PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Czy to możliwe,że Seroxat(Xetanor)...

przez NoMoreDepression 09 lis 2011, 17:44
Clone co Ty za glupoty ludziom wypisujesz... :roll: Po pierwsze to normalne skutki uboczne, ktore przechodza po czasie, zamiast sie pakowac w kolejne leki. Po drugie nikt raczej nie dostanie zespolu serotoninowego od jednej tabletki seroxatu. Po trzecie jak mozna pisac "przedawkowalas" dziewczynie, ktora wziela jedna tabletke leku zgodnie z zaleceniami lekarza... Rozne sa szkoly, niektorzy zalecjaa zaczynac od mniejszych dawek, inni od razu od calej tabletki, ale to co piszesz to totalna przesada. Najwyzej moga sie nasilic objawy nerwicowe ale nie ma co panikowac.

przez izaak17 09 lis 2011, 17:47
Jakiej dziewczynie?:P

przez NoMoreDepression 09 lis 2011, 17:52
Hehe sorry. Popatrzylem na poczatek nicka "iza" :P A odnosnie tego ze po 3 dniach dziala... No coz, dziala, tylko inaczej niz jak bedzie potem dzialal. Na poczatku sa wachania nastrojow itp., chwilowe euforie, pozniej jest stabiliniejszy nastroj. Organizm sie musi przystosowac. Zreszta wiadomo, leki to nie wszystko, raczej dodatek.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izaak17 09 lis 2011, 18:32
Wiesz NoMoreDepression,to,że jest on dodatkiem to ja dokładnie wiem:P.Z NN i innymi przypadłościami mam świadomie to czynienia od 2 lat...Potrzebowałem wyciszenia,trochę odpoczynku.Chciałem,żeby to chemia chwilę za mnie podziałała, bo chwilowo nie mam siły na własną walkę.I tak się długo ogarniałem bez leków...Mam już za sobą 4 m-ce psychoterapii skupionej na NN,ale wyszło dużo innych rzeczy,które bardzo mnie irytują w moim życiu.Pewnie posiedzę w tej klatce jeszcze ze 2 lata zanim dojdę zupełnie ze sobą do ładu...Być może nigdy.

-- 09 lis 2011, 18:34 --

A, i dziś już nie miałem żadnych skutków ubocznych,oprócz małego chwilowego otępienia więc głowa się powoli przyzwyczaja:).Myślę,że terapia seroxatem(xetanorem) będzie dla mnie w sam raz.

PAROGEN (Paroksetyna - seroxat, rexetin, xetanor)

przez muszka8m 15 lis 2011, 18:01
ponowne branie leków
Witam,

Dwa lata temu zachorowałam na depresję lękową, leczyłam się 15 miesięcy Parogenem. Nie biorę leków już 3 miesiące. Ostatnio gorzej się czułam, miałam dziwne skurcze mięśni i stany wzmożonego niepokoju, zmęczenia. Wczoraj się strasznie zdenerwowałam tym i wzięłam jedną tabletkę Parogenu. Natomiast dzisiaj mama oświeciła mnie, że pewnie brakuje mi magnezu i łyknęłam sobie końską dawkę. Na prawdę czuję się bardziej odprężona i tak mi mięśnie nie latają.

Ale czy to możliwe, że przeszło mi jednak po tej jednej tabletce Parogenu, czy przy ponownym braniu znowu trzeba czekać 3-4 tygodnie na efekty?? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym??
Ostatnio edytowano 18 lis 2011, 00:05 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez emgie01 17 lis 2011, 00:32
witajcie, mam pytanie. jakies pol roku temu brałam parogen, 10mg z tego co pamietam, bardzo mi pomogl, pozbylam sie wlasciwie lękow. przyszly wakacje, imprezy i rzucilam ten lek. cale lato bylo super. teraz jest jesien wszytsko wrocilo, leki, depresja... wrociłam do tego samego pana doktora. i zastanawiam sie, czy to ze bralam ten wzglednie ktorko (ok. 4 miesiace) i teraz od nowa zaczynam po kilku miesiacach (tym razem 20mg) moze miec wplyw na jego dzialanie? dopeiro zaczynam go brac, teraz pare dni jade na afobamie wiec jest ok ale sie boje ze przez wlasna glupote bede sie czula jeszcze gorzej :c

