PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez Miss Worldwide 23 maja 2011, 23:05
shadow_no napisał(a):Marek77, Tak już mam, że co zjem to wysram. :mrgreen:

hehhe to sie nazywa metabolizm :)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Michuj 24 maja 2011, 01:58
shadow_no napisał(a):Marek77, dokładnie, ale byłem dwa razy na diecie, w sumie to trzy jeżeli licząc gainery i anaboliki podczas treningów. Przytyłem maksymalnie 3kg z czego po redukcji został... 1kg :lol:
Tak już mam, że co zjem to wysram. :mrgreen:

To po co jeść? Lepiej od razu do kibla wyrzucić. :mrgreen:

-- 24 maja 2011, 00:58 --

shadow_no napisał(a):Marek77, dokładnie, ale byłem dwa razy na diecie, w sumie to trzy jeżeli licząc gainery i anaboliki podczas treningów. Przytyłem maksymalnie 3kg z czego po redukcji został... 1kg :lol:
Tak już mam, że co zjem to wysram. :mrgreen:

To po co jeść? Lepiej od razu do kibla wyrzucić. :mrgreen:
Michuj

przez joasia1985 24 maja 2011, 14:56
Ritka7x, chyba większość osób chudnie po tym leku, na początku brania ja wogóle nie mialam apetytu, mogłam prawie nic nie jeść, biore seroxat już ponad 2 tyg i apetyt wrócił :) ale wiesz powiem Ci tak wole być gruba i szcęśliwa niż miec super sylwetke i chować się w domu z lękami ;/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 24 maja 2011, 17:27
joasia1985,
popieram, ja jak maialm nerwice z atakami paniki to jakby mi ktos powiedzial zjedz gowno to ci przejdzie to bym zjadla :? ale pewnie zalezy od stanu w jakim akurat sie znajduje osoba. moj byl oplakany.
ale ritka musi przemyslec sprawe i dac sobie szanse. i pomyslec o tym, ze im dluzej bedzie zwlekac z leczeniem tym bardziej sie rozwinie choroba i tym trudnej sie taka leczy. nerwica ma to do siebie, ze nasza psychika i cialo doslownie wyuczaja sie tych newicowych zachowan i pozniej ataczek paniki z karetka pogotowia przechodzi do porzadku dziennego.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Ritka7x 24 maja 2011, 17:39
tak klaudia i już biorę lek Coaxil...dziś pierwszy dzień,oby pomógł....ale jednak moja nerwica jest nieco inna,bo z biegiem czasu moje objawy powoli się zmniejszają nawet bez brania leków i terapii,jednak na dzień dzisiejszy nie zmniejszyły się do stanu zupełnego zdrowia,są jeszcze niestety uciążliwe...po prostu w pewnym okresie swojego życia stłumiłam zbyt wiele negatywnych emocji w sobie i one uchodzą ze mnie w postaci lęku itd....i dlatego z biegiem czasu ten lęk się zmniejsza,bo emocje uchodzą i uchodzą właśnie w postaci mojego złego samopoczucia, tych nieznośnych objawów...ale jednak teraz musze brać leki bo gorzej radzę sobie z nerwicą,niż wcześniej....bo kiedy człowiek jest całkowicie zanurzony w nerwicy t osobie lepiej z tym radzi,niż wtedy gdy jedną nogą stoi w chorobie a drugą jest blisko zdrowia,ten kontrast jest bardzo bolesnyy...i dlatego,żeby to załagodzić chcę brać leki....i jeszcze jest druga sprawa,że od stresu robią się np.wrzody na żołądku i właśnie jak mnie dopadł silniejszy lęk to mnie tak żołądek bolał,że nie wiem...ale potem przeszło jak się trochę uspokoiłam,ale nieraz mnie pobolewa jak coś zjem na przykład...więc nie chcę,aby moje zdrowie fizyczne zaczęło szfankować więc dlatego też raczej muszę brać leki,ale oczywiście załatwię sobie do tego terapię....

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez NoMoreDepression 24 maja 2011, 19:40
Ja moge pic tak samo jak na trzezwo biorac leki SSRI i nic zlego sie nie dzieje. Inna sprawa, ze podczas depresji nie mam ochoty na alkohol i po prostu go unikam. Ale jak sie czuje dobrze to nie ma zadnego problemu.

przez joasia1985 24 maja 2011, 23:23
klaudia, dokładnie tak myślę, nawet gówno bym zjadła żeby wyzdrowieć ;))
Ritka7x, nie licz na to że leki zadziałają od ręki, na efekty trzeba troszkę poczekać ;/, wydaję mi się że nie miałaś nigdy takich silnych ataków paniki " z karetką" skoro zastanawiasz się czy przytyjesz od leku czy nie i ma to dla Ciebie tak wielkie znaczenie ...

przez Ritka7x 24 maja 2011, 23:28
no powiem Ci że na początku mojej nerwicy miałam ataki paniki chyba w sumie z 10 razy takich silnych i naprawdę to był koszmar,no ale wielką trudnością też jest czucie lęku ciągłego bez powodu...no ale te ataki paniki to też bardzo głupiaaa sprawa;/...no a karetka u mnie jeszcze nie była....a teraz nie mam ataków paniki,tylko ciągły lęk bez powodu i natrętne myśli ze stanami depresyjnymi.

