech już to paro zacznie działać. Zaczynał ktoś z Was od dawki 20mg przy lęku napadowym, zaburzeniach obesyjno-kompulsyjnych i fobii społecznej? Jestem od wczoraj na 10mg, ale chciałbym przyśpieszyć powrót do normalności.
littentree

przez Łuki 05 maja 2012, 20:46
Na poprzedniej stronie Ty mi pomagałeś a teraz proszę , Ty w dołku a ja akurat optymistycznie.
Spokojnie, odwagi , jak mówisz że tak na Ciebie działało Paro to czekaj na efekty. Ja dalej mam problemy z fobia społeczną.
Po Twoich postach zastanawiałem się czy sam nie zwiększyć dawki , ale stwierdziłem że nie mam sensu samemu nic robić, lepiej słuchać się zalecen lekarza. Jak coś to ja jak zaczynałem brać paro to przez 6 dni brałem 10mg a już na 7 dzień 20mg i było dobrze. I tak jak napisałem w poprzednim poście , paro od początku działało na mnie bez większych efektów ubocznych, nic dokuczliwego nie miałem. Mam nadzieje że pomogłem.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 06 maja 2012, 06:00
littentree napisał(a):
-- 05 maja 2012, 09:22 --

Płakać mi się chce. Zacząłem nową pracę i chyba nie dam rady... Takie myśli krążą w mojej głowie. Gdzie się podział mój optymizm? Uśmiech? Zawsze stawiałem swoich znajomych do pionu, dodawałem im otuchy , a teraz nie potrafię sobie pomóc. Niech już to paro zacznie działać. Zaczynał ktoś z Was od dawki 20mg przy lęku napadowym, zaburzeniach obesyjno-kompulsyjnych i fobii społecznej? Jestem od wczoraj na 10mg, ale chciałbym przyśpieszyć powrót do normalności.

Może czas na coś aktywizującego jak paro nie zaskoczyła. Ja na fluoksetynie sam zacząłem rozpychać się łokciami, a już na pewno nie pozwalałem na to innym;-)
pregabalina, wenlafaksyna

przez littentree 06 maja 2012, 11:52
elfrid napisał(a):
littentree napisał(a):
Może czas na coś aktywizującego jak paro nie zaskoczyła. Ja na fluoksetynie sam zacząłem rozpychać się łokciami, a już na pewno nie pozwalałem na to innym;-)

Ona zaskoczy. Dopiero drugi dzień jestem na dawce 20mg, a w piątek wziąłem tylko 10mg, bo przechodziłem z Citalopramu. Moja dawka docelowa to prawdopodobnie 40mg-50mg. Wtedy czułem sie rewelacyjnie i radziłem sobie dobrze w pracy i w ogóle potrafiłem sie zorganizować.

-- 06 maja 2012, 12:01 --

Łuki napisał(a):Na poprzedniej stronie Ty mi pomagałeś a teraz proszę , Ty w dołku a ja akurat optymistycznie.
Spokojnie, odwagi , jak mówisz że tak na Ciebie działało Paro to czekaj na efekty. Ja dalej mam problemy z fobia społeczną.
Po Twoich postach zastanawiałem się czy sam nie zwiększyć dawki , ale stwierdziłem że nie mam sensu samemu nic robić, lepiej słuchać się zalecen lekarza. Jak coś to ja jak zaczynałem brać paro to przez 6 dni brałem 10mg a już na 7 dzień 20mg i było dobrze. I tak jak napisałem w poprzednim poście , paro od początku działało na mnie bez większych efektów ubocznych, nic dokuczliwego nie miałem. Mam nadzieje że pomogłem.

Nie zwiększaj sam. Ja jezeli zwiększałem sam to zaraz umawiałem sobie wizytę u lekarza lub była juz umówiona i zawsze konsultowałem to znim. Samemu nie można pozwalać sobie na lawirowanie z tymi lekami. Moga wystąpić myśli samobójcze i wtedy zrobi się problem. Zawsze informuj lekarza o zmianie dawki.

