PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROGEN (Paroksetyna - seroxat, rexetin, xetanor)

przez namiestnik 21 paź 2011, 00:30
Spoko. Pilnuj potem - bo raz to jakoś, a częściej to się możesz rozchwiać.

przez Garosso 21 paź 2011, 15:41
Witam. Od jakichś 3 miesięcy biorę Parogen 2mg i do tej pory było wszystko ok ale wczoraj znowu poczułem się gorzej. Dziś zaatakował mnie lekki napad lęku, trochę pieką mnie ręce. Co może być tego przyczyną i czy może mieć to związek z faktem że 3 dni temu zapomniałem wziąć tabletki?

przez Garosso 21 paź 2011, 15:42
Parogen po 3 miesiącach?

Witam. Od jakichś 3 miesięcy biorę Parogen 2mg i do tej pory było wszystko ok ale wczoraj znowu poczułem się gorzej. Dziś zaatakował mnie lekki napad lęku, trochę pieką mnie ręce. Co może być tego przyczyną i czy może mieć to związek z faktem że 3 dni temu zapomniałem wziąć tabletki?
Ostatnio edytowano 22 paź 2011, 00:45 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SEROXAT + sok Noni

przez Lord Kapucyn 25 paź 2011, 17:19
Morwa indyjska (sok z Noni)

Pomimo iż roślina jest powszechnie stosowana w medycynie ludowej, żadne z jej zastosowań przedstawionych poniżej nie doczekało się naukowej weryfikacji.

Lecznicze właściwości noni znane były już od pradawnych czasów, dlatego też mawia się o tej roślinie "aspiryna starożytności". Roślina przetwarzana jest w całości – liście, łodygi, korzenie, jednak szczególnie popularny stał się obecnie sok z jej owoców sprzedawany również w aptekach. Sok z owoców tej rośliny wspomaga procesy lecznicze. Owoc ten posiada na dzień dzisiejszy 100 składników opisanych przez lekarzy jako pomocne w różnych schorzeniach. Ma między innymi działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne.

W kwietniu 2004 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przestrzegła iż substancje wchodzące w skład preparatów są nie do końca zbadane, natomiast komisja Europejska dopuściła owoce krzewu jako "nową żywność".
Znane są przypadki zapalenia wątroby po spożyciu soku Noni. W soku Noni występują w niewielkim stężeniu potencjalnie toksyczne chinony. Przed toksycznością soku z Noni wypitego w dużych ilościach ostrzegała też prof. Widy-Tyszkiewicz.
Z drugiej strony znane są badania dowodzące, że obecne w Noni substancje nie są toksyczne dla wątroby nawet w dużych dawkach.

Ponadto wielu ziół nie wolno łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi ze względu na możliwe interakcje. Np. dziurawiec zwyczajny zawiera dwa związki chemiczne - z których jeden jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny, a drugi inhibitorem monoaminooksydazy. Łączenie tego ziółka z SSRI może się okazać fatalne w skutkach. Leczcie się dalej sami "niegroźnymi ziółkami" bez konsultacji z kompetentnym fachowcem, pozdrówcie ode mnie znajomych z cmentarza. :?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

SEROXAT + sok Noni

przez celineczka3 25 paź 2011, 17:39
Karolka01 napisał(a):Pozwolę sobie odnowić stary temat, gdyż usłyszałam o soku Noni dopiero teraz.
Przyjmuję 4 rodzaje leków na nerwicę. I tu też moje pytanie jak w pierwszym poście. Czy można pić sok Noni przy jednoczesnym przyjmowaniu tabletek. Ktoś to praktykował, spotkał się. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam :)

Ja piłam i żyję. Moja wątroba też- jak to wynika z badań, które sobie niedawno robiłam. Ale o szczegóły trzeba zawsze pytać lekarza lub farmaceuty:)
celineczka3

SEROXAT + sok Noni

przez Lord Kapucyn 25 paź 2011, 17:47
Ja brałem psychotropy, chlałem alko jak świnia, brałem kinderdragi i moja wątroba jest w dobrym w stanie. O czym to świadczy? O niczym! Tysiąc ludzi się nie przekręci, a tego jednego ch. strzeli.

