PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Michuj 21 kwi 2012, 10:10
lepiej brać od razu 20 mg.
Loża szyderców

przez Łuki 21 kwi 2012, 19:36
miko84 napisał(a):U mnie paroksetyna znacząco poprawiła funkcje poznawcze i ogólne funkcjonowanie mentalne. U niektórych rzeczywiście może być zbyt sedatywna, wtedy polecam sertralinę.
.

Na mnie paroksetyna działa lepiej niż sertralina.
Wcześniej non stop serce waliło mi jak oszalałe, odkąd biorę paro uspokoiło się.
Poza tym nie czuje żebym był jakoś specjalnie otępiony czy żeby spadła mi sprawność psychofizyczna.

Poza tym i przed chorobą i teraz regularnie chodziłem/chodze na siłownie.
Wyjątkiem były początki lęków kiedy nie byłem w stanie.

W poniedziałek będę umawiać się na terapie, zobaczymy czy przyniesie jakieś efekty.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez littentree 21 kwi 2012, 22:42
miko84 napisał(a):Ja nie miałem żadnych skutków ubocznych, a dwa razy odstawiałem dość szybko. No poza powrotem choroby ale czy to można uznać za skutek uboczny odstawienia leku? :)

Spadek nastroju uznaje się również za skutek uboczny odstawiania leku.
littentree

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwomen 22 kwi 2012, 17:02
Witam!

Jestem nowy na forum. Diagnoza: nerwica. Zestaw leków: 20 mg parogenu rano + 10 mg miansegenu wieczorem.
Przyjmuję leki od około miesiąca. Na wizycie kontrolnej dostałem zalecenie zwiększenia dawki parogenu.
Kilka dni temu (gdy wziąłem 40 mg) zaczęły mi się nagle szumy uszne. Słyszę na okrągło takie bzyczenie w uszach.
W ulotce parogenu wyczytałem, że u niektórych osób mogą wystąpić takie objawy jak dzwonienie, szumienie w uszach.
Zastanawiam się co dalej? Brać czy odstawić? Czy ktoś miał takie objawy po parogenie? Czy minęły po odstawieniu i po jakim czasie?

Pozdrawiam

przez MadGregor 22 kwi 2012, 17:17
nerwomen
Witaj! Ponad pół roku temu w sanatorium, lekarze również wycofali mi Seronil na rzecz właśnie Parogenu. Po tygodniu jedynie w nocy miewałem szumy, omamy słuchowe tj. szelesty trocin etc. Po ocuceniu ustępowały na chwilę. Powinieneś powiedzieć lekarzowi o objawach on sam zdecyduje.
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez err 22 kwi 2012, 17:28
Biorę już prawie rok paroksetynę i senność wróciła do normy, jak przed zaczęciem leczenia.
err

przez littentree 22 kwi 2012, 19:33
nerwomen napisał(a):Witam!

Jestem nowy na forum. Diagnoza: nerwica. Zestaw leków: 20 mg parogenu rano + 10 mg miansegenu wieczorem.
Przyjmuję leki od około miesiąca. Na wizycie kontrolnej dostałem zalecenie zwiększenia dawki parogenu.
Kilka dni temu (gdy wziąłem 40 mg) zaczęły mi się nagle szumy uszne. Słyszę na okrągło takie bzyczenie w uszach.
W ulotce parogenu wyczytałem, że u niektórych osób mogą wystąpić takie objawy jak dzwonienie, szumienie w uszach.
Zastanawiam się co dalej? Brać czy odstawić? Czy ktoś miał takie objawy po parogenie? Czy minęły po odstawieniu i po jakim czasie?

Pozdrawiam

Cześć,

Ja też brałem niecały rok temu paroksetynę (seroxat) i miałem podobne objawy na początku zażywania. Do szumów zawroty głowy dochodziły, ale poza tym nic więcej. Polecam seroxat - jest to oryginał i daje najmniej objawów niepożądanych i najlepiej się wchłania. Próbowałem przejść na xetanor, żeby zaoszczędzić, ale ten to dopiero dał mi przez chwile do wiwatu. Nie wiem jak Parogen, ale Seroxat naprawdę polecam. Efekt terapeutyczny dość szybki w moim przypadku.
littentree

przez sorensen 22 kwi 2012, 21:15
Mijają 4 miesiące wciągania paroksetyny (40mg dziennie). Efekty terapeutyczne bardzo mizerne. Stosunkowo szybko nastąpiła względna poprawa czy raczej stabilizacja nastroju. I na tym koniec. Niestety działanie leku stopniowo słabnie, doły pojawiają się znowu. Tak więc nic już z tego raczej nie będzie. A historyjki o tym że paroksetyna to rewelacyjny lek na fobię społeczną to można między bajki włożyć. Przynajmniej w moim przypadku.

przez Michuj 22 kwi 2012, 21:18
U mnie podobnie. Może nie jestem fobikiem, ale działanie prospołeczne leku było żadne. Tylko zamułka, rozleniwienie i beznadziejny nastrój. Nie wiem jak 6 miechów na tym dziadostwie wytrzymałem.
Loża szyderców

przez sergan 22 kwi 2012, 21:39
Witam ponownie .
Tak jak pisałem kilka postów wcześniej będę dawał znać co i jak odnośnie zmiany citalu na paxtin.
A więc dzisiaj minął 6 dzień zażywania paxtinu , od dwóch dni docelowa dawka 20 mg..
Kilka moich spostrzeżeń związanych z tym lekiem:
ze skutków ubocznych : bardzo krótkotrwałe pobolewanie głowy kilka razy w ciągu dnia, po zażyciu tabletki paxtin 20mg. ok 2 godziny delikatnie zbiera mnie na wymioty (mdłości) .momentami w ciągu dnia uczucie pieczenia skóry w okolicach pleców i to byłoby na tyle ze skutków ubocznych ,nadmieniam ,że przebiegają łagodnie.
Co do samopoczucia przez pierwsze cztery dni lęki się nasiliły i było naprawdę ostro musiałem wspomagać się
benzo. (xanax zwykły) w moim przypadku jedna dawka 0,5 mg i druga 0,25mg w dzień.
od dwóch dni na pełnej dawce jest tak ,że ok 3 godzin po zażyciu czuję się na lekkim rauszu i trochę rozbity,
reszta dnia przebiega naprawdę spoko ,xanax nie potrzebny. lęki się pojawiają ale na poziomie bezproblemowego poradzenia sobie z nimi. jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku .
I co najważniejsze nie odczuwam żadnego pogorszenia intelektu jak również psychomotoryki ,samopoczucie się poprawiło ,nie jestem senny, ani zmulony .
Jest jeszcze jedna rzecz ,z każdym lękiem się zmagam i walczę ,nie uciekam przed nim .Zawsze miałem również zasadę ,że nie można bezczynnie siedzieć i myśleć o chorobie ,jeżeli już to myśleć POZYTYWNIE !!!
Pozdrawiam wszystkich .
Za jakiś czas napiszę jak dalej przebiega leczenie paxtinem .

przez Łuki 24 kwi 2012, 12:46
14 dzien na Paro i bez szału.
Tzn. lęków brak ale coraz mocniej utwierdza mi się coś na wzór własnie fobii społecznej. W sumie to od początku trwania choroby miałem problem z spotkaniami towarzyskimi. Ale np. wczoraj czy dzis to i rodzicom cięzko mi się w oczy patrzyło.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez miko84 24 kwi 2012, 14:05
To dopiero 14 dzień, cierpliwości.
miko84

przez sergan 25 kwi 2012, 15:34
Dziewiąty dzień zażywania.
Jeżeli chodzi o mdłości trwają o wiele krócej ,krócej trwa również to dziwne uczucie otumanienia po zażyciu tabletki , pojawiła się duża suchość w ustach ,wargi mam dosłownie suche .
Lęki się jeszcze pojawiają nie silne ale się pojawiają ,większość dnia mija spokojnie ,czasem jestem chwilami poddenerwowany .
Mam pytanie z ciekawości do osób które stosowały paroksetynę na lęk uogólniony ,po jakim czasie lek zaczął działać likwidując stany lękowe.Oczywiście orientacyjnie bo wiadomo ,że u każdego może być to różny czas.
Pozdrawiam.

przez Łuki 25 kwi 2012, 15:44
miko84 napisał(a):To dopiero 14 dzień, cierpliwości.

Tak tylko że wczesniej brałem 4 miesiące Sertraline, i już mi się cierpliwość powoli kończy.

Sortuj wg