Czuję się dzisiaj splątany. Nawet nie pamiętam co wczoraj pisałem, ale na pewno do rzeczy. :)
littentree

przez bsn 07 maja 2012, 17:45
Stosuję ten lek od pewnego czasu. Jest to mój trzeci lek przepisany na depresję. Jeżeli chodzi o efekty - przy jednej tabletce było średnio (wieczorami nawroty głębokiej depresji), na dwóch tabletkach jestem w miarę normalny :) Skutki uboczne - bardzo trzęsą mi się ręce, ostatnio pogorszył się sen, czasami mam problemy z pamięcią i koncentracją, czasami miewam napady rozdrażnienia i złości. Ogólnie takie same objawy miałem na fluoksetynie, z tym że ona nawet przy 3 tabletkach nie dawała specjalnej poprawy nastroju, a skutki uboczne miały większe nasilenie. I właśnie mam mieszane uczucia co do tego leku - niby działa dobrze, ale te skutki uboczne stają się dość uciążliwe. Ale też nie lubię zmieniać leków. Chciałbym znaleźć wreszcie 'ten jedyny'. Wizytę u lekarza mam za 2 tygodnie i właśnie nie wiem czy zmieniać lek, czy zostać na paroksetynie...
F32
bsn

przez wieslawpas 07 maja 2012, 17:51
Witam

mnie parokkestyan przy leku napadowym pomogla. 20 mg po 6 dniach byla poprawa.

przez littentree 07 maja 2012, 18:07
Mi też pomogła. Przy 40mg było o wiele lepiej i nie miałem napadów paniki i hiperwentylacji. Wróciłem do paro, jestem na niej od 4 dni dopiero. Dzisiaj zrobiłem sie senny i płaczliwy, ale czuję się mimo wszystko lepiej. Zawroty głowy lekkie mam.
littentree

przez wieslawpas 07 maja 2012, 18:26
7 dziej jade na polowce tableki parogenu ( paroksetyna) zamiast calej 20 mg ktora zażywalem przez 3 lata.
Objawy dokuczowe cielesnie minely, teraz na piewszy plan wysunaly sie objawy psychiczne.
Najardziej niepokoki mnie to smutne depresyje myslenie. Ide na prarking widze ten smutny zalekoniony i odralniony swiat.
Wczoraj mialem takie własnie uczucie po czym w czasie spoktaka z kolega przez godzine nie moglem sie skonecntowac na rozmowe.
Sam juz nie wiem czy to "choroba sie rozmraza" czy po porostu równowaga organzimu jest wciąż rozchwiana. W tym wszytkim pociesajace jest to, ze te stany nie twaja cały dzien a zazwyczaj kilka godzin.

Na dobra sprawe, jescze gorzej czulem sie na poczatku stycznia - wowczas zwolnili mnie z pracy. Napiecia, lek i depresja byly ze 3 razy wiesze niz teraz. Ale było to łatwe do wytłumaczenia. Przyczyna jasna - takie wydarzenia kazego mocno dotykaja. Natomiat teraz nic sie nie wydarzylo poza zmniejszeniem dawki o polowe. Ciekawe czy ten stan sie poprawi czy tak juz zostanie?
Jakie sa wasze doświadczenia?

Pozdrawiam

Wieslaw

przez littentree 07 maja 2012, 18:53
Poprawi się. Zaczekaj po prostu i powiedz o wszystkim co napisałeś lekarzowi. Miałem identyczne myśli apropos odrolnienia jak widziałem jadąc samochodem budowaną nową drogę i węzły do auttostrady. Zdołowało mnie to strasznie. Masz małą dawkę na razie. Mówię Ci będzie lepiej i sam też to wiem, bo podobnie jak Ty byłem przez 3 lata na paro, później wenla i cital i jestem z powrotem na paro. Jest dla mnie najlepsza, ale żeby zaczęła działać trzeba trochę czasu i dopasowania dawki. Co do pracy to jestem w odwrotnej sytuacji. Dziś miałem iść trzeci dzień do nowej pracy i nie poszedłem . . . Damy radę...

