PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROGEN (Paroksetyna - seroxat, rexetin, xetanor)

przez Tajemnica 03 lut 2012, 10:28
slow motion napisał(a):Tajemnica,
po pół tabletki?Ja biorę całą i też mam,na szczęście lekkie. Za to wczoraj cały dzień przeleżałam w łóżku.Nie miałam siły.

Mi przepisała po całej ale ja spojrzałam na receptę i mówię "przez pierwszy tydzień po pół tabletki tak?" a ona na to "wystarczą 3 dni potem po całej". Wydawało mi się dość przerażające zaczynać od 20mg toć to dużo. Poprzednio miałam 40mg ale po 4 miesiącach a zaczynałam bardzo powoli, nie wiem czy z początku nie dzieliłam ich nawet na 4! :D
Wczoraj czułam się trochę jak na kacu, serio :) A jak Ci się śpi?
„ W swoim życiu przeżyłam wiele, wiele tragedii – większość z których nigdy się nie wydarzyła. "

przez slow motion 03 lut 2012, 10:35
Tajemnica, ja tam nie bawiłam się w łamanie. :smile:
Ja biorę je co dzień rano, a Ty wieczorem?
Ciężko się śpi, ale z tym od zawsze miałam problem(płytki sen i byle co mnie przebudza) wspomagam się jakimiś tabletkami ziołowymi.
Odkąd biorę te tabletki(czyli 3 dni) budzę się co dzień rano 6:30. o 9 zażywam kolejną dawkę i jestem zombi. :-|

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Paralektyk789 03 lut 2012, 16:52
dobra ludzie!!
mówić mi tu teraz wszystko bo coś się niedobrego dzieje...
od mies jestem na 10mg xetanoru (wczesniej 20) i zaczynaja mi sie obajwy jak na poczatku czyli strach, kołatanie serca, drgawki, zawroty głowy itp....
blagam jesli ktoś cos wie czy to minie czy to normalne czy moze całkiem powinnam odstawic to prosze o odpowiedz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tajemnica 04 lut 2012, 10:22
Paralektyk789 napisał(a):dobra ludzie!!
mówić mi tu teraz wszystko bo coś się niedobrego dzieje...
od mies jestem na 10mg xetanoru (wczesniej 20) i zaczynaja mi sie obajwy jak na poczatku czyli strach, kołatanie serca, drgawki, zawroty głowy itp....
blagam jesli ktoś cos wie czy to minie czy to normalne czy moze całkiem powinnam odstawic to prosze o odpowiedz

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale jeśli objawy wystąpiły przy zmniejszeniu dawki to pewnie miną ale jeśli bardzo dokuczają to nie należy odstawiać całkowicie, raczej zwiększyć dawkę, tabletki można dzielić na 4 ;)

SLOW MOTION
Ja biorę rano pół tabletki, od jutra wchodzę na całą i i tak się denerwuję :) Dzisiaj strasznie źle spałam, często nie mogłam zasnąć ale jak już zasypiałam to jakoś było a dziś się czułam jakbym w ogóle nie spała, boli mnie głowa i szyja, masakra.
Nie wiem co masz dokładnie na myśli mówiąc "zombi" ale ja zauważyłam taki jakby spadek formy, zainteresowania, udziału, nic mi się nie chce, leżałabym i gapiła się w TV, po południu mnie oczy pieką a przespać się nie da. Mam jeszcze kłopoty z żołądkiem, jestem głodna a nie mogę usiąść i się najeść, po kilku kęsach jedzenie przestaje mi smakować i nie chce mi się jeść a za 15 min znowu burczy. Już mnie to męczy. Masz też coś takiego?
„ W swoim życiu przeżyłam wiele, wiele tragedii – większość z których nigdy się nie wydarzyła. "

przez slow motion 04 lut 2012, 15:13
Tajemnica, ja już 4 dzień całą tabletkę. Powiem Tobie, ze na początku z reguły jest gorsze samopoczucie.Po ok 2-3 tyg wszystko powinno się ustabilizować. Ja dziś jestem bardzo zmęczona, ale po nocy taka wstałam, wczoraj miałam lepszy dzień,bo czułam tę wewnętrzną siłę. Co do jedzenia to po tabletkach również może wystąpić zmniejszenie apetytu-co u mnie występuje, ale staram się coś w siebie "wpychać" :) Może zaopatrz się w tabletki ziołowe.Tylko, żeby nie miały w składzie dziurawca.
Pozdrawiam ciepło.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Tajemnica 04 lut 2012, 19:31
Teraz już mi trochę lepiej chyba dopiero od poniedziałku wskoczę na całą tabletkę, nie wiem ostatnio za dużo przeleżałam :/ Co do apetytu to chodzi o to że ja jestem głodna ale nie mogę jeść, to męczące. Zastanawiam się czy to propranolol nie powoduje mojej senności.

