PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Chantal 12 sty 2006, 12:08
Paflino, witaj - ja tak naprawdę to dopiero czekam na działanie seroxatu, jutro mija dwa tygodnie od kiedy zaczęłam go brać i mam ogromną nadzieję, jak potem moje życie również zmieni sie o 180 stopni, tak jak u Ciebie. Potrzebuję optymizmu i wiary i przekonania, że warto żyć... pomomio trudności, oraz siły żeby z nimi walczyć.

Pozdrawiam wszystkich,
Chantal

Jest naprawde dobry!

przez miazga20 14 sty 2006, 22:13
Zazywam ten lek przez 4 miesiace, cierpie na nerwice natrectw oraz towarzyszaca jej depresje. Poczatkowa dawka to jedna tabletka, teraz biore dwie (rano). Efekty sa super, zero depresji juz przez dluzszy czas a natrectwa wyeliminowane w jakichs 90-ciu %. Daje on duzy naped i pobudzenie no i przede wszystkim chec do zycia! Jezeli chodzi o skutki uboczne to w moim przypadku sa one znikome, tylko czasami zdarza mi sie spocic nieco bardziej i mam troche mniejszy apetyt. Polecam Seroxat wszystkim cieprpiacym na nerwice! Powodzenia!

przez Sonia 16 sty 2006, 19:42
Paflino!
Seroxat brałam bardzo długo z jedną paromiesięczną przerwą, za każdym razem po odstawieniu ( po kilku tygodniach) objawy nerwicy wracają.
I tego w żaden sposób nie można uniknąć, ponieważ lek usuwa tylko i wyłącznie objawy a nie przyczyny nerwicy, a co za tym idzie , po odstawieniu wszystko wraca.
Jak chcesz pozbyć się nerwicy powinnaś pomyśleć też o terapii psychologicznej, chyba że wolisz żyć ciągle na lekach, wybór należy do ciebie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Robertowa 02 lut 2006, 21:59
coś więcej na temat pierwszych dni zażywania seroxatu? nawet nie chce o tym myslec, że będzie gorzej niż jest teraz

przez bibi 05 lut 2006, 10:50
mada
Paroksetyna (Paxil ) ( tak to serotax) jest silnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Ma zrównoważony wpływ na napęd psychomotoryczny, działa przeciwlękowo.

Pełne działanie leku ujawnia się po 2-4 tygodniach.

Objawy uboczne: nudności, wymioty, suchość w ustach, nadmierna potliwość, zmniejszenie masy ciała, senność, bóle głowy. ( to nie tak źle :)

Paroksetyna jest stosowana w leczeniu zaburzeń depresyjnych o średnim nasileniu i ciężkim nasileniu, także z objawami lęku. Jest lekiem bezpiecznym stosowanym w depresji u ludzi w wieku podeszłym. Daje też dobre rezultaty w leczeniu nerwicy natręctw, fobii społecznej, napadów paniki.

zyczę to co zwykle :) cierpliwości
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Moniczka 06 lut 2006, 09:50
To bez sensu...ja jestem jakas dziwna...
Po SEROXACIE objawem ubocznym maja byc falwe goraca,sennosc,niskie cisnienie itd. a u mnie wszystko na odwrot-oka nie moglam zmruzyc,cisnienie wzroslo astronomiczne a dreszczy to dostalam takich jakbym na lodowcu lezala.Potem przez dwa miesiace myslalam,ze juz jestem zdrowa.Pokochalam SEROXAT,zaczal dzialac,usmierzac leki i napady paniki a teraz mimo,ze nadal go biore(bo musze do czerwca)mini ataki wracaja.Co wiec jest?Nagle mimo ciaglosci leczenia cos sie pogarsza?
Pozdrawiam was panikara
Moniczka

przez Mada 07 lut 2006, 19:10
Wyglada na to ze nie dziala na Ciebie Moniczka, skonsultuj sie z lekarzem psychiatra, opisz dokladnie swoje obiawy. Jezeli nie nastapila zmiana dawki to nie masz prawa sie tak czuc. Marsz do lekarza!!!!

pozdrawiam,
Magda

przez Mada 07 lut 2006, 23:09
Czy zauwazyliscie po Seroxatcie ze latwiej jest Wam wyrazic wlasne mysli? Seroxatu mam wykupiony ale jeszcze nie zaczelam go brac. Lexapro wlasnie mialo taki efekt, jestem ciekawa czy jest tez tak w przypadku Seroxatu.

przez bibi 08 lut 2006, 00:28
he he he...:D...hmm....dobrze wiedziec :D
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Moniczka 08 lut 2006, 09:46
Moze i ten seroxat ukryl moje ataki lekowe,ale niestey szczegolnie w nocy-to ja nie moge zebra mysli,przytlacza mnie jakis mrok przed oczami i jakos tak po prostu czuje,ze to nie moj normalny stan-ze to na leku jestem.
Az strach odstawic kiedys ten medykament
A co do lekarzy,to juz go nawiedzalam i dzwonilam do niego po nocach,ale on uspokaja-to wszystko nerwica-nie wyjasnil,ze to ma jakikolwiek zwiazek z lekiem,no to jak nie to nie i znowu jestem z problemem samiusienka
Moniczka

przez Jola 10 lut 2006, 19:32
Ja brałam seroxat na początek przez 2 miesięce (tak poradził mi mój lekarz) następne opakowanie (3) po pół tabletki i kazał odstawić.