przez Kalebx3 17 lis 2011, 13:49
Witaj Emgie,
i już na początku muszę Ci powiedzieć,że wielkiej tragedii nie popełniłaś.Dla mnie i mojego schematu leczenia,branie leków z przerwami to nawet lepsze niż branie non-stop.Może i za szybko przerwałaś leczenie ,ale każdy niedoświadczony pacjent zrobiłby tak samo,według tego jak się czuje.Lekarz powinien Cię wcześniej uprzedzić,że nawet jak Ci się poprawi to powinnaś dalej kontynuować leczenie(przy epizodach większych depresyjnych-około 1 roku).Najważniejsze ,że lek okazał się lekiem trafionym i "zahaczył"boleści Twojej choroby.Na mnie też paroksetyna działa chyba najlepiej ze wszystkich leków SSRI .Nie załamuj się i nie zadręczaj tym ,czego już nie zmienisz ,a myśl o tym co teraz i aktualnym dobroczynnym wpływie leku na Twój stan .A zaręczam Ci ,że wkrótce nie będziesz,czuła się aż tak żle jak teraz.Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez emgie01 17 lis 2011, 22:55
@paweł3
dzięki, podniosłeś mnie na duchu :)

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez rogerek3 19 lis 2011, 14:56
mam takie pytanie czy paroksetyna pomogla wam na natrectwa myslowe ?

poniewaz od 9 dni biore mirtagen tzn mirtzapina na nerwice a odkad zaczelem brac to scierwo mam tak natretne mysli tzn ze zrobil bym sobie krzwde lub moich bliskim strasznie mnie to przytlacza mozliwe ze ten lek tak na mnie dziala ?

pomozcie prosze !!!!

przez robben1866 19 lis 2011, 19:55
powiedzcie mi bo biore Zestaw lekow:
PAROGEN 20 MG 2-0-0
TEGRETOL CR 200 1-0-1
CHLORPROTIXEN ZENTIVA 50 MG 0-0-1
FLUANXOL 0,5 MG 1-1-0

OD DZIS BIORE TE LEKI MAM PROSBE OTOZ ZAPYTALEM LEKAZA TO MOWIL ZE SEROXAT TO TO SAMO CO PAROGEN , CZY TO TEN SAM LEK(TAKI SAM O TAKICH SAMYCH WLASCIWOSCIACH) BO PROBLEM JEST TAKI ZE SEROXATU W APTECE NIE DOSTALEM POWIEDZIALA PANI ZE MUSI BYC NAPISANY SEROXAT W ULOTCE JESLI CHCE SEROXAT,MYSLALEM ZE JAK JEST WPISANE PAROGEN TO DOSTANE SEROXAT....
CHODZI O TO ZE WOLE SEROXAT NIZ PAROGEN BO PAROGEN BRALEM JUZ W DAWCE 20 MG I NIC PO NIM NIE ROBILEM,ALE NIE MIALEM LEKOW WOGOLE ANU STRACHU ....

przez Miss Worldwide 19 lis 2011, 21:18
rogerek3, normalka, agresywnosc, nawet mysli samobojcze wpierwszych tygodniach. musisz wytrwac ze 2.4 tyg i bedzie ok.

-- So lis 19, 2011 9:24 pm --

a jak bardzo to ciezki stan to idz do lekarza zeby zle sie nie skonczylo. moze da jakies inne leki. na ten okres przyzwyczajania sie organizmu do leku twojego. ze 2-3 tyg jakiegos uspakajacza. nie wiem czy da ci benzo czy co innego ale ja na twoim miejscu bym zapieprzala do psychiatry bo co innego sa skutki uboczne fizyczne a co innego zle mysli i ochota na zrobinie tego. idz i musisz byc bardzo szczery z lekarzem. nie bagatelizuj sprawy. bo dopiero 9 dni. byc moze juz sie zacznie oslabiac ten skutek uboczny a byc moze twoj organizm bedzie go przyswajal np 3tyg. wiec ponad 20 dni ci zostaje meczani i cholera wie czego. pozdrawiam i zyccze zrowia. wszystcy tutaj przechodzimy przez rozne gowna.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez rogerek3 20 lis 2011, 10:16
dzieki za odpowiedz poniewaz wczesniej nie mialem zadnych zlych mysli teraz glowa mi peka strach przed tym ze zaraz cos pomysle takiego i wogole nie wiem skad sie wzielo i czy mirtzapina to najlepszy lek , na forum duzo ludzi pisalo ze gowno i sie gorzej czuli mam brac doraznie hydroksyzyne wzielem moze raz po oprocz mysli to jest ok ale gorsze sa mysli niz strach przed atakiem paniki bo teraz dopiero zdalem sobie sprawe , az mi sie ciezko z lozka zwlec i ciagle smutny przygniata to strasznie .

dzieki i pozdrawiam

przez Miss Worldwide 20 lis 2011, 13:51
a co to ma byc? hydroksyzyna na léki, w tylek nie sobie wsadza ten stary lek. mi kiedys tez dali jak mialam atak paniki i to spora dawke dozylnie z pogotowia. przymulilo mnie, ze szklanki utrzymac z herbata nie moglam i sie osuwalam z kanapy jak siedzialam amylsi i lék ten sam w mozgu mnie przerazal, nawet nie zasnelam. 2 razy z pogotowia mnie nafaszerowali hydro. w dupe niech se wsadza, jeszcze gorzej sie czulam bo nie dosc, ze na ataku paniki, to jeszcze zniewolona ruchowo bo tak zamulilo. a w glowie to samo. ktoryms tam razem dali 10 relanium i odszedl atak paniki i wtedy sie dowiedzialam, ze mam prawdowpodobnie to chorobsko i lekarz z pogotowia powiedzial, ze mam zachrzaniac do psychiatry. ja z doswiadceznia swojego powiem tyle, niech se wsadza gdzies hydroksyzyne na ataki paniki.

zachrzaniaj do lekarza bo masz dziwne objawy uboczne i po pierwsze hydroxyxyne to niech se sam bierze, bo na ataki paniaki jest gowniana. ona jest na nadpobudliwosc (szczegolnie u dzieci) i lekkie dzialanie przecilekowe, jak ja kiedys mialam, ze sie martwilam ciagle o serce to mi dali i bylo ok, ale nie jak juz mialam ataki paniki!!! po drugie, jesli w kazdym leku jesli wystepuja skutki uboczne inne od tych wymienonych to trzeba natychmaist do lekarza, z tego co wiem na twoim leku nie ma gresji ale sa manie. mozna to do tego zaliczyc ale lepiej do lekarza. na moim leku np jest agresywnosc, a nawet w wielu prcoentach podczas zaczynania leku mysli samobojcze. :/ jak narazie nie mam takocwych ale to jest chemia, nigdy nie wiadomo.
naprawde idz do lekarza. nie bagatelizuj bo ci sieczke z mozgu robi lek. tak nie mozesz sie zachowywac ani miec takich mysli to niebezpieczne. tymbardziej, ze piszesz, ze wczesniej nie byles takim typem. wiec to leki. co wiecej dodawac. na kazdego dziala inaczej kazdy lek i moze na temacie o tym leku twoim nie znajdziesz nawet takich ci przechodzili to samo co przechodzisz ty.

-- N lis 20, 2011 2:03 pm --

dodam, ze ja kiedys bralam seroxat i pierwsze 2 tyg umieralam prawie. po 2-3 tyg postawil mnie na nogi jak mlodego Boga :) telepalam sie co prawda do koncaa, rece mi sie trzesly, ale czulam sie swietnie. a seroxat to chyba to samo co ten twoj lek.ja chodzilam nieprzytomna, omdlewalam stracilam 10kg wagi. ale zaczelam czuc sie super. tak super sie poczulam ze po 3 czy 4 miesiacach odstawilam z dnia na dzien i nic mi nie bylo. i to byl blad bo za krotko bez kosnultacji z lekarzem. i rok bylo dobrze i wrocilo. pozniej bralam wenle 5 lat, nie mialam zbytnio skutkow ubocznych ale podzialala tylko na atakai paniki, odeszly. niestey bralam slaba dawke taka tylko na ataki paniki, a nie mialam rozpoznanej depresji i depresja sie poglebiala. i na tej malej dawce sie poglebaiala, tylko, ze ja myslama, ze juz taka jestm. jak odtawialm efectin to wynuchla depresja. i znowu antydepresant. teraz innyy, poodbny do wenli niby. zobaczymy.

radze idz do lekarza. albo doda ci jakis lek zeby przejsc te kilka tygodni, albo zmieni ci antydepresant. nie kazdemu pasuje kazdy lek niestety.

podro.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Miss Worldwide 20 lis 2011, 20:20
Zbychu77, ale ten czlowiek nie ma najwiekszego problemu z sennoscia tylko z robieniem krzywdy sobie lub innym. a hydroxyzyna na ataki paniaki to gowno. jest lekko przeciwlékowa i to tyle. najlepsza na nerwice zwiazane z sercem itd. nie na ataki paniki!. masz ataki paniki? wziales kiedys hydroksyzyne przy ataku paniki?

-- N lis 20, 2011 8:26 pm --

Zbychu77, bralam seroxat i przeszzlam méke pierwsze 2-3 tyg. pozniej bylo super, najlepszy lek jaki na mnie dzialal, ale zostalo mi przez caly czas brania: trzesace sie rece jak z parkinsonem prawie. nic wiecej. zadnej sennsci, pobudzona raczej do zycia. brales ktoryc z tych lekow, brales wenle i seroxat by mec porownanie? brales na atak paniki hydrozyzyne???

Pristiq 100mg

Sortuj wg