PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Michuj 14 kwi 2012, 14:58
Nie ma czegoś takiego jak paroksetyna o przedłużonym uwalnianiu. Działa 24h, więc nie ma znaczenia pora brania tablety.
Loża szyderców

przez littentree 14 kwi 2012, 15:02
Bombastick napisał(a):
littentree napisał(a):
Michuj napisał(a):Ale to nie ma znaczenia czy weźmiesz 40 rano czy 20 na 2x. Paroksetyna działa długo.

Seroxat nie jest lekiem o przedłużonym uwalnianiu paroxetyny. Teraz to pojechałeś... Mam swoje doświadczenia.

Niewiem jak seroxat ale brałem rexetin i xetanor i wystarczy jedna dawka dziennie.

Ps swoja droga tesknie za paroksetyna :( Jestem ciekawy czy jak przestała kiedys działac to czy teraz po 6 me by na mnie zadziałała ? Bo jednak 4 lata spokoju tylko ona mi dała :)

Mi dała 3 lata.

Michuj,

Skoro niby wenla zmieniła Cię o 180 stopni, to dlaczego siedzisz na bezrobociu? Dlaczego nie pojdziesz do pracy?
littentree

przez Michuj 14 kwi 2012, 15:02
ide do roboty. Więc za przeproszeniem, /cenzura/ Cię obchodzi moja sytuacja.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez littentree 14 kwi 2012, 20:13
Michuj napisał(a):ide do roboty. Więc za przeproszeniem, /cenzura/ Cię obchodzi moja sytuacja.

Nie miałem na myśli obrazić Cię, ale czasami jest tak, że siedząc w domu myśli sie , że poradzimy sobie ze wszystkim i jesteśmy do czegoś stworzeni. Czasami od myśli do czynu długa droga.
littentree

przez Michuj 14 kwi 2012, 20:27
3 miechy temu nie byłem w stanie CV rozsylać nawet... Może za ostro powiedziałem, ale nadepnales mi na odcisk ;)
Loża szyderców

przez miko84 15 kwi 2012, 12:08
Akurat jest coś takiego jak paroksetyna o przedłużonym uwalnianiu ale nie w Polsce. Pozatym zgadzam się, że u osób z przewagą lęku i nerwicy powinno się zaczynać od leków działających tylko na serotoninę.
miko84

przez Łuki 15 kwi 2012, 17:03
Witam ponownie

Jestem 6 dzień na połówce Seroxatu (czyli 10mg).
Jest coraz lepiej, tylko nie wiem czemu, dziś chce mi się płakać, i mam mokre oczy. :D jest to po częsci dla mnie nawet śmieszne, tak jakbym miał zaraz płakać i zarazem śmiać się.
Dziwne, ale zobaczymy co będzie później.
Idę łyknąć Hydro, to może mi przejdzie.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez Matthias 15 kwi 2012, 17:48
Czy ktoś z Was miał może po Parogenie problemy z wydolnością serca i odczuwał straszne zmęczenie? u mnie ostatnio pojawiły się takie objawy. Przejście 150 metrów to dla mnie męka, wejście po schodach do pracy na 2 piętro to koszmar. Do tego biorę jeszcze tranxenę i Triticco Cr. Niby w głowie jest spokój ale fizycznie czuje się jak 100 letni starzec.

przez Łuki 16 kwi 2012, 13:27
Wczoraj po Hydro przeszła mi ochota na płacz.

Dziś jest pierwszy dzień na całej tabletce 20mg.
Rano proch, 2 godziny później nie za mocna kawa i teraz mnie czesze dziwnie.
Nie wiem czy to efekt samej kawy czy kumulowania się leku.
Od czasu choroby ograniczam strasznie kawę, kiedyś piłem 2 mocne dziennie, teraz rzadko 1 słabą.
Ta była moją pierwszą od tygodnia. Jutro już chyba sobie daruje.
Hydro pod język.

A co do ciebie Michuj, to rozumiem w 100%
Ciesze się że jestem na własnej działalności i mam brata do pomocy, bo jakieś 4 -4,5 miesiąca temu bałem się nawet zadzwonić do klienta i o zapłacie za fakturę przypomnieć.
I pomyśleć że jeszcze 6 miesięcy temu nic nie wskazywało na to że będę mieć jakieś zaburzenia.
Przeje... no ale cóż , trzeba sobie jakoś radzić.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez miko84 16 kwi 2012, 18:25
Kawa ma działanie lękotwórcze u niektórych, więc lepiej zrezygnować.
miko84

przez symphony 17 kwi 2012, 00:10
Przywitam się tutaj, bo wygląda na to, ze jakiś czas zaprzyjaźnię się z paroksetyną. Biorę 20 mg od ponad tygodnia (wcześniej 3 miesiące na fluoksetynie i niewiele pomogło), na razie bez większych objawów ubocznych, z czego bardzo się cieszę.

Nie wiem czy to efekt skumulowania fluo, która jeszcze jest w organizmie i włączenia paroksetyny, ale mam wrażenie, ze zaczyna mi się chcieć cokolwiek zrobić - np. wyjść z domu na spacer, co wcześniej to było niewykonalne...

pozdrawiam :papa:

przez nowe_zycie28 17 kwi 2012, 19:12
Kochani potrzebuję pomocy !
Wiem moja wina,odrazu się przyznaje.
Leczę się na fobię społeczną,zażywam od 6 miesięcy Seroxat i jeśli chodzi o mnie to zadziałał powoli staję się innym człowiekiem,ale do rzeczy.Zawsze tak mniej wiecej w połowie ostatniego opakowania zapisywałam się na wizytę do mojego psychiatry ,celem przepisania kolejnej recepty na seroxat i na rozmowę.Lecz tym razem usłyszałam od Pani w rejestracji że lekarz ma 2,5 tygodnia zwolnienia i nie będzie przyjmował a mi się kończą tabletki i nie chcę przerywać-zresztą nie moge od tak sobie odrazu odstawić zresztą jeszcze nie pora.Ale myślę sobie wybiorę się do rodzinnego to mi przepisze i co!!!!Dziś poszłam a wielka pani doktor stwierdziła ze nie moze bo nie ma jakiegoś zlecenia od psychiatry prowadzącego-więc ostro się wkurzyłam-co mam zrobić???? Pomóżcie
Aha byłam nawet dziś w aptece i poprosiłam czy by mi Pani farmaceutka nie wydała chociaż jednego opakowania a receptę najwyżej doniosę i to napewno jak tylko mój lekarz bedzie osiągalny ale niestety nic z tego.Pani się nie zgodziła.
Co radzicie???Co mogę zrobić???

przez miko84 17 kwi 2012, 19:25
Hej

Po pierwsze zmień tego cholernego lekarza rodzinnego. W takim przypadku powinna Ci przepisać lek, bo to nie jest Twoja wina, że lekarz poszedł na urlop. Lekarze rodzinni nie chcą przepisywać leków psychiatrycznych po raz któryś z rządu, ale przecież nie chodzisz do niej co miesiąc? Spróbuj zapisać się do innego rodzinnego i przedstaw mu swoją sytuację, a jak nie to pozostaje Ci wizyta prywatna. Nie możesz przerwać brania leku i musisz go sobie "załatwić".
miko84

przez bretta 17 kwi 2012, 21:08
choleraaaa... boli mnie głowa okrutnie, w końcu doszłam do wniosku że trzy dni nie zabrałam parogenu... przez pośpiech i skleroze :/. No nic, łyknęłam teraz i mam nadzieje, że pomoże...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Sortuj wg