PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez sergan 19 kwi 2012, 09:22
Witam wszystkich !!!
W skrócie opiszę w czym mam problem .
Mam nerwicę lękową , zażywałem cital 20mg ,oczywiście początki byly tragiczne nasilenie lęków ,zawroty głowy itp. potem przez ok dwa miesiące czułem się jak przed chorobą ,od kilku dni powróciły lęki ,udałem się do swojego lekarza ,został mi zmieniony cital na paxtin 20 mg ,przez cztery dni mam zażywać rano 10mg cital i 10 mg paxtin ,po czwartym dniu mam zażyć tylko paxtin 20 mg..Zażywam ten zestaw trzeci dzień i teraz do rzeczy , znowu nasiliły mi się lęki ,czy to możliwe ,że to od zmiany leku czy po prostu ten lek nie będzie działał.Czy pomimo to ,że obydwa działają na serotoninę to mają inną substancję czynną i znowu muszę przeczekać ten trudny okres w oczekiwaniu na poprawę.
Może też ktoś tak miał przy zmianie leku.
Pozdrawiam

przez miko84 19 kwi 2012, 10:38
Paroksetyna jest po prostu silniejsza, musisz przeczekać trudny okres, poprawa przyjdzie z czasem. pzdr.
miko84

przez sergan 19 kwi 2012, 14:23
Trochę mnie pocieszyłeś , bo wiecie jak to jest ,wszystko ok już wydaje ci się ,że Pana Boga za nogi złapałeś i nic cię nie ruszy ,a tu BUM i znów jesteś na dnie. Najgorsze w tym naszym schorzeniu jest to ,że trzeba mieć bardzo dużo siły i cierpliwości zwłaszcza w momentach gdy trzeba przeżywać to pogorszenie na początku przyjmowania nowego leku. Lekarza mam naprawdę dobrego ,tylko myślałem ,że jak da mi paxtin to zażyję przez dwa dni i będzie lepiej ,a tu znowu pogorszenie ,doświadczenie z lekami mam małe więc pytałem bo nie wiedziałem czy to może być normalne przy zmianie citalu na paxtin ,czy poprostu nie zadziałał.
Czyli paxtin jest mocniejszy niż cital ? i dlatego mogą być te pogorszenia ? Dobrze rozumuję ?
Dzięki za zainteresowanie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 19 kwi 2012, 14:58
Tak, jak przechodzisz ze słabszego na silniejszy albo podnosisz dawkę to przeważnie pojawiają się skutki uboczne (nawet jak już ich nie było).

No niestety cierpliwość jest wymagana, taka specyfika tych leków. Dlatego naukowcy ciągle pracują nad lepszymi, które działałyby od razu.
miko84

przez sergan 19 kwi 2012, 15:34
Czy paroksetyna ma silniejsze działanie przeciwlękowe od citalopramu ?
I po jakim czasie powinno się pojawić ? I czy komuś pomogła na lęki ?

przez miko84 19 kwi 2012, 15:54
Paroksetyna to moim (i nie tylko moim) zdaniem najlepszy przeciwlękowy SSRI. Średnio poprawa następuje po 4-8 tyg, jak u większości SSRI. Mi bardzo pomogła na lęki.
miko84

przez sergan 19 kwi 2012, 16:00
No to fajnie .pozostaje cierpliwie czekać .
W miarę możliwości będę pisał co i jak. Lekarz powiedział mi CIERPLIWOŚCI ,ale z tym to u mnie zawsze było ciężko :papa:

przez ajajaj89 20 kwi 2012, 12:09
Na wniosek psychiatry od miesiaca zeszlem z dawki Paxtin 20 na Paxtin 10. Niestety czuje dyskomfort czy to z powodu zmniejszenia dawki, a moze jeszcze moj organizm nie przyzywczail sie do mniejszej dawki?

No i tak zapodaje sobie Neopersen . Chyba pomaga. A ktos z was bral kiedys ten lek? JAkie wrazenia?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Łuki 20 kwi 2012, 13:31
11 dzien na paroksetynie.

Czuje się nieznacznie gorzej niż w pierwszych 5 dniach przyjmowania leku.

I tak się zastanawiam, czy może nie przerwać leczenia lekami.
Bo skoro w momencie kiedy schodziłem z jednego leku i wchodziłem na drugi czułem się lepiej niż teraz kiedy to jestem już na pełnej dawce leku, to może nie działają one na mnie tak jak powinny.
Bede musiał to przemyslec...
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez miko84 20 kwi 2012, 14:12
Bez sensu moim zdaniem. Lepsze samopoczucie podczas schodzenia z leków występuje dość często. Po co wogóle zaczynałeś brać ten lek skoro nie dajesz mu pełnych 4-8 tyg na zadziałanie?
miko84

przez Łuki 20 kwi 2012, 14:50
To chciałem usłyszeć

miko84 napisał(a):Lepsze samopoczucie podczas schodzenia z leków występuje dość często.

Mam małe doświadczenie w braniu leków, nerwice lękową mam od 5 miesięcy. Wcześniej przez 4 miesiące brałem Zoloft który był bez rewelacji.
Przy zmianie leków (schodzeniu po pół dawki i wchodzeniu na nowy po pół) czułem się lepiej niż teraz w 11dniu na nowym leku, stąd moje przypuszczenia że może bez leku byłoby lepiej.
Poczekam jeszcze z te 2 -3 tygodnie, potem mam i tak wizyte u lekarza umówioną.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez _Jack_ 20 kwi 2012, 15:59
Brałem Seroxat i nie polecam. Zaburza sprawność pschofizyczną i otępia. Moja koleżanka też to brała i przez rok chodziła otępiała. Ogólnie w depresji leki to trochę droga na skróty i usuwają ewentualnie objawy a nie usuwają przyczyn. Odstawia się je i po dwóch miesiącach znowu wszystko wraca. Lepszym sposobem jest psychoterapia. Byłem też kilka razy na kółku AD. Można też mieć efekty ,ale trzeba trochę pochodzić na to. Sport też jest dobrym sposobem. Pobudza serotoninę. Lekarz mi mówił ,że leczenie depresji często wspomaga się sportem tylko najgorsze jest wstać i pójść, ale jak już się pójdzie to się to robi.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Michuj 20 kwi 2012, 16:03
Co do paro to mam podobne odczucia, ale przestań już nudzić, nawijając w kółko, jakie leki są złe i nieskuteczne.
Loża szyderców

przez _Jack_ 20 kwi 2012, 16:19
To masz zamiar całe życie spędzić na lekach?Bo ja np. nie. Szukam sposobu ,żeby się z nich uwolnić wszędzie.Dużo leków jest skutecznych, ale myśląc takim tokiem to trzeba będzie je brać przez całe życie. Mój lekarz jest dobry ,bo nie przepisuje od razu recepty pacjentom. Daje leki jak jest konieczność. Ja poki co 2 miechy ciągnę i jest ok jak narazie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg