PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez maniek 16 mar 2007, 19:47
Vallkinger!

Po pierwsze to nie ja przepisałam sobie ten lek i taką dawkę tylko psychiatra
Po drugie-skąd miałam wiedzieć,że tak zadziała na mnie?
Po trzecie-nie skapnąłeś się,że odmieniam czasownik w formie żeniskiej?-tzn.nie pisz do mnie jak do faceta...to tyle co chciałam powiedzieć:)

przez Aga1 16 mar 2007, 22:34
Nie wiem co za psychiatra mogl przepisac od razu taka dawke.Radze zmienic bo cos tu jest nie tak. Seroxat zaczyna sie od 10 mg i w zaleznosci od tego kiedy zaczna przechodzic objawy uboczne jest dokladana nastepna 10. Ja 20mg zaczelam brac po8 dniach. To bylo przy koncu lutego ubieglego roku. W czerwcu dolozono mi na 30 mg. Tak bralam do listopada . Seroxat bardzo mi pomogl . Choc poczatek byl bardzo ciezki .Jednak przetrwalam .Nawet nie bralam hydroxyzyny na zlagodzenie objawow . Nie dziala on szybko ale razem z terapia i wlasnym wysilkiem wyszlam z tego.Uwazam ze lek jest super. Dostalam nowe zycie .

przez maiev 16 mar 2007, 23:26
maniek napisał(a):Jeśli ktoś ma nerwice

jeśli ktos ma tylko nerwicę. :)
mnie tez przepisali od razu 20mg i gdybym na własną ręke (tzn. stąd) sie nie dowiedziała że niedobrze jest zaczynac od takiej dawki to bym nie wiedziała, bo psychiatra mnie nie poinformował. Dopiero na następnej wizycie jak powiedziałam co i jak to wyszło że bardzo dobrze zrobiłam że zaczęłam od mniejszej dawki. Fajnie! Ide do lekarza a potem musze się z neta dowiadywać co i jak.
A ja odstawiam - i muszę odstawić szybko (z pewnych powodów) i ...miło nie jest ale myślę ze dam rade.

Aga1 napisał(a):Seroxat bardzo mi pomogl

Mnie też! :mrgreen:
"I need a new version of me..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aga1 17 mar 2007, 14:08
czesc maiew, no nareszcie znalazlam kogos komu pomogl seroxat, bo wszyscy byli zawsze przeciwko.U mnie koniec brania, kwestia kilku dni .Czuje sie super i naprawde polecam choc poczatek jest ciezki, ale potem ... jest nowe zycie. Pozdrawiam serdecznie :oops:

przez maiev 18 mar 2007, 05:15
Aga1 napisał(a):U mnie koniec brania, kwestia kilku dni

:shock: poważnie?? Tak od razu zero tabletek i ok? No ja zazdroszczę. ja zmniejszam dawkę - ale bardzo szybko i jest nieciekawie. ogólnie to krótko brałam, Już się zaczynam zastanawiać czy może nie odstawiać? :? bo wszystko wraca. Ale...niee. Muszę dać radę. Co miały zdziałać proszki już zdziałały.
Aga1 napisał(a):choc poczatek jest ciezki

no właśnie - a u mnie początek nie był cięzki. było tak umiarkowanie, całkiem znośnie w stosunku do tego na co byłam przygotowana. :roll:

przez Aga1 18 mar 2007, 14:57
Czesc, to nie tak od razu zero tabletek.Bralam 10mg, potem 20 mg , nastepnie 30 . Odstawianie tez z30 na 20mg.Potem na 10 mg.Zostalo mi juz mi kilka tabletek w opakowaniu.Tak ze u mnie definitwnie koniec z seroxatem.Nie bralam innych tabletek.Nie mam objawow ubocznych.Wszystko jest oki. Czuje sie dobrze .Terapeutka tez juz od dawna mnie nie chce bo radze sobie doskonale. Jak pisalam dostalam nowe zycie.Pozdrawiam serdecznie :twisted: Acha ja zmniejszam dawke powoli i moze lepiej reaguje na odstawianie.

przez maiev 19 mar 2007, 04:05
Aga1 napisał(a):zmniejszam dawke powoli i moze lepiej reaguje na odstawianie

pewnie tak. Tak jest zalecane. Niestety nie mam takiego komfortu. Troszkę się pomęczę. :? Pozdrawiam!