Czułam się dobrze przez jakieś 2 miesiące, ale niestety objawy wróciły.

Teraz zaczełam 6 miesięczną kurację i zobaczymy.

Po seroxacie czułam się dobrze, przez tydzień miałam tylko niewielkie problemy z żałądkiem

REXETIN(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Paromerck

przez kukubara 11 lut 2006, 15:13
Witam czy ktos z was zna rexetin? i po jakim czasie zaczyna dzialac?

przez KOREK 11 lut 2006, 15:40
Nazwy handlowe: Seroxat, Rexetin, Paxtin, Paxil.

Jest sprzedawana w tabletkach 20 i 40mg.

Dawkowanie: 10-50mg na dobę. W razie braku poprawy dawki zwiększa się o 10mg.

Paroksetyna jest silnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Ma zrównoważony wpływ na napęd psychomotoryczny, działa przeciwlękowo.

Pełne działanie leku ujawnia się po 2-4 tygodniach.

Objawy uboczne: nudności, wymioty, suchość w ustach, nadmierna potliwość, zmniejszenie masy ciała, senność, bóle głowy.

Paroksetyna jest stosowana w leczeniu zaburzeń depresyjnych o średnim nasileniu i ciężkim nasileniu, także z objawami lęku. Jest lekiem bezpiecznym stosowanym w depresji u ludzi w wieku podeszłym. Daje też dobre rezultaty w leczeniu nerwicy natręctw, fobii społecznej, napadów paniki.

Paroksetyny nie należy łączyć z IMAO. Leczenie paroksetyną można rozpocząć 2 tygodnie po podaniu ostatniej dawki Inhibitorów MAO. Nie należy pić alkoholu w czasie leczenia paroksetyną.

Serdecznie pozdrawiam i witam na forum. :D

przez Mornyk 14 lut 2006, 10:19
Witam.
Ja brałem seroxat przez 3 lata, wiec chyba najdluzej z tego forum, wiec i doswiadczenie najwieksze.

Przed zazywaniem leku mialem depresje, nerwice natrectw, fobie spoleczna, leki napadowe, taka wybuchowa mieszanka, ktora nie pozwalala normalnie egzystowac. Zajecia na studiach, spotkanie z bliskimi, nawet jazda autobusem to byl najgorszy koszmar zycia. nabawilem sie z tego strasznej depresji , jakby chorob bylo malo.

Wtedy przeczytalem o tym leku, i zaczalem go zazywac, poczatkowo 20mg , potem 40mg dziennie. Objawy uboczne byly znosne i szybko ustapily, a dzialanie leku odczulem po 1-2 miesiacach.

Czulem sie przez te lata, kiedy bralem ten lek, kompletnie innym czlowiekiem.
Znajomi byli zaskoczeni, z "wraka' czlowieka, ktory nie nadawal sie do zycia w spoleczenstwie, stalem sie aktywny, przebojowy, leki, fobia i depresja znikly w 90%, chcialo sie ZYC , dokuczala mi wciaz w mneijszym stopniu nerwica natrectw ale nie przeszkadzalo to za bardzo w zyciu codzeinnym.

Niestety po roku zazywania sila leku slabla..pewnie przyczyna bylo przyzwyczajenie organizmu, jednak dalej czulem sie wysmienicie , choc w mniejszym stopniu.

Po kolejnym roku lekarz zalecil zmniejszenie dawki, objawy fobi, depresja i leki zaczely nieco sie nasilac.

Po 3 latach lekarz stwierdzil z organizm nie reaguje prawidlowo na lek ,gdy jest przyzwyczajony , zalecil miesieczna przerwe i ponowne stosowanie leku. Niestety nic nie dalo. Lek przestal dzialac...odstawilem go...znowu czuje sie jak tamten czlowiek sprzed 3 lat...powrocila fobia, nerwica natrectw, leki i ta okropna depresja...

Wczesniej , jak chorowalem, myslalem , ze taki po prostu juz jestem, nie wiedzialem ze to choroba, nie znalem tego "lepszego zycia". teraz , gdy sa nawroty choroby, czlowiekowi nie chce sie zyc, bo wie ze istnieje dla niego "inny lepszy swiat ", ktorego nie widzi w chorobie.

Chyba jestem skazany na leki do konca zycia...taki juz ze mnie przypadek. Nie pomogla dlugotrwala psychoterapia, cudowny lek seroxat po prostu przestaje dzialac po 2 latach....i co wtedy?

Leku nie biore od jakichs 5 miesiecy, a stan moj z tygodnia na tydzien diametralnie sie pogarsza. Najgorsze w tej chwili to nerwica natrectw - mam tysiac mysli na sekunde, gadam do siebie , to jakies wariactwo, depresja jest taka ze z lozka czasami dniami nie wstaje, a musze szukac pracy...niepotrafie, nie w takim stanie.

Tak więc koniczac, chce powiedziec , ze CI, ktorym pomaga seroxat , musza wiedziec, ze dzialanie leku minie w koncu, a choroba wroci...bo Seroxat leczy "OBJAWY CHOROBY A NIE PRZYCZYNĘ"

Pozdrawiam

Sortuj wg