PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez bliksa 17 kwi 2011, 22:55
Michuj, ciezko stwierdzic, biore fluoksetyne dopiero ok. 2 tygodni, z paro zeszlam z dnia na dzien, nie mialam zadnych skutkow odstawienia.
zauwazylam, ze czesciej sie smieje, to jeden plus, drugi jest taki, ze mi libido wzroslo, jesli chodzi o ataki paniki, to pojawiaja sie czasami, tak samo jak przy paroksetynie. wtedy ratuje sie xanaxem SR
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

kiedy odstawia sie seroxat?

przez bliksa 17 kwi 2011, 22:58
ja po 2 latach odstawilam z dnia na dzien i zero skutkow odstawienia , poza jednym bardzo mocnym atakiem paniki w kosciele, mimo iz bylam na podwojnej dawce xanaxu.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez linka 17 kwi 2011, 23:23
Jeśli to pierwszy rzut choroby to leki odstawia się po pół roku od ustąpienia wszelakich objawów choroby, przy nawrocie, po ustaniu objawów leki bierze się minimum rok. Tak to jest w teorii..... wiadomo, że każdy organizm to indywidualna "sytuacja" aczkolwiek nie radziłabym skracać tego czasu, odstawiać na własną rękę ani odstawiać z dnia na dzień.

Ritka7x, podstawowym leczeniem przy nerwicy i depresji powinna być terapia. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że odstawianie leków + brak terapii = nawrót.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 17 kwi 2011, 23:49
jestem chamska i ordynarna

Paranoja, nie zauważyłem ;)

odstawianie leków + brak terapii = nawrót.

Prawda Linka,szczera prawda.
:)

przez Ritka7x 18 kwi 2011, 08:44
a powiedzcie mi jak zażywacie leki i dobrze działają,to po co trzeba je odstawiać,jak można by je brać bez końca..?...czy z czasem one już przestają działać?...jak to jest?

przez linka 18 kwi 2011, 09:15
Ritka7x, chcesz brać - bierz, ja nie mam ochoty całe życie być uzależniona od jakichś tableteczek, bać się, ze sobie bez nich nie poradzę, skoro mogę inaczej - to dlaczego nie, ponadto lubię swoją wątrobę, ponadto chciałabym mieć kiedyś dzieci, itd itd.

Gdybym wiedziała, że leki to JEDYNE wyjście z sytuacji pewnie jakoś bym to przeżyła, ale nie dość że leki mnie nie leczyły - bo gdy je odstawiałam to wracało, to jeszcze okazało się, że mogę inaczej.....

A dlaczego idziemy do dentysty jak nas ząb boli zamiast cały czas jeść ibuprom?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 18 kwi 2011, 09:17
Ritka7x napisał(a):a powiedzcie mi jak zażywacie leki i dobrze działają,to po co trzeba je odstawiać,jak można by je brać bez końca..?

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Lek – każda substancja, niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego), wprowadzana do organizmu w celu osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego, lub w celu zapobiegania chorobie, często podawana w ściśle określonej dawce. Lekiem jest substancja modyfikująca procesy fizjologiczne w taki sposób, że hamuje przyczyny lub objawy choroby, lub zapobiega jej rozwojowi.
paradoksy

przez Ritka7x 18 kwi 2011, 09:27
a w sumie fakt...od leków potem,zdrowie fizyczne się niszczy...

przez bikolo 18 kwi 2011, 11:49
ja tez nie biore Paro juz od 3 dni wszystko jest ok:) swiat znowu jest piekny^^ libido wrocilo a nawet jest lepiej niz bylo ;]

przez Michuj 18 kwi 2011, 20:32
Mineło 5 dni od zmiany z 30, na 40-tkę. Na razie lipa i nic nie zapowiada się, żeby ten stan miał się poprawić.
Michuj

przez Adamo 18 kwi 2011, 22:34
Czemu lipa? Te 30 mg słabo działa?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Michuj 18 kwi 2011, 22:36
gdyby było ok, to nie kombinowałbym z 40-tką.
Michuj

przez Adamo 18 kwi 2011, 22:38
Rozumiem, no to powodzenia z 40 mg. Ja sam się chyba za dużo po lekach spodziewam, apetyt rośnie w miarę jedzenia i zapominamy jak było wcześniej źle.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Michuj 18 kwi 2011, 22:41
dokładnie... nie jestem w stanie warxzywnym, co nie znaczy, że nie czuje się jak gówno.
Michuj

Sortuj wg