PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez amelia83 30 maja 2011, 15:47
mnie wenla cieszyła przez około 3 tygodni;jak juz zdażyła się rozkrecić,też byłam pobudzona pozytywnie(ciekawa zmiana od ostatnich tygodni),a teraz zamulajaca ,jakby przestała działać ,jak dla mnie zero pozytywów brania :roll:
a seroxat zażywam naprawdę rzadko,kilka razy w miesiącu,bo brałam go miesiąc i tak mam go wprzy sobie na "wypadek..czegoś" :oops: :smile: ..wiecie jak to potrafi uspokoić czasem,kiedy nie bierzesz nawet ,ale spokojniej jak jest w torebce ;)
za 3 dni kończą mi się leki ide do lekarza i poproszę o zmianę :yeah: ..Dlugim okresem dla mnie było branie fluoksetyny(seronilu),było zdecydowanie lepiej :angel:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez NoMoreDepression 30 maja 2011, 15:54
Czy uwazacie ze SSRI faktycznie moga przestac po prostu dzialac z dnia na dzien po dlugim uzywanie np po 2 latach? Czy to raczej sytuacja zyciowa znowu nas wpedza w depresje / nerwice. W tym temacie pisze, bo chodzi mi o paroksetyne akurat. Jak niby mam ocenic,czy lek przestal dzialac i trzeba zmienic, czy to lek dziala tak samo jak przedtem, a ja jestem po prostu znowu w mentalnym go*nie? To jak pytanie co bylo pierwsze, jajko czy kura ehhh :/

amelia83 - mocno oryginalne podejscie do seroxatu :D kilka razy w miesiacu, heh. Teoretycznie SSRI dzialaja tylko i wylacznie przy stalym przyjmowaniu, ale wierze Ci ze moze dzialac, bo na mnie np pierwsza dawka sertraliny / paroksetyny (czyli wtedy, kiedy u innych pojawiaja sie skutki uboczne jak zwiekszenie leku itp) dziala bardzo milo, pobudzajaco. Aczkolwiek nie jest to takie dzialanie terapeutyczne, jakie sie osiaga przy stalym przyjmowaniu leku - jest po prostu INNE.

przez fobcia 30 maja 2011, 17:29
Co do senności przy paroxetynie,to ja miałam przez ok.3 pierwsze tygodnie brania,ziewałam co minutę i zasypiałam na stojąco,hehe.Ale potem wszystko przeszło.Jeśli chodzi o odstawienie leku,to ja po 2 latach brania odstawiłam-oczywiście stopniowo.Przez ok.pół roku wszystko bylo ok,myslałam,że wszystko co zle już za mną,ale potem lęki zaatakowały mnie ze zdwojoną siłą.Musiałam znowu zacząc brać paro.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sadi31 30 maja 2011, 17:36
żeby seroxat ( paroxetyna ) zaczęla działać należy ją przyjmować nieustannie w jednakowych dawkach min 14 dni
jeśli ktoś bierze ten lek doraźnie - to nie może stwierdzic czy działa bo nawet nie ma szans na zadziałanie
a na .... wypadek czegoś.... to nie paroxetyna ... na pewno ktoś się pomylił
doraźnie bierze sie np: benzodiazepine- xanax itp ale nie SSRI o długim okresie rozkręcania
- no chyba ze jako placebo- ale to szkoda kasy

przez joasia1985 30 maja 2011, 22:36
tatazzz, ja brałam seroxat przez 3 lata doraźnie miałam Afobam ale nigdy nie wzielam - nosiłam w torebce zawsze przy sobie na wszelki wypadek, później o nim zapomniałam ;) Bralam pół tabletki codziennie rano, później brałam np co drugi dzień, póxniej np nie brałam nawet przez 3-4 dni :) specjalnie i bardzo dobrze sie czułam. Po 3 latach zaszlam w ciąże i nie brałam wogole leku, ale bardzo dobrze sie czulam. Po ciąży karmilam i tez nie bralam. Ale nerwica stopniowo wracała, niestety porod, siedzenie w domu, opieka nad maluszkiem też spowodowały swoje ;/ Teraz moja córeczka ma 5 misięcy, a ja od 3 tyg biore Seroxat i nie zamierzam go zbyt szybko odstawiac. Ja tekże nie piję wogóle alkoholu, już od 4 lat, jedynie w ciąży pozwoliłam sobie na kieliszek winka:) Powiem szczerze że w pewnym momencie liczyłam na to że moja lekarka przepisze mi placebo ;p ciekawe co by wtedy było .... Teraz chodze na terapie i biore seroxat mam nadzieję że będzie tak jak dawniej. Jak dla mnie mogę brac seroxat do końca życia, nawet gdybym miała życ z 10 lat krócej, ale szcześliwie a nie wegetować bo co to za życie w nerwicy - wegetacja!