REXETIN(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Paromerck

przez cyzia.malfoy 05 lut 2012, 17:04
Mi psychiatra zapisala Xetanor na poczatku wrzesnia, tuz po odstawieniu seronilu i neurotopu. Bralam 40 mg, teraz kazala zmniejszyc na 20, bo weszlam znowu w hipomanie. Ale nadal jestem pobudzona, mimo, ze drugi tydzien juz biore mniejsza dawke Xetanoru a wieksza Ketrelu.
Jest mi dobrze w tym stanie, ja bym nie zmieniala nic, ale moja rodzina sie meczy ze mna, znajomi, partner...
Ciekawa jestem kiedy znowu "zjade".
Jak schodzilam z dawki mialam straszne zawroty glowy, takie uczucie, jakbym byla na karuzeli, i ktos mnie szybko krecil raz w jedna, raz w druga strone. To juz minelo na szczescie, tylko jeszcze pobudzenie duze zostalo. Spie po 3-4 godziny na dobe, bo nie potrzebuje wiecej. Nie wiem ile tak jeszcze wytrzymam.

XETANOR(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Paromerck,Rexetin

przez Paralektyk789 06 lut 2012, 07:48
hej!! bardzo prosze od odpowiedz...
od miesiaca ponad odstawiam xetonar tzn zmniejszyłam dawke do połówki i od ponad tyg mam okropne zawroty głowy i taki jakby brak stabilności... czy to minie i czy to jest wywołane zmneijszeniem dawki? jesli ktoś wie to proszę o odpowiedz

przez Paralektyk789 06 lut 2012, 16:08
Tajemnica, no przy zmniejszeniu dawki po 3 tyg cos takiego wystapilo(zawroty głowy, okropny ból głowy i ciagłe uczucie niestabilności)... a nie chce znowu zwiekszac dawki nie chce ich w ogole brac ale wole nie odstawiac calkiem jak tak tragicznie sie czuje...

przez Tajemnica 07 lut 2012, 09:32
No to albo musisz to przetrzymać albo minimalnie zwiększyć dawkę. Trzymaj się będzie lepiej :great:

przez Michuj 07 lut 2012, 09:33
Paralektyk789, odstawiasz, bo lekarz kazał?
Loża szyderców

przez justi791 07 lut 2012, 23:19
Witam Wszystkich!
Chciałabym się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z Parogenem. Biorę go 9 miesięcy. Początek był naprawdę ciężki. Zaczynałam od 1/2 tabletki, potem po tygodniu zaczęłam brać całą. W pierwszym tygodniu (1/2 tabl) odczuwałam tylko nudności i ból głowy ale prawdziwy komos zaczął się gdy wzięłam całą.
Nie mogłam usiedzieć w miejscu, czułam obezwładniający lęk, nie mówiąc już o nocach kiedy to łapały mnie takie skurcze mięśni, że nie mogłam ustać na nogach. W końcu byłam już tak zmęczona, że zadzwoniłam do mojego lekarza i powiedziałam, że dłużej nie dam rady, On jednak przekonał mnie, że mam wytrzymać bo taki jest mechanizm działania leku. Na początku nasila objawy. Z zaciśniętymi zębami wytrzymałam 2 tygodnie i potem faktycznie z dnia na dzień zaczęłam odczuwać poprawę. A było naprawdę źle, bo oprócz nasilenia się mojej nerwicy lękowej, na którą choruje już 15 lat wystąpił u mnie epizod depresyjny. Byłam tak słaba fizycznie, że nie umiałam już na końcu funkcjonować. Nie interesowało mnie kompletnie nic. W środku cały czas czułam straszny niepokój. Po prostu koszmar. Po około miesiącu parogen przywrócił mnie do życia, zaczęłam wychodzić z domu, co wcześniej było nierealne. W tej chwili też czuję się w miarę dobrze, choć bywają momenty słabsze a najbardziej przeszkadza mi to, że rano czuję się często senna, niewyspana i ciężko mi się zmotywować do działania. Wolę jednak ten stan od poprzedniego. Niedługo też przyjdzie czas na zmniejszenie dawki, bo już lekarz o tym wspomniał i trochę się obawiam jak to będzie. Wiem jednak, że ten lek okazał się dla mnie wybawieniem i naprawdę warto było się przemęczyć do czasu aż zacznie działać. Pozdrawiam Was Wszystkich:)

przez Tajemnica 08 lut 2012, 10:46
Ja przeżywam teraz to samo. Mdłości jakby już przechodzą ale te lęki, napięcie, koszmar...

przez Nel 09 lut 2012, 22:13
brałam parogen 3 mies
przedtem sertagen prawie 4
nie zauwazyłam zadnych skutkow ubocznych NIC
nie zauważyłam również żadnego działania terapeutycznego NIC
depresja nie minęła
na urojęnia, lęki i mysli natretne brałam pernazynę
pomogła
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Sortuj wg