PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez miko84 04 maja 2011, 14:47
Ojj ja tak lubię zmniejszanie dawki paroksetyny. A najlepsze jest jak ją odstawię, wtedy czuję się najlepiej. Szkoda, że tylko przez pare dni. Ciekawe czy jakbym brał ją tak na maksa długo to w końcu czułbym się tak jak przy jej odstawianiu .
miko84

przez Michuj 04 maja 2011, 14:50
miko84, No właśnie nie wiem, czy mój dobry stan psychiczny jest spowodowany zmniejszeniem paro, czy zwiększeniem klomi. Nie będę się napalać zbyt wcześnie, bo kto wie co będzie. Jeśli to się utrzyma przez parę tygodni, to mogę mówić w końcu o właściwym doborze leków ;)
Michuj

przez Zenonek 04 maja 2011, 15:26
miko84, Biore obecnie Sertre 50 i o dziwo po 2 miesiecznej przerwie - kiedy bralem Cipramil, Zoloft wykazuje teraz lepsze dzialanie. Albo widze jego przewage na Cipramilem, oczywiscie w moim przypadku.
Ostatnio edytowano 04 maja 2011, 15:33 przez Zenonek, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 04 maja 2011, 15:33
Ja kiedyś brałem wszystkie te leki - sertraline, paroksetyne i escitalopram i mogę powiedzieć tak, że najsilniejsze działanie (nie mówię o działaniu pozytywnym ale ogólnie) miała paroksetyna, później sertralina a najsłabszy był escitalopram. Teraz jestem na 20 mg esci, ale wydaje mi się, że przejdę po miesiącu (jak nie będzie efektów) na paroksetynę i będę ją brał do oporu, by osiągnąć takie samopoczucie jak ją odstawiłem. Po prostu cud miód i orzeszki :0
miko84

przez Michuj 05 maja 2011, 00:09
Tylko zależy na co się leczysz. Paroksetyna kompletnie się nie nadaje na depresję z anhedonią, totalnym brakiem motywacji. Tak jak np. Valdoxan jest lekiem na depresję z bezsennością, tak paroksetyna bardziej na zaburzenia depresyjno- lękowe. A ja specjalnie takowych nie miałem, więc ten lek wielkiego szału nie zrobił. Fakt z deprechy wyciągnął, ale co z tego jak niczym nie potrafiłem się cieszyć.
Michuj

przez miko84 05 maja 2011, 10:02
I co, klomipramina jest lepsza w tym względzie?
miko84

przez Michuj 05 maja 2011, 10:07
Nieporównywalnie lepiej.
Michuj

przez miko84 05 maja 2011, 10:13
Swoje robi pewnie działanie antycholinergiczne i blok 5-ht2, ale ta blokada 5-ht2 powinna być osiągalna na paroksetynie przy długotrwałym braniu stałej dawki. Jak długo brałeś samą paroksetynę w jednej dawce?
miko84

przez Michuj 05 maja 2011, 10:20
Zaczynałem brać w grudniu (albo listopad nawet, nie pamiętam dokładnie). Zaczynałem od dawki 20 mg. Nic się nie działo przez 7 tygodni, zwiększyłem do 30 mg i zaskoczyło jakoś w 8-9 tygodniu. W między czasie, żebym nie zwariował od huśtawek nastroju dostałem Anafranil, który także miał działać nasennie, a ku zaskoczeniu doktorka działał pobudzająco. Zaczął działać po tygodniu. Dostałem go jakoś w 5 tygodni brania paroksteyny, więc powiedzmy, że spokojnie czekałem jeszcze na rozbujanie paro. No i 30 mg paro+75 klomi okazało się fajnym mixem na którym jechałem gdzieś do lutego. Oczywiście stwierdziłem, że zostałem cudownie uzdrowiony i nie potrzebuję 2 antydepresantów na raz, więc zrezygnowałem z Anafranilu i zwiększyłem paro do 40 mg. I zaczeły się znowu jazdy. Tak więc znowu wróciłem do mixa 30 mg paro+ 75 klomi i jest ok. :) Planuje zmniejszyć paroksetynę do 20 mg i pojadę jakiś czas na tym mixie. Myślę, że powinno być ok.
Michuj

przez miko84 05 maja 2011, 10:52
Ciekawe czy sama klomipramina by działała...
miko84

przez Michuj 05 maja 2011, 12:35
Lekarz mi powiedział ostatnio, jakby się źle działo to mam zwiększać Anafranil a nie paro. Więc chyba coś jednak jest na rzeczy :)
Michuj

przez Adamo 05 maja 2011, 15:44
Zapytam o paro albo klomi, wizyta w czerwcu. :?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Zenonek 06 maja 2011, 14:04
Marek77, Znowu zmieniasz, heh, wytrwaj na jakims leku chociaz ze 4-6 miesiecy ewentualnie korygujac dawki i dodajac cos do niego np tlpd, neuroleptyk, stabilizator.

przez Adamo 06 maja 2011, 14:35
Marek77, ile brałeś sertralinę?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Sortuj wg