-- 30 maja 2011, 21:40 --

Seronil też brałam, czułam się ciut lepiej napewno nie miałam depresji ale między seroxatem a seronilem dla mnie jest wielka różnica .... też macie takie doświadczenie?

przez bliksa 30 maja 2011, 22:40
bralam paro ponad 2 lata, spalam jak niemowlaczek, leki minely, jedyny minus to przyrost wagi znaczny (20kg)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez joasia1985 30 maja 2011, 23:09
Ja to jedynie przytyłam 8 kg po plastrach antykoncepcyjnych ;p

PAROGEN (Paroksetyna - seroxat, rexetin, xetanor).

przez qubilla 04 cze 2011, 11:02
odstawiłem antydepresanty i dalej brak erekcji

od września 2010 brałem 60mg Paroxetyny,
przez ten czas raczej w ogóle nie miewałem erekcji, a jeśli tak to nigdy nie pełną, zainteresowania seksem też głównie nie miałem, raczej oziębłość w uczuciach
ponad miesiąc temu zacząłem odstawiać, zgodnie z zaleceniami producenta, czyli mniej o 10 mg na tydzien,
we wtorek (31.05.2011) po raz ostatni wziąłem 10mg Paroxetyny,
minęło kilka dni a ja dalej nie mam erekcji, jeśli nawet uda mi się podniecić to erekcja jest słaba, jakieś 60% tego co powinno być?
dalej też jestem oziębły i raczej nie mam ochoty na seks,
błagam, powiedzcie co ja mam zrobić? czy już zawsze będę impotentem?
Ostatnio edytowano 04 cze 2011, 15:34 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: poprawiono literówkę w tytule oraz połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść

PAROGEN (Paroksetyna - seroxat, rexetin, xetanor)

przez *Monika* 04 cze 2011, 15:39
qubilla, A konsultowałeś swoje objawy z psychiatrą?
Efektem ubocznym i skutkiem niepożądanym może być zmniejszenie libido.
Obrazek
Główny Moderator

przez qubilla 04 cze 2011, 15:43
zastanawiam się czy nie iść do psychiatry, ale jakoś mi głupio z tym problemem...
ogólnie chciałem zakończyć już farmakoterapię, bo niestety raczej nie ma poprawy, więcej mogę zdziałać własną wolą niż lekami
czy ktoś miał podobnie? ile może utrzymywać się ten problem? możliwe, że leki zmieniły coś w moim mózgu, że będzie już tak zawsze?

przez *Monika* 04 cze 2011, 15:53
qubilla, Nie, nie będzie tak zawsze. Może problem tkwi głębiej i trzeba go dociec.
Ja farmakoterapię olałam z pomocą mojej terapeutki. Chodzę na psychoterapię.
Jaką miałeś diagnozę?
Obrazek
Główny Moderator

przez qubilla 04 cze 2011, 16:43
nerwica natręctw, a po czasie dołączyła depresja ;(
na jaką terapię chodzisz? na spotkaniach trzymacie się głównie nurtu, w którym terapeuta pracuje czy raczej wszystko opiera się o przyjacielską rozmowę?
w jakim mieście przyjmuje Twoja terapeutka?
byłem kiedyś na terapii poznawczo-behawioralnej, ale moim zdaniem terapia równolegle z lekami mało daje, bo większość objawów, które daje choroba jest tłumiona przez leki, w efekcie nie wszystkie problemy są przepracowane z terapeutą
jak długo miałaś objawy odstawiania? (już po totalnym odstawieniu)
ja niestety prócz problemów z seksem, mam też zawroty głowy i mdli mnie codziennie rano,
na razie chyba nie pójdę na terapię, bo obecnie nie wiem co jest objawem choroby a co skutkiem odstawienia...

przez *Monika* 04 cze 2011, 16:48
Prywatnie od 20-tu miesięcy na terapię psychodynamiczną.
Terapeutka przyjmuje w Rybniku.
Objawy dstawienia.....nie mialam bo stopniowo odstawiałam, bardzo .....odsypywałam garnulki z Velaxinu.
Widzę,że bronisz się przed terapią.
Nie ma co zwlekać i odkładać tej decyzji.
Obrazek
Główny Moderator

przez 19_latek 04 cze 2011, 19:31
joasia1985,
Nie tyje sie od plastrów czy tabletek tylko od jedzenia.
19_latek

Sortuj wg