przez joasia1985 24 maja 2011, 23:33
Ritka7x, ja też mam teraz podobnie caly czas czuje takie napięcie, zdenerwowanie bez przyczyny i mam stany depresyjne, ale ataki też mam np. w kolejkach w sklepie itd. choć staram się walczyć ale one przychodzą same, nie panuje nad tym. Raz jest lepiej raz gorzej ;/

przez Ritka7x 24 maja 2011, 23:34
a zażywasz coś Joasia?

przez Miss Worldwide 25 maja 2011, 01:36
ja mialam nawet dwie karetki naraz bo zadzwonilam na pogotowie i do lekarza dyzurnego naraz :brawo:
ja po kilku pierwszych atakach paniki zaczelam je miec praktycznie non stop. mamamusiala isc ze mna spac do lozka!!! ja nie wiedzialam wtedy co to nerwica i myslalam, ze poprostu cos sie ze mna zlego dzieje i poprostu umieram i tyle. ale jak mi otworzyli oczy ci zpogotowia to poszlam do psychiatry i musial mnie zmulic silnym benzo, chodzilam zakrecona 24 na dobe plus krople na wypadek ataku. mama mnie brala na sile na spacery z torebka czy reklamowka w kieszeni na wdychanie CO2, bylam w stanie paniki non stop. te zmulenie wcale mi sie nie podobalo ale nie bylo innego wyjscia.
jak zaczelam seroxat to jakos silnie na mnie dzialal, i mdlalam, trzeslo mnie, odruchy wymiotne na jedzenie, dretwiala mi glowa i inne syfiaste skutki uboczne. ale powiem szczerze, ze jak tylo zaczal dzialac to niezle mnie postawil na nogi, panika odeszla i wszystkie te stany lékowe.

dodam, ze jak mnie uswiadomili co i jak z tymi atakami to juz wszystko rozumialam i wiedzialam ze tak naprawde nie umieram, ze to bzdura itd, a jak tylko przyszedl atak to nauki szly na darmo... myslalam sobie- tym razem to nie zaden atak paniki, ja naprawde umieram i tyle, tym razem sie myla lekarze, tym razem nikt mnie nie uratuje, juz po mnie............................

Pristiq 100mg

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez Venus 25 maja 2011, 11:41
Dzięki za odpowiedzi ;)

Byłam wczoraj u mojej doktor na kontroli i powiedziała, ze spokojnie piwko moge sobie wypic ;)
Jednak musze zwiększyc dawkę paro z 20mg, przez 30mg, do 40mg + do tego trittico...ech...
Bla bla bla...

przez cytrynka84 25 maja 2011, 12:34
Ritka7x, rozumiem Twoj strach przed tyciem,bo jestem byla anorektyczka,bylam na to w szpitalu,wiec zgadzam sie,ze to sie nadaje do leczenia,nie obraz sie,wiem co to znaczy obsesyjny lek przed przytyciem,bedac w szpit.chowalam jedzenie i ciagle plakalam,nad jedzeniem,wogole plakalam,siedzialam caly czas na sali ,mialam,depresje,nie spalam cale noce
Teraz chybawszystko wraca :(

Tez u mnie bylo pare razy pogotowie z powodu napadow paniki,depresji placzu ,czasem nawet agresji,dawali mi zastrzyk,badz tabl,pomoglo na jakis krotki czas,pewnie dostawalam hydro w zastrzyku,nie wiem skoro tak krotko dzialalo potem jak przestalo dzialac,jechalam na oddzial psychiatryczny,tam dostawalam tranxene,albo recepte na nie pare razy jechalam w niedziele i wtedy dostawalam pare tablet,na kilka dni tranxene badz relanium i jakos przechodzila

Moim pierwszym lekiem byl wlasnie Seroxat,ale tak mnie strasznie trzesla i dostalam takiego ataku paniki,ze pojechalam na pomoc dorazna,przeczytalam ulotke od seroxatu i mialamwszystkie opisane tam uboczne" tzn tak sie" nakrecilam" zrobili mi badanie krwi,to byla znowu niedziela,wszysko wyszlo dobrze to ta cholerna nerwica,a nie seroxat wtedy jednak nie wytrzymalam i odstawilam po tyg,wiem,ze zle zrobilam ,bo pomogl by mi ten lek,ale to bylo silniejsze ode mnie wtedy
Jak bralam paro 2raz to przeszkadzala mi sennosc i zamulenie ,a wtedy potrzebowalam akurat kopa energetycznego,odstawilam po paru miechach
Terazzastanawialismy sie z dr nad Seroxatem,ale dr stwierdzil,ze lepiej jednak zmniejszyc wenle do 150 i zobaczymy jak bedzie 225 za bardzo mnie jednak speedowalo,a teraz najbardziej jest mi potrzebne uspokojenie
Po paroxetynie boje sie tycia i zamulenia,ale trudno lepsze to niz ciagly lek zwiazany pewnie z minimalnym zredukowaniem dawki afobamu
Jakos wenla nagle przestala dzialac wogole p/ lekowo nie wiem dlaczego?! na depre dobrze dziala raczej .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ritka7x 25 maja 2011, 12:45
wiesz dla mnie to nie jest dziwne,innym się wydaje że przesadzam,ja nie mam zapędów do anoreksji, tylko nie chcę ze zgrabnej dziewczyny stać się kluską...teraz podoba mi się moja sylwetka i tylko uważam na to, jakie leki przyjmuję bo nie chcę od jakiegoś przytyć...to dla mnie nie jest nic dziwnego,bo każda młoda dziewczyna chce mieć zgrabną sylwetkę,a jak ją już ma to nie wyobraża sobie jakby miała być gruba.

Sortuj wg