PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROGEN (Paroksetyna - seroxat, rexetin, xetanor)

przez qubilla 05 cze 2011, 01:23
ile płacisz za wizytę?
jak szybko od rozpoczęcia terapii zauważyłaś poprawę?
wiem, że psychodynamiczna opiera się głównie na monologu pacjenta, opowiadasz o wszystkim co wydarzyło się w ostatnim tygodniu czy jakoś nastawiasz się na swoją chorobę? w jaki sposób terapeuta pomaga? bo np. na poznawczo-behaiworalnej robi się ćwiczenia albo doświadczenia..., a tutaj jak jest? terapia opiera się wyłącznie na rozmowie?

przez err 05 cze 2011, 05:55
Właśnie co się robi na terapii psychodynamicznej? Jakie mają być jej efekty?
err

przez *Monika* 05 cze 2011, 11:21
qubilla, Od niedawna 80 zł, wcześniej 70 zł.
Poprawa nastąpiła po 10-ciu miesiącach. Wcześniej śmiem twierdzic,że nawet obserwowałam pogorszenie mojego stanu w trakcie uczęszczania na psychoterapię. Ale tak bywa niestety. To proces. Chodzę 20-ty miesiąc.
qubilla, nie, to nie jest monolog! Absolutnie!

err, qubilla, pozwólcie,że przytoczę wątki gdzie możecie przeczytać o tym nurcie,żeby off-topu nie robić.
psychoterapia-dziala-czekam-na-ka-dego-posta-z-wasza-opinia-t4853-854.html
zaburzenia-osobowo-ci-cz-ii-t26029-6748.html
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez joasia1985 06 cze 2011, 14:42
19_latek, hmmm ja zawsze byłam niejadkiem ;/ zanim zaczełam plastry miałam straszną niedowagę .... ale może faktycznie ciut więcej jadłam ....

przez err 07 cze 2011, 11:31
Bierzecie coś na anty-senność? Po paro strasznie jestem senny, chciałbym żeby było tak jak na wenlafaksynie. Jest coś takiego? Lekarz mówi, że senność sama przejdzie, ale ona nie przechodzi... Myślę, żeby mu coś zaproponować tylko co? Zażywacie coś na pobudzenie???
err

przez Michuj 07 cze 2011, 11:39
err, Z czasem może się zmniejszyć, ale generalnie taki urok paroksetyny.
Michuj

przez err 07 cze 2011, 11:43
Chciałbym żeby przynajmniej było tak jak przed braniem leków. Nie ma jakieś samego wychwytu dopaminy (czy tego co tam w wenli jest, że działa tak pobudzająco)? Bo sen-praca-sen i nic poza tym nie jest niczym dobrym...
err

przez Michuj 07 cze 2011, 11:52
nie ma. Też próbowałem róznych pobudzaczy i zamulenie jest jednym z powodów odstawki paro. A biorę ( w zasadzie brałem) 8 miesięcy.
Michuj

przez Miss Worldwide 08 cze 2011, 01:19
a mnie seroxat wyrywal z butow. chodzilam nakrecona jak katarynka ale spalam raczej normalnie.

co do zamulenia to tego nienawidzilam, blagalam lekarza, zeby mi dal cos na te ataki paniki czym jest oczywiscie benzo(zanim zacznie dzialac seroxat) cos takiego, zeby mnie nie zamulalo. a teraz lubie te zamulenie :/
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

XETANOR(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Paromerck,Rexetin

przez helll 09 cze 2011, 18:35
ja wlaśnie zaczynam swoje zmagania z nerwicą i na dzień dobry dostałam ten lek od psychiatry, ale strasznie się boję zacząć go brać. Objawy mnie wykańczją, ale boję się czy będę mogła normalnie pracować, funkcjonować??

przez alannis 10 cze 2011, 13:08
Za godzinę idę do apteki odebrać Seroxat, bo nie mieli w magazynie wczoraj. Obiecałam sobie, że nie będę szukała o nim informacji w internecie, ale oczywiście w chwili słabości przeczytałam wszystkie dostępne informacje i jestem lekko przerażona. Lekarz zalecił mi zacząć od 1/4 tabletki, później 1/2, 2/3, jeżeli będę się dobrze czuła, to mam zwiększyć do 1, a za miesiąc kontrola... nawet mi to ładnie rozrysował na kartce :smile: I powiedział, że raczej będę go musiała brać przez rok, ale myślę, że poszukam tańszych zamienników, bo jak mam co miesiąc wydawać ponad 60 zł...
Pewnie już ktoś to pisał, nie czytałam całego wątku, zatrzymałam się na 5 stronie chyba, ale muszę się to z siebie wyrzucić.
Cholernie się boję, że to mnie zmieni, że przez ten lek nie będę sobą. To takie głupie, ale tak bardzo się boję, że stracę swoją tożsamość. Że będę się źle czuła i jeszcze nie daj Boże dopadną mnie myśli samobójcze, a tak mi już dobrze szło i nie będę umiała rzucić leku, bo jestem typem, który łatwo się uzależnia... I oczywiście mam skierowanie na psychoterapię, ale tak silnie zakorzeniłam sobie w mózgu to, że mi to nic nie daje, że chyba na nią nie pójdę.
Ech, ale cieszę się, że to z siebie wyrzuciłam.

przez err 10 cze 2011, 13:22
Ja zaczynam od całej tabletki, a kończę na 2 w ciągu tygodnia, dwóch. Na Ciebie może zadziałać inaczej, ale nie wiem czym się tak przerażasz :) Poproś o zamienniki, ja z "P" płacę z 20zł na miesiąc. Przy takiej ilości jak twoja 10zł by wystarczyło :P Tożsamości raczej nie stracisz po paroksetynie, to nie benzo.
err

przez qubilla 10 cze 2011, 16:00
terapia to może mi pomóc ale w kwestiach psychiki,
powiedzcie lepiej co ja mam zrobić jeśli od 10 dni w ogóle nie biorę Paroxetyny i dalej mam problemy z potencją ;(
mam iść do psychitary i jej opowiadać, że mimo 20 lat mam takie problemy...? bo wnioskuje, że leki mnie do takiego stanu doprowadziły...
czy może mam od razu uderzać do seksuologa? wiem, że moge iść tu i tu ale jakoś nie uśmiecha mi się opowiadać wszystkim o takich rzeczach,
a może mam czekać jeszcze? jest szansa, że wszystko wróci do normy? a w ogóle ktoś wie czy leki mi mogły uszkodzić coś w mózgu lub rdzeniu kręgowym przez co mam kłopoty z erekcją?
te leki to niby antydepresanty ale mi to sie od nich już chyba co raz bardziej chce płakać...

przez Lord Kapucyn 10 cze 2011, 16:04
Paroksetyna to SSRI. SSRI przy regularnym przyjmowaniu mogą spodować PSSD (Post SSRI sexual dysfunction) czyli m.in problemy z libido i potencją.

Za Wikipedią: dysfunkcje te "uchodzą za dość rzadkie, jednak mogą trwać przez miesiące lub lata po zakończeniu przyjmowania SSRI."
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg