PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 22:41
SSRI zaczynają działać dopiero po kilku tygodniach, nie uzależniają, ale odstawia się je poprzez stopniową redukcję dawki, skutki uboczne są mnie dotkliwe niż w przypadku TLPD. Nie musisz ich brać dożywotnio, ale dobrze zostać na dawce podtrzymującej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Carlsberg 19 mar 2012, 22:47
Dawka podtrzymująca dożywotnio?

przez bretta 19 mar 2012, 22:54
Carlsberg, jak się przestraszyłeś czegoś co ja pisałam, to się tym nie sugeruj! Odstawiłam lek bez wiedzy i kontroli lekarza, dlatego takie były skutki i do niego wróciłam. Ale jak się jest gotowym na odstawienie to można to zrobić, tylko kontrolowanie ;)..
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Carlsberg 19 mar 2012, 23:01
No wystraszyłem się tego co napisałaś i co przeczytałem gdzieś tam na necie. Ja wiem, że to akurat mniejszość mogła się skarżyć, ale jak pomyślę, to może uda mi się przez to przejść bez tych leków. Dzisiaj usłyszałem, że najprawdopodobniej nie mam uszkodzenia mózgu i nie zaczynam wariować, a naprawdę bardzo się tego bałem i czuję lekką ulgę. A naprawdę zależało mi na tym, żeby nie wchodzić w psychotropy. Bez tego się nie da?

przez miko84 20 mar 2012, 08:46
Ja odstawiłem od razu i nic mi nie było. Ale trzeba odstawiać stopniowo. Zaczyna pomagać po paru tygodniach, nie uzależnia. Trzeba brać pare miesięcy by efekt się utrwalił. Później się odstawia, jak wszystko wraca tzn, że trzeba go brać dłużej. Lek nie szkodzi na żołądek ani wątrobę, ludzie biorą go latami.
miko84

przez Carlsberg 20 mar 2012, 11:34
A Ty jeszcze coś bieżesz, czyto był już koniec leczenia dla Ciebie?

przez miko84 20 mar 2012, 13:37
Ja wróciłem do paroksetyny bo po odstawieniu wszystko wróciło (byłem na niej około 5 miesięcy). Teraz mam zamiar pozostać na niej dużo, dużo dłużej.
miko84

przez Bombastick 20 mar 2012, 15:24
U mnie paro przestało działać po 4 latach :( Odstawiałem zmniejszając dawkę co tydzień o 5 schodziłem z 30 i bez bólu poszło.Chocian nie radze rzucać z dnia na dzień.
4 lata spokoju na paroksetynie 6 me męczarni na estitalopramie 3me na wenyli roznie było Teraz jedziemy z CRF zobaczymy

przez miko84 20 mar 2012, 15:35
Bombastick do jakiej dawki zwiększałeś zanim z niej zrezygnowałeś? Czasami zwiększenie dawki pomaga gdy przestaje działać.
miko84

przez ladywind 20 mar 2012, 16:26
miko84, ja właśnie też musiałam zwiekszyć z 20 na 30mg bo tamta dawka przestała dzialać.
Orientujesz się jak długo muszę czekać aby poprawiło się do monetu sprzed nawrotu?
biore 30mg od ponad m-ca...
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez bretta 20 mar 2012, 17:29
Carlsberg, jeśli czujesz się na siłach i myślisz że dasz radę bez leków, to warto spróbować. Psychoterapia jest dużo skuteczniejsza, leczy przyczyny, a nie tylko objawy...
Co nie znaczy, że mówię nie lekom, sama biore parogen (od 5miesięcy, ostatnio myśle o odstawieniu) i chodzę na terapię.
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Siding Spring 21 mar 2012, 11:57
Witam wszystkich.

Z ta paroksetyna i jej odstawieniem jest cos naprawde demonicznego,ze tak powiem.:). Nawet jak ktos bral ja 3-4 miesiece to problemy z odstawieniem moga trwac lata. Ona naprawde zaciera prawdziwy obraz swiata, zapachy, uczucia,emocje ,cele , to wszystko ulega znieksztalceniu. Na pewno nie u wszysktich , ale u tych bardziej wrazliwych na piekno swiata jest to o wiele bardziej widoczne. Jest masa historii , w ktorych to ludzie pisza , ze po 2 miesiacach jej zazywania i odstawieniu nie potrafia wrocic do produktywnego zycia. Szczegolnie duzo takich histroii mozna znalesc na stronie paxilprogress.com. Jezeli komus pomaga ten lek moze i jest sens brania go , ale trzeba tez liczyc sie ze swiadomoscia , ze moze to byc inwestycja na cale zycie. Ja tez czulem sie na nim pewny siebie,niesamowicie niezalezny i zaradny i w opinii innych szczesliwy. Sęk w tym , że nawet przez minute nie czulem szczescia.Bylem conajwyzej szcztucznie zakrecony , odlaczony emocjonalnie i zamkniety we wlasnym , pelnym niespelnionych marzen swiecie. hehe. Moja osobowosc i stare spontaniczne reakcje zaczely wracac po okolo 9-12 miechow od odlozenia. Zycie zaczelo znow byc takie jak dawniej , ale zloscliwosc losu spowodowala ,ze zostalem zatruty jadem kielbasianym i obecie 16 miesiecy po zatruciu zycie ciagle jest pieklem. Utrata masy miesniowej, podowjne widzenie , koszmarne koszmarne zmeczenie , puls od rana do wieczora 100-110 i co najgorsze dla nas nerwicowcow ciagly ciagly lęk i ataki paniki. Nie wspominajac o ciezkiej derelealizacjii. Doceniajcie zycie takie jakie macie i korzystajcie z niegpo jak najwiecej. i co najwazniejsze probujcie najpierw z terapia a potem leki. Ja poczynilem olbrzymie postepy z wlasna tozsamoscia i wiem , ze za 2-3 lata kiedy bedzie mi dane wyzdrowiec z zatrucia , zycie bedzie znacznie ciekawsze;)

pozdrawia zdesperowany1 czy tez zdesper..:D

przez miko84 21 mar 2012, 14:28
A nie bierzesz pod uwagę, że to wróciła depresja i nerwica po przerwaniu leczenia?
miko84

przez Carlsberg 21 mar 2012, 21:34
miko84 napisał(a):Ja wróciłem do paroksetyny bo po odstawieniu wszystko wróciło (byłem na niej około 5 miesięcy). Teraz mam zamiar pozostać na niej dużo, dużo dłużej.

Myślisz, że będziesz kiedyś wolny? Tzn od wszystkich tych leków, od całej tej nerwicy.

Sortuj wg