Moderator/ R2 - D2

SEROXAT + sok Noni

przez celineczka3 25 paź 2011, 18:06
Mad_Scientist, porównanie Noni do alko i kinderdragów było niezbyt fortunne. Noni jest sprzedawany w Polsce jako SUPLEMENT DIETY, a nie środek psychoaktywny.
I jeszcze raz powtarzam, jeśli ktoś chce go brać należy skonsultować się ze specjalistą i pamiętać aby zachowywać odpowiedni odstęp czasowy pomiędzy braniem leków, a wspomnianego specyfiku. Popijanie nim leków nie jest zbyt dobrym pomysłem. Wiele czynnych składników roślinnych blokuje nam aktywność enzymu który metabolizuje leki w wątrobie, więc taką praktyką ryzykujemy przedawkowanie!
celineczka3

paroxetyna

przez robben1866 25 paź 2011, 20:24
Witam,chcialbym sie zapytać Was bo chodzi o to ze bralem parogen przez 5 miesiecy jakos to bylo na nim -wychodzilem z domu nawet lekka euforia,bralem go w dawce 20 mg, pozniej go odstawilem bo nie umiqalem na nim nic zrobic w domu blede okolo sie zamknelo,nic mi sie niechcialo robic na parogenie oprucz wychodzenia z domu,muzyki,itd..
Pozniej z lekazem zadecydowalismy o Rexetinie, dzialal na mnie paradoksalnie bralem 20 mg jedna tabletke dziennie bylem pobudzony,agresywny po nim
Teraz biore lek FEVARIN fluwoksamina braliscie moze ten lek
? Strasznie oslupiony jestem po nim nic mi sie nieche biore go od piatku wiem ze za krotko zeby cos powiedziec ale straszna męka po tym leku jest...
Z góry dziekuje za odpowiedz
Ostatnio edytowano 25 paź 2011, 20:27 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połaczono

SEROXAT + sok Noni

przez Lord Kapucyn 25 paź 2011, 22:52
Misunderstanding. Chodziło mi o to, że ja po mixie leki + alko, dragi się nie przejechałem podobnie jak 100 oob, co nie znaczy, że 101 osoba się nie przejedzie. Podobnie 100 osób nie przejedzie się na mixie jakiś leki + noni, a ta 101 zazyje noni z jakims lekiem, ktory wchodzi w interakcje i sie przejedzie.

Moderator/ R2 - D2

ParoGen - pocenie sie i wysypka

przez adamfuksik 26 paź 2011, 11:44
Witam wszystkich.
Od przeszło miesiąca przyjmuję ParoGen z powodu napadów lęków. Na początku przyjmowania leku wystąpiły nasilenia napadów lęku i nadmierna potliwość. Teraz po miesiącu napady ustąpiły jednak nadal utrzymuje się pocenie i na dodatek wystąpiła bardzo swędząca wysypka prawie na całym ciele. Objawy te są wymienione w ulotce dołączonej do leku, jednak nie ma informacji czy ta wysypka i pocenie ustąpi. Wizytę u swojego psychiatry mam dopiero za dwa miesiące a ta wysypka jest prawie nie do wytrzymania.
Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 30 gru 2011, 10:46 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: szukanie nie boli. łączę z istniejącym już wątkiem.

przez Lord Kapucyn 26 paź 2011, 12:28
Do skutków ubocznych przyjmowania paroksetyny zalicza się nadmierna, wzmożona potliwość i skórne odczyny alergiczne. Teoretycznie powinno to ustąpić wraz z postępem kuracji. Swędzenie możesz zniwelować lekiem przeciwhistaminowym, np. cetyryzyną - niestety jest na receptę.

Moderator/ R2 - D2

przez Pasman 26 paź 2011, 20:23
Nie ma co sie meczyc z wysypka, radze zmienic lek.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez adamfuksik 26 paź 2011, 21:33
Dziękuję za odpowiedzi. Raczej wolałbym nie zmieniać tego leku ponieważ w moim przypadku okazał się bardzo skuteczny jeśli chodzi o napady lęku .Przy nowym leku pewnie także trzeba będzie przemęczyć uboki aby doczekać się efektu terapeutycznego. Spróbuję jeszcze rady Mad_Scientist czyli zniwelować swędzenie lekiem przeciwhistaminowym, a jeśli to nie pomoże to pójdę z konieczności do psychiatry prywatnie ( na fundusz dopiero mam za niecałe dwa miesiące).

SEROXAT + sok Noni

przez Karolka01 30 paź 2011, 22:43
Dzięki bardzo za odpowiedzi. Póki co się wstrzymam do wizyty u lekarza ;)

Sortuj wg