PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez wuj dobra rada 27 sie 2011, 21:25
Nie ma chyba na rynku leku przeciwlękowego który by zwiekszał przytomność czyli działał pobudzająco wiem natomiast że im wieksze ma działanie przeciwlękowe tym bardziej mi pomaga tj zle samopoczucie wynika z napiecia i wiekszość energi tracę na działanie pomimo lęku i napięcia to mnie wyczerpuje . Taki doxepin niby zamulacz a dopiero po jakimś miesiącu i dawce 200mg zaczął pobudzać i zniósł lęk do zera.
wuj dobra rada

przez halenore 27 sie 2011, 21:41
wuju ja mam podobnie. Redukcja lęków stawia mnie na nogi. Doxepin powiadasz...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez wuj dobra rada 27 sie 2011, 21:53
Tak na diagnozę zab lękowo depresyjne brałem kiedyś długo i srednio działał wreszcie lekarz cierpliwość stracił i kazał zaryzykować z 150mg na 200mg pomogło szybko choć początki są trudne spi sie non stop jednak to szybko mija po miesiącu można zyczajnie żyć bez początkowej senności , uwaga biorąc 1 tabl bedziemy bardzo senni ale biorąc np 6 czy 8 tabl o dziwo senność jest mniejsza . 200mg pomogło na tyle ze zacząłem zapominać o braniu leku a miałem zapisane 4x dziennie po 2 tabl 25mg i tak poszło z 8 dz zrobiło sie 6 pożniej 3 wreszcie 1 przed snem i dałem sobie z tym spokój ,nareszcie zacząłem żyć bez objawów i leków w dodatku bez żadnej terapi . Stan taki trwał 3 lata ,normalne życie praca po nocach na 2 etaty i było ok po 3 latach rzuciłem palenie i zaczeło sie znów to samo do dziś biorę leki niestety amitryptyliny i doxepinu brać nie mogę a wiem że by pomogły , cóż arytmia i duże nadciśnienie są efektem stosowania tych leków niby tylko jak je biorę ale ryzyko lekarz określił jako zbyt duże i zapisał nowsze leki ,jednak znacznie mniej skuteczne .

-- 27 sie 2011, 22:04 --

Doxepin to nie jest przypadkowy lek ,został specjalnie przygotowany do leczenia zaburzeń lekowych ,nerwicowych . Na cieżką depresję może nie zadziałać jednak na lęki działa jednak żeby go brać trzeba być somatycznie dość zdrowym . Efekt mniejszej senności w wyższych dawkach wynika z działania w kazdej dawce jednakowego przeciwhistaminowego jednak w wiekszych dawkach działa na noradrenaline a to znosi senność dość skutecznie ,efektem tego jest zniesienie lęku ,poprawa nastroju ,zwiekszenie napędu a jednocześnie uspokojenie . Małe dawki działają jak gumowy młotek na głowę.
wuj dobra rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez halenore 27 sie 2011, 22:18
wuj czyli doxepin jest kardiotoksyczny tak???
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Michuj 27 sie 2011, 22:58
nic Ci nie powinien zaszzkodzić. Spróbuj doxepiny. Trójpierścieniowce są najlepsze :D
Michuj

przez wuj dobra rada 28 sie 2011, 15:53
Coć tam jest . Ma swoje skutki uboczne z reguły obniża ciśnienie i podnosi tętno . Ja szczególnie jestem wrażliwy na trójpierścienowe leki u mnie paradoksalnie każdy tego typu lek podnosi ciśnienie i czasem dostaje arytmi ale to z innej mojej przypadłości wynika.
wuj dobra rada

przez littentree 28 sie 2011, 16:05
[quote="adamo_"]No i? Każdy chce się czuć super cały czas, czy tam normalnie.[/quote

U mnie , moje 50mg seroxatu wywołało manie. Chciałem robić i mówić dwie lub więcej rzeczy w jednym czasie. :) W efekcie siadałem , lub kładłem się i nie robiłem nic. To tego rozdrażnienie i agresja, obrzęk nóg i rąk. Zegarek zrobił mi się za ciasny, mega pocenie się i jedzenie w takim tempie jakby mi ktoś za chwile miał talerz zabrać. Biegunka, nudności, po prostu katastrofa i mocz jak oddawałem, to jakoś dziwnie mało. Wszystkie objawy przedawkowania. Do tego bezsenność...

Teraz mam dawkę 30mg seroxatu
Topamax 25mg jako środek stabilizujący nastrój
Ufff, mam nadzieję wrócić do pracy i czuć się lepiej, uporać się z problemami, które w pewnym sensie powstały z mojej winy.
Oj, życie życie
littentree

przez Garosso 29 sie 2011, 17:01
Jutro mija 4 tydzień od kiedy biorę 20mg parogenu raz dziennie. Czy po takim czasie można stwierdzić czy lek podszedl? Czasem wydaje mi się ze jest lepiej i czuje się lepiej, a zachwile znowu niepkoj i lęki. Od soboty schodze z zomi, biorę 0,25mg dziennie. Co z tym paro, czekać, zwiększyć dawkę czy nowy lek zupelnie? Lekarz dal mi miansec ale nie bralem bo podobno zamula a mnie juz paro zamula dostatecznie.Dzieli za pomoc i wsparcie

przez adamo_ 29 sie 2011, 17:04
Garosso napisał(a):Jutro mija 4 tydzień od kiedy biorę 20mg parogenu raz dziennie. Czy po takim czasie można stwierdzić czy lek podszedl?

Nie, minimum miesiąc. A najlepiej ze 2.
adamo_

przez kapitankakao 29 sie 2011, 22:06
u mnie az 6 tydzi sie asymilowal, byla straszna jazda, potem siadl elegancko i poranki zas staly sie piekne))

-- 29 sie 2011, 22:11 --

a tak z innej bajki, schodze z paro po pól roku, dawka/2, . ma ktos doswiadczenie? Na razie zawroty głowy i etc, ciekaw jestem jakie bywaja skutki uboczne i jak dlugo to trwa, czytalem wczesniej, ze paro zostaje nawet miesiac po zupelnym zaprzestaniu

przez Garosso 29 sie 2011, 22:58
Dzieki. Mam wlasnie takie wahanie samopoczucia. Czasem jest ok, czasami gorzej, derealizacja, niepokoj. A klopoty z pamiecia (tzn to co robilem rano albo wczoraj wydaje mi sie jakby dzialo sie dawno) moga byc wynikiem lekow czy zaburzen lekowych?

przez bezendu83 01 wrz 2011, 22:29
hej
czy ktos brał z was równoczesnie seroxat i seronil???
chyba nie powinno się tych dwoch leków brac równoczesnie, ale psychiatra tak zapisal.
rrr

przez adamo_ 01 wrz 2011, 22:34
Jakie dawki?
adamo_

przez bezendu83 01 wrz 2011, 22:47
10 mg seroxatu i jednqa tabletka seronilu
rrr

Sortuj wg