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez pikpokis 20 mar 2007, 08:36
witam serdecznie! od kilku dni biore ten lek, oczywiscie tak jak kazdy pytam kochani o wasze przezycia i opinie.... ja biore go jako zamiennik seroxatu, nie odczuwam roznicy, ale jestem bardzo rozdrazniona lecz nie wiem czy to od tabletek. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!!

przez Michal78 01 kwi 2007, 11:31
Witam,
lekarz zalecił mi 20mg rano i 20 po południu. Ostatnio zapomniałem go zapytać czy mogę brać obie rano. Bierze ktoś tak?

Pozdrawiam

przez agrofobil 03 kwi 2007, 10:04
NIE DAŁEM RADY-PRZECIEZ TEN LEK JEST TAK JAK EXTASY MA IDENTYCZNE DZIAŁANIE PRZYNAJMNIEJ NA POCZATKU!POWOLNA SMIESZNA MOWA POTEZNE CISNIENIE WIELKIE OCZY CIEZKO Z RÓWNOWAGĄ!/cenzura/ JAKBY MNIE TAK POLICJA ZŁAPAŁA TO BY MI CHATKE PRZESZUKIWALI BO BY NIE UWIERZYLI ZE TO PO LEKACH:)SPRÓBUJE JESZCZE RAZ ALE AFOBAM XANAX LEPSZY:)

przez mojo 03 kwi 2007, 13:57
mnie lekarz przepisal 20mg po pierwszej probie samobojczej, teraz nadal biore 20mg i zaczynam czuc sie lepiej, chociaz leki, jesli powracaja to z ogromna sila. dzisiaj dostalam jakies wezwanie do urzedu skarbowego, nie zdazylam nawet dokladnie przeczytac, o co chodzi i juz sie bardzo zdenerwowalam, ze bede musiala tam isc osobiscie. okazalo sie, ze nic powaznego, musze zaktualizowac dane do rozliczenia, ale i tak trzesa mi sie teraz rece. wszelkie formalne sprawy mnie przerazaja..od 2 dni znow boje sie troche wyjsc z domu. Biore od 12 dni.

SEROXAT-ZA DZIWNY!!!

przez agrofobil 03 kwi 2007, 15:39
NIE DAŁEM RADY-PRZECIEZ TEN LEK JEST TAK JAK EXTASY MA IDENTYCZNE DZIAŁANIE PRZYNAJMNIEJ NA POCZATKU!POWOLNA SMIESZNA MOWA POTEZNE CISNIENIE WIELKIE OCZY CIEZKO Z RÓWNOWAGĄ!/cenzura/ JAKBY MNIE TAK POLICJA ZŁAPAŁA TO BY MI CHATKE PRZESZUKIWALI BO BY NIE UWIERZYLI ZE TO PO LEKACH:)SPRÓBUJE JESZCZE RAZ ALE AFOBAM XANAX LEPSZY:)TO JEST LEK DLA LUDZI NIE ROBIACYCH NIC MAJACYCH CZAS NA EFEKTY!JAK KTOS PRACUJE CODZIENNIE TO TE EFKETY UBOCZNE UTRUDNIAJA MU CAŁE ŻYCIE!JESLI CHODZI O NARKUSÓW TO POLECAM ZA TE CENE A EFEKT JAK PO EXTASCE I TO TAKIEJ POWER!W PRACY PYTALI MI SIE CZY BRAŁEM EXTASY?HEHE!MAM DOSC!ZACNE ZNOWU ALE TYM RAZEM BIORE WOLNE DWA TYGASY OBY TO ZADZIAŁAŁO:)

przez bartix3 04 kwi 2007, 14:49
Ja przy ostrej nerwicy lekowej (na szczescie już jest znacznie lepiej) biorę tylko 20mg rano. Lekarz powiedział że mam brać podczas śniadania.
bartix3

Sortuj wg