PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez aree1987 03 gru 2011, 21:07
Co do paroksetyny stwerdzam, że w ostatnie mce w 2 letniej historii z nią dostałem mega anhedonie. Było mi wszystko jedno. :evil:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez beatka09081987 04 gru 2011, 17:48
beatka09081987 napisał(a):izaak17 , jak mozesz powiedz mi po jakim czasie całkowicie seroxat zadziałał na Ciebie?? ja juz mam za sobą 47 tabletek, jest lepiej niz bylo ale jeszcze zdarzaja mi sie "ataki" np, wczoraj ok 2 godz czulam podenerwowanie, czulam ze serce tez przyspieszylo, po tym czasie wszystko przeszlo....
czy jest mozliwosc ze mnie to nie bedzie juz lapac?? biore seroxat 20mg

ponawiam zapytanie,
Dodam ze czasem mam poddenerwowanie, spiecie..... czy tak powinno byc?? to nie za dlugo?
moze zwieksze dawke do 30mg?? a przy tym moje pytanie, czy sa jakies objawy przy zwiekszaniu??

przez Miss Worldwide 04 gru 2011, 20:37
beatka09081987, ja ci odpisalam....
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

XETANOR(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Paromerck,Rexetin

przez thedoglov 04 gru 2011, 21:59
Ja właśnie go odstawiłam , dzisiaj jest 6sty dzień i czuje sie jak bymmiała ogromna gorączke a mam 37 równiutkie , jest mi słabo mam zawroty głowy i niecheć do czegokolwiek , wie ktos moze ile to uczucie jeszcze bedzie mi towarzyszyło ?? ....

przez Misiek_NL 04 gru 2011, 23:36
Ja biorę xetanor od początku przygody z paroxetyną... czyli jakieś 6 miesięcy i jest OK
Misiek_NL

przez magda_88 05 gru 2011, 10:21
thedoglov napisał(a):Ja właśnie go odstawiłam , dzisiaj jest 6sty dzień i czuje sie jak bymmiała ogromna gorączke a mam 37 równiutkie , jest mi słabo mam zawroty głowy i niecheć do czegokolwiek , wie ktos moze ile to uczucie jeszcze bedzie mi towarzyszyło ?? ....

ja odstawiałam stopniowo i tylko jak odstawiłam calosc to czulam sie troche poddenerwowana, jesli cos jest nie tak radze konsultowac z lekarzem i pamietaj odstawiajac nie mozesz z gory zakladac ze bedziesz sie zle czuć, bo wtedy rzeczywiscie wszystkie objawy wyczytane w internecie sie pojawiaja, samo spelniajace sie proroctwo:)

przez beatka09081987 05 gru 2011, 10:46
klaudia, nie dopatrzylam sie :P mecząca jest ta choroba..... juz nie wiem czy czekac czy co robic, juz mam balagan w glowie

przez Miss Worldwide 05 gru 2011, 11:32
a no meczaca, ale widze, ze nie uskarzalas sie na skutki uboczne a ja mialam masakre , wiec ciesz sie chociaz z tego :) ja juz 10 lat sie zmagam..... wiec meczaca, moze tobie sie poszczesci :) zycze ci tego.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez beatka09081987 05 gru 2011, 13:32
tak sobie siedze i myślę ze chyba zwieksze dawke z 20mg na 30mg, bo nie czuje sie tak jak powinno być..... tylko nie wiem odrazu wziac cala tabletke (tzn polowe) czy 5mg ?? nigdy nie bralam dawki 30mg...
mam jeszcze podenerwowanie, jakies humory jednym slowem nie jest tak jak bylo!!! tak zaluje ze wzielam ten zamiennik, od tamtej pory wszystko sie zepsulo, a bylo tak wspaniale!!!
czy te 10mg powinno przyniesc skutek, jezeli tak to po juakim czasie??

a biorac lek mialam skutki uboczne, tzn. przyspieszony puls, poty, na sczescie spalam dobrze,
ogolnie ten lek podzialal na mnie rewelacja i odkad wzielam ten nieszczesny zamiennik wszystko leglo w gruzach :(
czy przy zwiekszeniu dawki beda skutki uboczne??
ja zaczynajac brac ten lek poradzilam sobie bez lorafena chociaz mialam przy sobie :)

-- 05 gru 2011, 12:32 --

tak sobie siedze i myślę ze chyba zwieksze dawke z 20mg na 30mg, bo nie czuje sie tak jak powinno być..... tylko nie wiem odrazu wziac cala tabletke (tzn polowe) czy 5mg ?? nigdy nie bralam dawki 30mg...
mam jeszcze podenerwowanie, jakies humory jednym slowem nie jest tak jak bylo!!! tak zaluje ze wzielam ten zamiennik, od tamtej pory wszystko sie zepsulo, a bylo tak wspaniale!!!
czy te 10mg powinno przyniesc skutek, jezeli tak to po juakim czasie??

a biorac lek mialam skutki uboczne, tzn. przyspieszony puls, poty, na sczescie spalam dobrze,
ogolnie ten lek podzialal na mnie rewelacja i odkad wzielam ten nieszczesny zamiennik wszystko leglo w gruzach :(
czy przy zwiekszeniu dawki beda skutki uboczne??
ja zaczynajac brac ten lek poradzilam sobie bez lorafena chociaz mialam przy sobie :)

