PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAXTIN(Paroksetyna-ParoGen,Rexetin,Seroxat,Xetanor)

przez wieslawpas 29 lut 2012, 19:48
dwa lata wczesniej bralem przez kilka miesiacy seronil. psychiatra zaaplikowal mi seroxat na napady leku panicznego w maju 2009. po prostu dostalem roztroju nerwowego, na wskutek kilku okoliczności życiowych.Mialem napady paniki po pare razy dzienie. Poprawe poczulem juz po tygodniu. Teraz po 3 latach moja napiecia sa ze 20 razy mniejsze. Przeciez dawniej nia moglem nawet usiedziec przy kompie.

Co obecnie jest problemem? W zasadzie to dobre pytanie. W sumie 6 tygodni temu zwolnili mnie z pracy, ale ja załozylem wlasna firme
i zarobki mam dwa razy wieksze. Natomiast meczy mnie ciągłe przebywanie w domu, bo firme prowadze tam gdzie mieszkam, brak kontaktu
z ludzmi. A wiec po prostu samotność w połaczeniu z napięciami i rozdraznieniem. Ewidenie w 100% zdrowy nie jestem, ale daje sie znosnie
zyć. A biore parogen 20 mg dziennie.

-- 10 mar 2012, 10:17 --

no i szkoda ze nik nic nie pisze

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez krzyss97 04 mar 2012, 11:59
witam.Aktualnie biore m.in.paromerck. Slyszalem kiedys ze odstawienie jego jest dosc trudne...czy to prawda? w takim razie trzeba go odstawiac tak jak benzo--powoli i stopniowo--?? dlaczego tak jest przeciez to nie jest lek ktory prowadzi do uzaleznienia
Ostatnio edytowano 04 mar 2012, 12:07 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez miko84 04 mar 2012, 13:27
Cześć. Słyszałem sporo takich opinii ale odstawiałem już parokrotnie paroksetyne i zawsze robiłem to od razu, nigdy nie notując żadnych objawów odstawiennych.

Występowanie efektu odstawiennego tłumaczone jest przez stosunkowo krótki okres półtrwania paroksetyny, tzn. że nagle zostaje obniżony poziom leku. Pomaga na to stopniowe zmniejszanie dawki.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PAROGEN (Paroksetyna - seroxat, rexetin, xetanor)

przez Tajemnica 09 mar 2012, 23:37
A ja wylądowałam na dawce 40mg parogenu podczas drugiego miesiąca terapii ponieważ wcześniej już go stosowałam. Nie mogę spać, na bezsenność biorę hydroksyzynę i tak chodzę śpiąca non stop ale wierzę w ten lek i wytrzymam wszystko bo poprzednio zdziałał cuda. Co do propranololu wciąż nie mogę się przekonać bo chociaż trzęsą mi się ręce to ciśnienie mam bardzo niskie. Przyjmuję połowę zalecanej dawki ale już widzę nie znaczne efekty. Ogólnie mam nadzieję i znowu wierzę w życie choć jeszcze zmagam się z efektami ubocznymi :)
„ W swoim życiu przeżyłam wiele, wiele tragedii – większość z których nigdy się nie wydarzyła. "

przez Adamo1 09 mar 2012, 23:41
tajemnica, a bierzesz lek na noc? :roll:

przez Michuj 09 mar 2012, 23:43
Chyba najbardziej chujowy SSRI. Z całej tej grupy nieszczęsnych leków, na biedę jeszcze coś sertralina jest warta.
Loża szyderców

przez bretta 11 mar 2012, 00:13
a ja zrobiłam najgłupszą głupotę za którą srogo zapłaciłam...

strzeżcie się ludzie odstawiania parogenu bez konsultacji z lekarzem!
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Tajemnica 11 mar 2012, 00:20
REXETIN biorę z rana a hydroxyzynę na noc ale dziś jej już chyba nie wezmę co prawda śpię ale nie mogę się obudzić i zasypiam w dzień :shock: Ostatnio REXETIN/PAROGEN bez różnicy odstawiłam z dawki 40mg do zera w mniej niż miesiąc. Przeżyłam ale jazdy były. Moim zdaniem wchodzenie na dawkę jest gorsze niż schodzenie z niej no ale każdy ma inaczej.
„ W swoim życiu przeżyłam wiele, wiele tragedii – większość z których nigdy się nie wydarzyła. "

przez bretta 11 mar 2012, 01:00
ja na szczęście miałam tylko 20mg dziennie, ale odstawiłam całkowicie i to był wieeelki błąd..
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Tajemnica 11 mar 2012, 01:07
Po to są lekarze, czasem trzeba zaufać ;)

przez bretta 11 mar 2012, 01:13
mam nauczke, teraz już bez lekarza nic nigdy sama nie zrobie ;)...

a jakie masz w ogóle wrażenie po parogenie? Pomaga?
Co do hydro - na mnie chyba w ogóle nie działa, może leciutko uspokaja, ale nie szczególnie jakoś...
za to zomiren zawsze niezawodny, ale nie można go nadużywać niestety...

przez Tajemnica 11 mar 2012, 01:26
Ja po pierwszej kuracji parogenem byłam tak zachwycona, odzyskałam swoje życie takie jakie chciałabym mieć w nim miejsce. Prawie natychmiast zrezygnowałam z leczenia nie do końca za wiedzą lekarza. Po krótkiej przerwie zrozumiałam że wszystko wróciło. Za nim się zebrałam minęło pół roku. Teraz jestem na dawce 40mg i czekam na efekty. Wierzę w ten lek. Opinie są różne ale każdy człowiek też reaguje inaczej ;)

przez miko84 11 mar 2012, 09:30
A ja schodziłem z 40 mg szybko i nie miałem absolutnie żadnych objawów odstawiennych :) Podobnie poczułem się dobrze i odstawiłem lek ale wszystko wróciło, więc jestem na 40 mg z powrotem. To najlepiej na mnie działający SSRI, a próbowałem wszystkich innych.
miko84

przez bretta 11 mar 2012, 10:21
ja nie wiem czy on mi coś daje, poza tym że mam wrażenie że przez niego przytyłam, heh, no i właśnie dlatego chce go odstawić, teraz wiem że muszę to po konsultacji z lekarzem jednak zrobić. Ciężko ocenić czy lek działa, kiedy się nie wie, jak się bez niego funkcjonuje więc nie ma porównania rzeczywistego...

Sortuj wg