Mam dzisiaj doła, ale widzę , że zaczynam ruszać stare, niedokończone sprawy. I to jest dobry znak... :great:

-- 07 maja 2012, 18:57 --

wieslawpas napisał(a):7 dziej jade na polowce tableki parogenu ( paroksetyna) zamiast calej 20 mg ktora zażywalem przez 3 lata.
Objawy dokuczowe cielesnie minely, teraz na piewszy plan wysunaly sie objawy psychiczne.
Najardziej niepokoki mnie to smutne depresyje myslenie. Ide na prarking widze ten smutny zalekoniony i odralniony swiat.
Wczoraj mialem takie własnie uczucie po czym w czasie spoktaka z kolega przez godzine nie moglem sie skonecntowac na rozmowe.
Sam juz nie wiem czy to "choroba sie rozmraza" czy po porostu równowaga organzimu jest wciąż rozchwiana. W tym wszytkim pociesajace jest to, ze te stany nie twaja cały dzien a zazwyczaj kilka godzin.

Na dobra sprawe, jescze gorzej czulem sie na poczatku stycznia - wowczas zwolnili mnie z pracy. Napiecia, lek i depresja byly ze 3 razy wiesze niz teraz. Ale było to łatwe do wytłumaczenia. Przyczyna jasna - takie wydarzenia kazego mocno dotykaja. Natomiat teraz nic sie nie wydarzylo poza zmniejszeniem dawki o polowe. Ciekawe czy ten stan sie poprawi czy tak juz zostanie?
Jakie sa wasze doświadczenia?

Pozdrawiam

Wieslaw

Jakie miałeś objawy cielesne. Mnie bolą stawy - nadgarstki i stawy kolanowe.
littentree

przez wieslawpas 07 maja 2012, 19:29
hej, ja akurat odsawiam po 3 latach. Z dawki 20 mg zszedlem na 10 mg
Co sie tyczy objawow, cielesnych to niesamowoty bok głowy. Bół głowy na kacu to pikój
I do tego bol oczu. 3 dni pod rzad zazywalem imbuprom.

Ciekaw jestem co to za nowa praca ze cie tak stresuje?
Generalnie wiadomo ze nowa praca to stres i choćby byla fajna to jednak zawsze po piewsze zmiana trybu
zycie, po drugie dolaczenie do nowej spolecznosci na zasadach - bedziemy cie lubieli jesli spelnisz okreslone
warunki to zawsze mega stres.

przez littentree 07 maja 2012, 19:32
Brak koncentracji w większej grupie, fobia społeczna. Sama praca mnie nie stresuje. Lubię to co robię , tylko nie mam w tej chwili chęci ani specjalnie siły...

-- 07 maja 2012, 19:39 --

wieslawpas napisał(a):hej, ja akurat odsawiam po 3 latach. Z dawki 20 mg zszedlem na 10 mg
Co sie tyczy objawow, cielesnych to niesamowoty bok głowy. Bół głowy na kacu to pikój
I do tego bol oczu. 3 dni pod rzad zazywalem imbuprom.

Ciekaw jestem co to za nowa praca ze cie tak stresuje?
Generalnie wiadomo ze nowa praca to stres i choćby byla fajna to jednak zawsze po piewsze zmiana trybu
zycie, po drugie dolaczenie do nowej spolecznosci na zasadach - bedziemy cie lubieli jesli spelnisz okreslone
warunki to zawsze mega stres.

Dlaczego odstawiasz paro? Piszesz , że masz deprechę... Na co się leczysz??
littentree

przez elfrid 07 maja 2012, 20:27
Witajcie

Po wizycie u lekarza na cito, zdecydował się na paroksetynę. O jakiej porze dnia bierzecie lek: rano czy wieczorem.
Ja mam brać wieczorem, ale SSRI przecież zaburzają sen, stąd pytanie jak praktyka na forum się przedstawia.
pregabalina, wenlafaksyna

przez bsn 07 maja 2012, 21:25
Ja biorę rano. Te leki pobudzają, jak weźmiesz wieczorem to pewnie nie zaśniesz.
F32
bsn

Sortuj wg