PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROGEN (Paroksetyna - seroxat, rexetin, xetanor)

przez ladywind 09 lut 2012, 22:32
Niekiedy skutki uboczne jakie odczuwamy są spowodowane naszą chorobą a nie lekami, ja np. przy braniu paroksetyny nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, mdłości zawroty głowy czy lęki miałam też przed braniem leków.
Mnie paroksetyna akurat pomogła.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez mistral 15 lut 2012, 15:02
Od dwóch tygodni biorę dawkę 10 mg tego leku, tak jak mi lekarz zalecił, ale nie widzę żadnych rezultatów póki co...

przez masakra44 15 lut 2012, 18:49
co mi jest?? czy to skutki odstwienia leku?

witam wszystkich!! jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam temat w razie pomyłki prosze o korekte. od jakiegos czasu byłem na leku parogen (kolo roku). lekarz przepisal mi go z takiego powodu iz ciagle bolalo mnie serce.. wszystkie badania oczywiscie byly ok i tak o to otrzymalem parogen bol serca oczywiscie minol po jakims czasie uzywania parogenu. przez kolejny rok nie bralem juz parogenu lecz po roku objawy sie nawrócily nie był to bol serca lecz objawy innych schorzen typu aids nowotwor itp. od ponad miesiaca lekarz znowu przepisal mi parogen bralem po jednej tabletce( objawy minely) lecz mialem problem nie wiem jak to nazwac ani jak to sie fachowo nazywa- z wytryskem nie moglem poprostu dojsc podczas seksu (rok temu gdy bralm parogen tez mialem z tym problem) wkoncu dochodze do watku tematu :D lekarz zalecil mi zmiane tego leku na aurex odkad zienilem ten lek czulem sie fatalnie ciagle czulem jakis ucisk w glowie w nosie straszny ucisk, nie moge sie wogole skupic ciagle kreci mi sie w glowie chce sie wymiotowac normalnie tragedia( juz podejrzewam guza mozgu) od dzis biore znowu parogen- zalecenie lekarza narazie objawy nie mijaja i jestem ciekaw czy to w ogole minie ? najgorszy jest ten ciagly ucisk jak by ktos mi miazdzyl glowe.... i czy to moze byc skutek zmiany leku lub odstawienia parogenu ? czy moze to guz? czy ktos mial podobnie? pomocy
Ostatnio edytowano 16 lut 2012, 17:49 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Nerwica natręctw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 15 lut 2012, 19:43
Dwa tygodnie to stanowczo za mało moim zdaniem. Zależy też jak ciężki jest Twój stan. Dawka docelowa dla większości to 20 mg paroksetyny.
miko84

przez mistral 16 lut 2012, 13:02
Mój stan się wręcz pogarsza. Kiedy mi lekarz to zapisywał, to jeszcze nie było tak źle. Teraz z dnia na dzień jest gorzej.
Zastanawiam się, czy nie iść na konsultację do innego psychiatry.

przez Michuj 16 lut 2012, 13:13
No bo to normalne, że się pogarsza po rozpoczęciu kuracji. Im mniejsza dawka, tym dłużej możesz czekać na efekty.
Loża szyderców

przez miko84 16 lut 2012, 17:23
Pogarsza się by później się polepszyć, też tak miałem.
miko84

przez *Monika* 16 lut 2012, 17:54
masakra44 napisał(a):co mi jest?? czy to skutki odstwienia leku?

witam wszystkich!! jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam temat w razie pomyłki prosze o korekte. od jakiegos czasu byłem na leku parogen (kolo roku). lekarz przepisal mi go z takiego powodu iz ciagle bolalo mnie serce.. wszystkie badania oczywiscie byly ok i tak o to otrzymalem parogen bol serca oczywiscie minol po jakims czasie uzywania parogenu. przez kolejny rok nie bralem juz parogenu lecz po roku objawy sie nawrócily nie był to bol serca lecz objawy innych schorzen typu aids nowotwor itp. od ponad miesiaca lekarz znowu przepisal mi parogen bralem po jednej tabletce( objawy minely) lecz mialem problem nie wiem jak to nazwac ani jak to sie fachowo nazywa- z wytryskem nie moglem poprostu dojsc podczas seksu (rok temu gdy bralm parogen tez mialem z tym problem) wkoncu dochodze do watku tematu :D lekarz zalecil mi zmiane tego leku na aurex odkad zienilem ten lek czulem sie fatalnie ciagle czulem jakis ucisk w glowie w nosie straszny ucisk, nie moge sie wogole skupic ciagle kreci mi sie w glowie chce sie wymiotowac normalnie tragedia( juz podejrzewam guza mozgu) od dzis biore znowu parogen- zalecenie lekarza narazie objawy nie mijaja i jestem ciekaw czy to w ogole minie ? najgorszy jest ten ciagly ucisk jak by ktos mi miazdzyl glowe.... i czy to moze byc skutek zmiany leku lub odstawienia parogenu ? czy moze to guz? czy ktos mial podobnie? pomocy