-- 05 gru 2011, 16:49 --

o kurcze dwa razy to samo sie dodało :)
o i jak zdecydowalam sie ze zwieksze dawke, to dzisiaj czuje sie ok, juz nie wiem co zrobic
dzisiaj jest 7 tydzien leczenia.....

przez thedoglov 05 gru 2011, 22:30
magda_88 napisał(a):ja odstawiałam stopniowo i tylko jak odstawiłam calosc to czulam sie troche poddenerwowana, jesli cos jest nie tak radze konsultowac z lekarzem i pamietaj odstawiajac nie mozesz z gory zakladac ze bedziesz sie zle czuć, bo wtedy rzeczywiscie wszystkie objawy wyczytane w internecie sie pojawiaja, samo spelniajace sie proroctwo:)

Ja też miałam odstawiane stopniowo , jestem pod stałą kontrola psychiatry do którego chodze raz na miesiąc , raz na dwa miesiące w zaleźności jak mi ustawi wizyty , w zeszłym tygodniu na wizycie doszliśmy do wniosku że skoro nie mam juz lęków , zawrotów głowy , trudności w połykaniu sliny itd to możemy spokojnie odstawić xetonar i skupic sie na moich natretnych obsesyjnych myślach i podać asertin , wczoraj jak juz pisałam jeszcze czułam sie bardzo nieciekawie , najbardziej przeszkadzało mi to ogromne uczucie jak podczas bardzo wysokiej gorączki , dzisiaj od rana było cudownie , zero objawów , później na śniadaniu mnie mdliło i nie potrafiłam zjeśc nawet 2 skibek chleba po 8 godzinach pracy myślałam że mi glowa eksploduje ale zoro uczucia osłabienia "wysokiej gorączki" wiec chyba wszystko wraca pomału do normy ;)

przez Kalebx3 05 gru 2011, 23:36
skupic sie na moich natretnych obsesyjnych myślach i podać asertin ,

to paroksentyna za słaba na Twoje obsesje,natręctwa?Asertin ,myślisz będzie silniejszy i da radę wyrwać ten cały syf z Ciebie?Tak uważa lekarz?,naprawdę zaciekawiłaś mnie swoim postem,jak gdyby swoistym ,specyficznym i docelowym miejscem akcji serty były ukierunkowane w natręctwa.Przecież raczej wszystkie SSRI mają podobny profil.Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Miss Worldwide 06 gru 2011, 01:28
e tam, zamiennik to to samo, jedynie co moze byc ciut ciut slabszy albo ciu ciut krocej dzialac. ja bralam efectinu rozne zamienniki, co bylo w aptece, co miesiac inny, i tylko odnotowalam, ze krocej dzialal bo normalnie to efekty uboczne po nie wziecu dawki na efectinie mialam po okolo 10h a po zamiennikach juz czulam brak dawki po okolo 3h (jak nie wzialam na czas na wyprobowanie czy odczuwa sie jakies skutki jak sie nie wezmie leku. i odczuwalam, z efectinu nie schodzi sie latwo, seroxat rzucilam z dnia na dzien po kilku miesiacach leczenia bo tak super sie juz czulam i zero skutkow ubocznych.

zwiekszenie dawki moze pomoc, z 20 na 30 nie powinnas nic odczuc ale wez najpierw zwieksz o 5 kilka dni i pozniej jak nic nie bedziesz odczuwac walniesz 30. tak bedzie ci latwiej bo po 5 na pewno nic nie poczujesz ze skutkow ubocznych, 20 juz bierzesz a 5 to tak jak nic. takze spoko.

Pristiq 100mg

przez thedoglov 06 gru 2011, 19:25
paweł3 napisał(a): to paroksentyna za słaba na Twoje obsesje,natręctwa?Asertin ,myślisz będzie silniejszy i da radę wyrwać ten cały syf z Ciebie?Tak uważa lekarz?,naprawdę zaciekawiłaś mnie swoim postem,jak gdyby swoistym ,specyficznym i docelowym miejscem akcji serty były ukierunkowane w natręctwa.Przecież raczej wszystkie SSRI mają podobny profil.Pozdrawiam.

Nie wiem , nie jestem lekarzem , ale skoro lekarz u którego lecze sie juz parę lat twierdzi że taka zamiana będzie ok to widocznie tak będzie ;) nie mam powodu żeby mu nie ufac , wyciagnął mnie z bardzo poważnej nerwicy , kiedys wyjscioe z domu było dla mnie ogromnym problemem a teraz żyje normalnie , jak kiedyś z kilkoma " odchyłkami" :)

przez beatka09081987 07 gru 2011, 13:43
narazie jeszcze nie zwiekszylam, bo od 2 dni jest ok, to juz 7 tydzien i 2 dni leczenia, i teraz nie wiem czy sie jeszcze wstrzymac czy zwiekszyc....
czy to mozliwe ze po takim czasie ta choroba odpuszcza?

Sortuj wg