PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Aga1 24 lut 2007, 23:26
Musisz to przetrzymac.Na efekty trzeba poczekac. To nie jest tak ze bierzesz lek 2 czy 4 tygodnie i jest juz super. To przychodzi powoli.Jezeli bedziesz czula sie na tyle silna to musisz powoli walczyc z nerwica.Pamietaj ze sam lek nie uzdrowi. Pozdrawiam

przez oliwia 24 lut 2007, 23:49
Chcialabym zapytacczy ktos mial po braniu seroxatu takie mrowienie w glowie?Ja biore ten lek 10 dni i od kilku dni odczuwam wlasnie takie dziwne mrowienie w glowie.Czy to objaw uboczny? Czy to minie?

przez gonia508 25 lut 2007, 14:45
hej ja nie mam akurat takiego uczucia w glowie , ale jak sie rano budze to jestem roztrzesiona w glowie dziwnie i straszny lęk. Wtedy odrazu zazywam afobam i pomaga na pół dnia. Biore seroxat od tygodnia w dawce 20mg rano. Nie moge sie doczekac kiedy zacznie dzialac..... pewnie jeszcze z tydzien musze poczekac co? Jak myslicie??? Pozdrawiam wszystkich nerwusków...... :D
gonia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maiev 26 lut 2007, 02:08
gonia508 napisał(a):ewnie jeszcze z tydzien musze poczekac co? Jak myslicie???

No - myślę że musisz poczekać. U mnie działał własnie jakoś tak po 2 tygodniach tylko że...ja brałam mniejszą dawkę.

oliwia napisał(a):Chcialabym zapytacczy ktos mial po braniu seroxatu takie mrowienie w glowie?

Po braniu nie miałam, natomiast coś podobnego do tego mam przy odstawianiu. Niemiłe, ale da się znieść :)
Pozdrawiam!
"I need a new version of me..."

przez gonia508 26 lut 2007, 12:41
Wielkie dzieki za odpowiedź !!!! dzis czuje sie zle od rana lęki jak cholera boje sie nawet ruszac....... biore seroxat w dawce 20mg od ponad tygodnia...... wy tez jeszcze po takim czasie mieliscie takie lęki , bez afobamu doraźnie jest tragedia ......boooooze niech juz zacznie dzialac ten seroxat!!!!!!! doradzcie cos , prosze bo oszaleje.......
gonia

przez maiev 26 lut 2007, 13:09
Ja brałam mniejszą dawkę na początku, bo podobno lepiej się znosi to "przystosowywanie się" organizmu do leku. lęki miałam straszne - ale to mija. Nie martw się. Niedługo powinny minąć i lek zacznie działać. Chyba szkoda że nie zaczęłąś od połowy tabletki. Mnie też lekarz o tym nie powiedział - poczytałam na forum że tak lepiej. I jak później powiedziałam psychiatrze to przyznała że dobrze zrobiłam.
trzymaj się!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:59 am ]
gonia - ale jeśli cię te objawy bardzo niepokoja to moze wybierz się do lekarza- chociaż rodzinnego i powiedz mu o nich. Moze cie uspokoi, albo zaleci zmianę leku. Pozdrawiam!
"I need a new version of me..."

XETANOR(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Paromerck,Rexetin

przez arek177 27 lut 2007, 14:18
witam wszystkich którzy biora seroxat
lek xetanor jest najnowszym odpowiednikiem seroxatu i kosztuje jedynie 5,40 a seroxat 50zł wiec jest duza roznica
bralem seroxat a teraz biore wlasnie xetanor i wszystko jest ok 8)

przez hania 28 lut 2007, 14:24
byłam dziś u lekarza i dostałam ten właśnie lek - zamiast seroxatu - właśnie ze względu na cenę.
jutro mam zacząć brać ale się boję..................jak przed każdym nowym lekiem.
pozdrawiam
hania

przez ~CZARNA~ 02 mar 2007, 00:33
Witam, ja biorę Seroxat od 5 lat, pomógł mi jako jedyny - a nabrałam się wcześniej duuzo różnych leków, dopiero po nim odżyłam - a już byłam na ostatniej rozmowie przed przyjęciem na oddział,stałam się pewniejsza siebie, nic nie było takiego co bym nie mogła zrobić /w granicach rozsądku:)/, urodziałam zdrowego synka, zaczełam studia - teraz mam obronę itp.Zaczął dzialać po 3 tygodniach, na początku było nasilenie choroby - musiał czas czas ktoś przy mnie siedziec w domu....ale potem RAJ...tylko teraz zaczyna cos mi znowu powracać?....organizm się przyzwyczaił?...
...śpieszmy sie kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

początek z rexetinem

przez roco55 02 mar 2007, 16:46
witam was wszytskich jestem tu po raz pierwszy dlatego ze od 2 miesiecy mam problemy z jazda samochodem autobusem itp: (zaczynam miec wzdecia bez powodu) daltego poszedlem do lekarza i zapisal mi rexetin.
Bralem go nazrie tylko dwa razy po polowce i starsznie zle sie po nim czulem. Czy to jest normalne i czy moj przypadek to poczatek depresji , fobii , nerwicy czy czegos jescze tam innego. Nie wiem co robic dalej czy brac ten rexetin czy go odlozyc teraz poki nie bralem go za duzo?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:48 pm ]
A teraz jedno male pytanko dla was one moze sie wydawc glupie.
Czy to prawda ze podczas leczenia rexetinem nie mozna wypic nawet jedengo piwa?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:49 pm ]
A teraz jedno male pytanko dla was one moze sie wydawc glupie.
Czy to prawda ze podczas leczenia rexetinem nie mozna wypic nawet jedengo piwa?

przez d80 02 mar 2007, 19:08
uwazaj na rexetin, a najlepiej sie z niego wycofaj. to jest scierwo z wegier, jakas niedouczona panstwowa psychiatryczka mi to wypisala niedawno zachwalajac ze taki dobry ( czytaj lekarz sponsorowany ). bardzo zle sie czulem w czasie brania a jeszcze gorzej jak odstawilem, bo mialem objawy odstawienne w postaci silnych zawrotow glowy przez ponad miesiac !
d80

przez arla 02 mar 2007, 19:42
ja biore juz 4 miesiac i ze skutkow ubocznych to mam glownie drzenie rak,spadek libido, zmniejszenie laknienia no i ze snem tez kiepsko dlatego biore dodatkowo tab zeby lulac . a ogolnie to pierwsze 2 tyg byly koszmarne ..
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

ile trwają objawy uboczne(parastezje) po odsatiwniu leku ?

przez koshmar 03 mar 2007, 18:51
brałem seroxat własne odstawiam juz tydzien nie biore, teraz zaczynaja sie skutki uboczne,parastezje i wzmozona potliwosc, kto wie ile to moze trwać?

UUUUUUUUU

przez GRACJA 03 mar 2007, 19:14
Radze iść z tym do psychiatry. nie wiem ile. Ale samodzielne odstawianie psychotropów to duze ryzyko. Nie radze. Skutki moga być opłakane.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

Sortuj wg