Myślę, że to może być objaw odstawienny poprzedniego leku.
Gdyby TK głowy Cię uspokoiło to też polecam.
Ja natomiast zastanowiłabym się z jakimi trudnościami mam do czynienia. Bo widzisz, bóle serca mogły być objawem somatycznym nerwicy lękowej. A na nerwicę lękową sposobem jest też psychoterapia.
Myślałeś o niej?
Obrazek
Główny Moderator

przez Broszka 18 lut 2012, 00:35
Hej, jestem nowa na forum.
Od 4 dni zażywam parogen 10 mg, na razie nie odczuwam zbyt dolegliwych skutków ubocznych, jedynie sztywnienie i lekki ból karku, powiększone źrenice, poze tym chodzę po całym domu i nie mogę spokojnie usiedzieć. Do tego zaczęłam mówić sama do siebie, kiedy nikogo nie ma, wcześniej to się zdarzało, ale nigdy w takim stopniu. Na noc biore hydroxyzynę, inaczej chyba bym nie zasnęła.
Ogólnie czuję się jakoś.. inaczej, jakby trochę bardziej pewna siebie, mam więcej energii, zaczęłam częściej zagadywać do ludzi, ale cały czas czuję się "pod wpływem". Czy tak ma być, czy po dłuższym czasie powinnam poczuć się "normalnie"?
Jak wiele osób przestraszylam się tych wszystkich skutkow ubocznych i przejściowego gorszego samopoczucia, teraz bardzo boję się zwiększenia dawki, że będę się czula bardziej 'dziwnie' niż teraz, pojawią się gorsze niż przedtem ataki lęku i nie będę w stanie normalnie pracować. Jak sobie poradzić w razie ataku?
Jakieś porady dla początkujących? :)

przez black_cat 18 lut 2012, 01:24
Hej:) Parogen biorę od roku i czułam się na prawde dobrze na pocztątku takie dziwne rzeczy są normalne lepiej w gole nie czytac objawów ubocznych, bo można się tylko wkręcić ;p ja czulam się taka osłabiona, śpiąca i mialam napady placzu ale to wszystko mija. obecnie zmniejszam dawkę tego leku no i obawiam się nawrotu, ale trzeba być cierpliwym i się nie poddawać. a co rozpoznał u Ciebie psychiatra?

-- 18 lut 2012, 01:25 --

a jeśli chodzi o napady lęku polecam psychoterapię, stosowanie relaksacji

-- 18 lut 2012, 01:25 --

a jeśli chodzi o napady lęku polecam psychoterapię, stosowanie relaksacji

-- 18 lut 2012, 01:29 --

Mogłby ktoś napisać mi coś o odstawianiu parogenu? jak się czujecie, czy potraficie bez niego normlanie funkcjonowac?

przez Broszka 18 lut 2012, 16:39
Mam zespół lęku napadowego. Zastanawiam się czy mogę zwiększyć dawkę po 10 dniach, a nie po 6 jak zalecał lekarz (wolałabym to zrobić w dzień wolny od pracy).
Zdaję sobie sprawę, że moje dolegliwości nie wzieły się znikąd, także zamierzam rozpocząć psychoterapię za 2-3 tygodnie, jak już lek zacznie działać.
Chyba rzeczywiście za dużo się naczytalam o początkowych skutkach ubocznych, bo jak na razie nic strasznego sie nie dzieje:) Tylko nie czuje się do końca sobą, a może to właśnie ja bez lęków:P
Pozdrawiam!

przez rdzaa 18 lut 2012, 17:45
Nic madrego nie dodam w temacie. Biore od tygodnia 1/4 tabletki i bardzo boli mnie serce. Oprocz tego oslabienie, trudnosci ze snem. Rozumiem ze takie sa skutki uboczne na poczatku i akceptuje to. Ale ten bol serca mnie niepokoi. Nie wiem czy to normalny objaw. serce to wazny organ, boje sie mu zaszkodzic.

przez masakra44 18 lut 2012, 21:14
*Monika* napisał(a):
masakra44 napisał(a):co mi jest?? czy to skutki odstwienia leku?

Myślę, że to może być objaw odstawienny poprzedniego leku.
Gdyby TK głowy Cię uspokoiło to też polecam.
Ja natomiast zastanowiłabym się z jakimi trudnościami mam do czynienia. Bo widzisz, bóle serca mogły być objawem somatycznym nerwicy lękowej. A na nerwicę lękową sposobem jest też psychoterapia.
Myślałeś o niej?

nie myslalem o niej ale chyba warto pomyslec a jak to wyglada i gdzie to sie trzeba zglosic?? wiec te uczucie ucisku mi przejdzie po dluzszym stosowaniu parogenu? biore go juz kilka dni i jakos poprawy nie widze caigle to samo boje sie ze mi tak juz zostanie... poszedl bym na tk glowy ale juz mi glupio do rodzinnego chodzic bo ona juz na mnie sily nie ma.

przez black_cat 19 lut 2012, 01:16
może wlasnie uwalniasz się od lęku:) co do dawkowania to nie wiem każdy reaguje inaczej, ale trzeba być cierpliwym lek zacznie działać i będzie o wiele lepiej :) ja na początku strasznie się denerwowałam, bo nieddość, że skutki uboczne to wydawalo mi się, że nic nie działa, że nie pomaga... a poprostu wymaga to czasu. jednak same tabletki nie wystarczaja, gdyż miewalam nawroty. Czasem mam wrazenie, że trzeba się z tym oswoić i umiejętnie reagować, gdy dzieje się coś nie tak

Sortuj wg