PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez adamo_ 27 sie 2011, 12:47
Nie wiem o co ci chodzi, ale życzę zdrowia :mrgreen:
adamo_

przez wuj dobra rada 27 sie 2011, 12:59
Chodzi mi o słowo żryj którego użyłes .
wuj dobra rada

przez Zenonek 27 sie 2011, 13:05
Jak dobrze reagowales na Amitryptyline to moze sproboj Cymbalte albo Anafranil (chociaz ten tez mocno dziala na sero) ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wuj dobra rada 27 sie 2011, 13:18
Anafranil brałem bez specjalnych efektów a o cymbalcie cos lekarz wspominał jednak ostatecznie kazał zwiekszyc effectin do 112,5mg . Problem w tym ze czyste serotoninowce powoduja akatyzje ,noradrenalina przejsciowa poprawe , leki o podwójnym działaniu sa troche lepsze ale zauwazyłem ze blokowanie receptorów 5ht2 przynosi poprawe i w lęku i nastroju ,podobno zwieksza to wyrzut dopaminy i stąd te efekty ,jedna leków dopaminowych nie za bardzo w takich problemach sie stosuje ,lekarz odmowiła leczenia mnie agonistami dopaminy choć czasem zażyta bromokryptyna w kilka minut uwalnia od napiecia i niepokoju łacznie z bezcelowym poruszaniem nogami .
wuj dobra rada

przez Michuj 27 sie 2011, 13:18
wuj dobra rada, brałem sertraline, fluoksetynę, paroksetynę, wenlafaksynę i klomipraminę. Z tego wszystkiego najlepsza jest wenlafaksyna i klomi.
Michuj

przez wuj dobra rada 27 sie 2011, 13:46
Z wyjatkiem paroksetyny której nie brałem to mam podobne odczucia że wenlafaksyna najlepiej działa jednak i tak za słabo za to w połączeniu z mianseryna nawet w dawce 5mg przed snem działa o wiele lepiej ,problemem jest jednak nadal zdarzające sie nasilenie niepokoju i akatyzji oraz wypranie z wszelkich emocji ,oraz poranne problemy z wstaniem i zamuleniem .
wuj dobra rada

przez Michuj 27 sie 2011, 13:53
Wypranie z emocji+ przymulenie, u mnie akatyzjii nie było. To są główne efekty działania paro. Pytanie czy tego akurat Ci trzeba.
Michuj

przez wuj dobra rada 27 sie 2011, 14:11
HMM trzeba mi czegos co zamieni mój stan . Obecnie gdy zasypiam jest mi ciężko jak po kilku zarwanych nocach sen jest cieżki nieprzyjemny i nieregenerujący gdy wziąłem kilka razy wellbutrin rano budziłem sie wczesniej i lekki ,wypoczęty jak skowronek niestety jak zwykle 3-5 dni i koniec tego działania. Obecne leki choć znosza lęk i przybicie dają w zamian stan jak przy cieżkiej grypie , przesadzeniu z alko lub tym podobne . Funkcjonować jednak trzeba ,z reguły czuję sie po wenlaf+ mians jak zdrowy człowiek po nieprzespanej nocy a wiec trudno mi podjąć obowiazki i tak wkółko ,musze coś robić a nie mam siły ani checi wiec sie irytuje , czasem komuś sie oberwie za stawianie wymagań. Czasem kilka kaw na chile pomoże poczuć namiastkę normalnego samopoczucia.

-- 27 sie 2011, 14:15 --

HMM trzeba mi czegos co zamieni mój stan . Obecnie gdy zasypiam jest mi ciężko jak po kilku zarwanych nocach sen jest cieżki nieprzyjemny i nieregenerujący gdy wziąłem kilka razy wellbutrin rano budziłem sie wczesniej i lekki ,wypoczęty jak skowronek niestety jak zwykle 3-5 dni i koniec tego działania. Obecne leki choć znosza lęk i przybicie dają w zamian stan jak przy cieżkiej grypie , przesadzeniu z alko lub tym podobne . Funkcjonować jednak trzeba ,z reguły czuję sie po wenlaf+ mians jak zdrowy człowiek po nieprzespanej nocy a wiec trudno mi podjąć obowiazki i tak wkółko ,musze coś robić a nie mam siły ani checi wiec sie irytuje , czasem komuś sie oberwie za stawianie wymagań. Czasem kilka kaw na chile pomoże poczuć namiastkę normalnego samopoczucia.
wuj dobra rada

przez adamo_ 27 sie 2011, 17:59
No i? Każdy chce się czuć super cały czas, czy tam normalnie.
adamo_

przez Michuj 27 sie 2011, 18:07
wuj dobra rada, seroxat to raczej na zaburzenia depresyjno - lękowe. Na zaburzenia stricte anhedonia, zahamowanie, wycofanie to tak średnio pasuje...
Michuj

przez bezendu83 27 sie 2011, 18:30
a bierzecie seroxat rano czy wieczorem? jak lepiej go brac?
bo chyba wsród psychiatrów nie ma regóły, jeden każe brać rano inny wieczorem.
Ja mam problem ze spaniem, bardzo pytki sen, czesto sie wybudzam, i nad ranem to spie w takim stanie czuwania czyli niby spie ale mam odczucie plynącego czasu, tego ze sie rozwidnia itp
rrr

przez tahela 27 sie 2011, 18:54
bezendu83 napisał(a):a bierzecie seroxat rano czy wieczorem? jak lepiej go brac?
bo chyba wsród psychiatrów nie ma regóły, jeden każe brać rano inny wieczorem.
Ja mam problem ze spaniem, bardzo pytki sen, czesto sie wybudzam, i nad ranem to spie w takim stanie czuwania czyli niby spie ale mam odczucie plynącego czasu, tego ze sie rozwidnia itp

Ja mam Arketis mi lekarzpowiedział, ze pora dnia , w której sę przymuje lek jest nieważna , ja sie zaputałm poniewz wieczorem mam gorszego doła niz rano. Padła odpowiedź ,ze wazna jest ciągłość zażywania i ze leki tego typu u wiekszści pacjentów zaczynaja dziłac skutecznie po miesiącu, u niektorych szybciej, ale ja po 2 miesicach nic sie nie zmienia to znacz, ze dobrze jest szukać innnego srodka,któr pomoze.
W ulotce pisze ze zaburzenia lękowe ogólne, długotrwałe badż nagłe napady paniki, stany depresjne i nerwica natręc jest tym lecza na te 3zaburznia to dziala najlepiej.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez bezendu83 27 sie 2011, 19:58
Na pewno są tu osoby, które odstawily seroxat, bo było dobrze, ale za jakiś czas musialy go ponownie brać, bo objawy wrócily.
Ciekawi mnie wtedy po jakim czasie lek zacząl działac? Normalnie, biorąc po raz pierwszy, zaczyna działać po ok m-cu, ale chyba jesli ktos go juz bral i ogranizm jest do leku przyzwyczajony to chyba powonien szybciej zadziałąc.
Ja brałem go rok, potem ponad 4 mce przerwy i znów musze brac, ciekawe kiedy zadziala?
rrr

przez adamo_ 27 sie 2011, 20:34
24 dnia.

Obrazek
adamo_

Sortuj wg