PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez robben1866 21 lis 2011, 17:39
powiedzcie mi bo dostalem nowe leki
biore parogen 20 mg 2-0-0
fluanxol 0,5 1-1-0
tegrtetol cr 200 1-0-1
chlorprotixen 50 0-0-1

zastanawiam sie czy z parogenu nie zamienic na seroxat,wiem ze to jest to samo ale powiedzcie mi czy moze sie roznic seroxat a parogen ze moze jakos inaczej zadzialac?????

odstawie chyba ten fluanxol bo wydaje mi sie ze niemoge spac po nim,jak doradzacie???

i czy nie zamienic paroksetyny na sertaline???

przez malwina77 21 lis 2011, 20:03
My nie mozemy niczego doradzac ale wiem po sobie, ze cala dawke Fluanxolu kiedys bralam rano- wtedy problemow ze snem nie bylo.
Do tego masz przeciez chlorprothixen, on powinien dzialac nasennie.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Miss Worldwide 21 lis 2011, 21:49
ja tez bym na twoim miejscu nie kombinowala, jak jakis problem to idz doradz sie lekarza. wyjasnij co i jak, pozadawaj pytania. za duzy mix lekow masz zeby kombinowac samemu.

ja jak sie skarzylam na trzesace sie rece i nogi i ogolnie cialo to mi dodala proprnonal czy jak to sie nazywalo. ale jak lyknelam to wbilo mnie w fotel (nie zmulilo) wiec wolalam sie trzasc i wiecej nie bralam, ale ja wiedzialam na co to dostalam jako dodatkowy lek, na trzesienie, ktore mnie wkorzalo. wiec wolalam sie trzasc niz siedziec czujac sie " wbita" w fotel. (ten lek zwalnia prace serca o ile mi wiadomo, stad moze to wbicie w fotel hehhe) pozdro
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beatka09081987 22 lis 2011, 22:22
witam, mam ogromny problem, potrzebuje pomocy. Od 1,5 roku lecze sie seroxatem 20mg, było wszystko ok, aż runelo................
moja dr przepisala mi zamiennik w tej samej dawce, bralam go miesiac i wszystko wrocilo....................
przeprosilam sie z seroxatem, wzielam juz 37tabl i jeszcze nie jest dobrze, jeszcze 100% nie czuje sie tak jak było, mam jeszcze poddenerwowanie, czasami nie zawsze, apetyt powrocił, ale to wszystko jeszcze jakas hustawka, robi mi sie czasem goraco, ale serce na szczescie juz nie wali,,, w glowie jakby mi sie krecilo, ale to nie jest to, taki jakby odlot, jak byl odplywala, to wszystko nie jest caly czas, ale sie pojawia............
czy czekac dalej na dzialanie,czy cos jest nie tak?
jestem wsciekla ze zgodzilam sie na ten zamiennik, ale róznica w cenie byla ogromna, zamiennik 4zl, seroxat 52zl, ale ja zaplace wiecej nawet aby tylko czuc sie dobrze................
prosze o pomoc bo juz nie wiem co ja mam robic

przez Miss Worldwide 23 lis 2011, 03:41
kochana, wyzej opisalam moje objawy po seroxacie, masakra, trwaly dosyc dlugo. przeczytaj posty wyzej moje, omdlewania trzesawki its, obrzydzenie do jedzenia.... poczytaj moje posty. toche wyzej nawet.

-- Śr lis 23, 2011 3:44 am --

a to ze po miesiacu na zamienniku wszystko wrocilo to sprawka tego, ze jednak to zamiennik i znowu potrzebowal swojego czasu na zakceptowanie, a przez miesiac kiedy nie dzialal to dlatego wszystko wrocilo, bo bylas tak jalby bez leku, moglas dac mu szanse ale jak pewniej sie czujesz na seroxacie to. wal. jak dla mnie seroxat najgorzej mi dal popalic na poczatku ale najlepiej dzialal ze wszystkich co probowalam. jednak efekty uboczne mial najokropniejsze na swiecie. MASAKRA, zgalszalam sie do wariatkowa nawet zeby mnie przeyjeli :P
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez robben1866 23 lis 2011, 04:43
klaudia to mowisz zebym bral paromerck(parogen) i nie zamienial go na drozszy i lepszy seroxat ?

-- 23 lis 2011, 04:47 --

bo widzisz klaudia zazylem dzis fluanxol 1 tabletke o godz 13:00 i do teraz spac niemoge oczy mam duze moze przez to ze mam nadpobudliwosc adhd,w ulotce nawet pisze ze jak ktos jest nadpobudliwy to jeszcze gozej bedzie nadpobudliwy pozdrooo

przez tahela 23 lis 2011, 04:53
a próbowaliście Arketisu , jest dobry tańszy i skutki uboczne jak rozmawiam z ludźmi małe w miare, u mnie tez ,ale nie tylko u mnie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez robben1866 23 lis 2011, 04:58
arketis to to samo co parogen i sertoxat ale parogen tzn u mnie niebylo zadnych skutkow ubocznych , jestem od piatku na parogenie

-- 23 lis 2011, 04:58 --

:D

przez tahela 23 lis 2011, 05:04
robben1866,
u mnie był taki ze czułam podrażnienie ciał , jakby takie kłocie na całej skórze, mrowienie, ale przeszło i innych nie ma a jak rozmawiam z ludxmi to skuteczny jest dosć, to wszystko jest to samo pawie,ale prawie robi dużą róznicę
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez robben1866 23 lis 2011, 05:14
a seroxat brales ?

przez tahela 23 lis 2011, 05:24
robben1866,
niestety nie,
arketis jest belgijski i rozmawiałam z ludźmi z forum co go brali również i raczej skutków ubocznych nie mieli, mnie osobiście wyciągnął z duzego doła, teraz też nie jest najlepiej, ale pomógl mi bardzo i jak rozmawiałam z ludźmi to też nie mieli zadnych skutków ubocznych po tym leku, na natrectwa tez działa, raczej nie narzekam i ludzie inni tez zadowoleni, jest tu na forum taki ktoś jak Makus1966 bodajze i on Ci moze napisać na priv bo tez to bierze i skuteczne , zadowolony jest , i jeszcze kilka osób mi mowiło ze skuteczny i bezkonfliktowy dla organizmu
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez robben1866 23 lis 2011, 05:40
no sluchaj ja mam problemy z lękami wiesz i depresja od jutra bede bral 2 parogeny z zaleceniem lekaza bo bralem od piatku 1 parogen z powodu wysokiego cisnienia , zobaczymy jak to bedzie

przez tahela 23 lis 2011, 05:44
robben1866,
zaaczniesz brać ,zobaczysz, ja chyba spróbuje zasnać bo musże wstac w miare rano
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez robben1866 23 lis 2011, 05:45
ahaaa

Sortuj wg