PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez meadbh 27 mar 2011, 10:41
Mam nadzieję, że będzie dobrze. Paro praktycznie wymogłam na mojej psychiatrze, wcześniej leczyła mnie lekami przeciwpsychotycznymi, ale nie dawaly żadnych efektów poza sennością, więc to wszystko jakby moja decyzja i moja odpowiedzialność. Chciałabym, żeby zaskoczyło w miarę szybko, muszę jakoś studia skończyć.

przez miko84 27 mar 2011, 12:15
Wkurzające jest to, że lekarze stosują najpierw leki przeciwpsychotyczne zamiast antydepresyjnych. To jakaś nowa, zła moda.
miko84

przez Zenonek 27 mar 2011, 12:30
Co by nie mowic neuroleptyki sa czasami bardzo efektywne w leczeniu depresji i nerwic. Czesto wrecz konieczne zeby opanowac negatywne mysli, bezsennosc, hustawke nastrojow czy hiperemocjonalnosc.

Jednak w przypadku depresji i nerwic stosuje sie male dawki, wiec nie mozna mowic o az takich zagrozeniach. Po drugie stosuje sie je w takich przypadkach najczesciej co najwyzej kilka miesiecy.

Chociaz oczywiscie , ze glownym lekiem powinny byc zawsze antydepresanty, jednak wiadomo jak jest z ich skutecznoscia.

Zaledwie do 70 % osob moze liczyc na remisje , a i tak to nie znaczy, ze nie bedzie wahan itp...

Nie ma obecnie naprawde skutecznych lekow na depresje i nerwice. A szkoda ;/...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 mar 2011, 14:13
Często nie wyleczysz depresji w ciągu kilku miesięcy. Pozatym to, że neuroleptyk jest efektywny w jakimś przypadku nie znaczy, że lek antydepresyjny by nie pomógł (a może pomógłby jeszcze więcej). Chodzi mi o to, że zamiast najpierw zastosować lek antydepresyjny to stosuje się neuroleptyk. Najpierw powinno stosować się coś mniej szkodzącego.
miko84

przez meadbh 27 mar 2011, 14:34
U mnie było trochę inaczej, bo psychiatra podejrzewała nie nerwicę lękową, a stany psychotyczne podpadające pod schizofrenię, stąd te przeciwpsychotyczne leki na start. Tyle że nie mam objawów schizofrenii w ogóle, jedynym argumentem była utrata racjonalnego myślenia podczas napadu lęku i ogólnie rozważam zmianę psychiatry, bo gdyby nie lektura forum, nadal bym jechała na samej pernazynie bez efektów i świadomości istnienia typowo przeciwlękowych leków poza benzo. Teraz mam kombo paro + pernazyna + promazin, z czego najbardziej liczę na to pierwsze.

-- 30 mar 2011, 17:32 --

Ósmy dzień i mam wrażenie, że to zaczyna działać. Jest jakoś inaczej, nie chcę zapeszyć, ale chyba minimalnie lepiej. Jestem spokojniejsza i napad silnego lęku mam tylko rano, po przebudzeniu, reszta lęków jest trochę słabsza, skutki uboczne minęły, już się tak nie boję wychodzenia (prawie wcale się nie boję, prawdę mówiąc). Nawet natrętnych myśli jest mniej niż wczoraj. Wczoraj zakładałam się ze sobą co pięć minut;) To możliwe, żeby tak szybko był jakiś efekt?

XETANOR(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Paromerck,Rexetin

przez zibididuda 29 mar 2011, 15:27
Czesc witam wszystkich :D Biore xetanor juz prawie 2 miesiace .W nocy spie kilka godzin czyli wynika ze nie jest zle ;;;Snia mi sie jakies bzdury ale do wytrzymania to jest;;Pracuje [w domu opieki] i napewno niektorzy mnie rozszyfrowali;;Czasami nienawidze tej pracy, ale 12 godzin zleci i jakos to jest.Chodzi mi o to ze chyba nie jest tak ze mna zle, jak z niektorymi bidulkami,ktorym i tak zycze "Niech moc bedzie z wami".Jednak kazdy ma swoje chochliki,ja tez.Ciagle mam podkrazone oczy i jestem blady,mam oslabione czucie calego ciala [tak jak bym na 100 procent nie odczuwal dotyku ,czy tam bodzcow].Troche pilem wczesniej i myslalem ze to od watroby ,ale ta skubana sie zregenerowala i chyba moja bladosc i podkrazone oczy sa z innych powodow.Czy ktos ma pojecie co to moze byc ??? :D Pozdrawiam

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez Miss Worldwide 29 mar 2011, 16:01
wiele osob dostalo nerwicy lekowej wlasnie po braniu narkotykow, nawet znam osoby co sie nabawily nerwicy po zapaleniu kilka razy marihuany.
jakbym miala byc szczera to kiedys w liceum sama pare razy zapalilam i pierwsze ataki paniki byly po tym.
nie mowie, ze to na pewno te osoby albo ja, dostaly od palenia marihuany nerwicy lekowej, tymbardziej, ze w moim przypadku to bylo naprawde kilka razy jedynie. ale jakos nie odrzucam tej opcji bo wielu osobom sie to przytrafilo.

niech kazdy z was pomysli czy zanim dopadla go depresja czy nerwica lekowa to czy mial cos wspolnego z dragami i sam wyciagnie wnioski. mile widziane szczere wypowiedzi osob, ktore nigdy nic przed choroba nie braly.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez 19_latek 30 mar 2011, 12:03
klaudia,
No niestety moim zapalnikiem tez byla marihuana i atak paniki i derealizacji po zapaleniu.
19_latek

przez Miss Worldwide 30 mar 2011, 15:53
O tym mowie wlasnie!!!
Wydaje mi sie, ze dragi to taki zapalnik a w szczegolnosci marihuana!!!
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Imre 30 mar 2011, 22:28
Od ponad dwóch tygodniu biorę paro i mam doła życia. Wcześniej przez 2 miechy brałem citalopram. Czy to normalna reakcja?
Imre

przez Adamo 30 mar 2011, 23:29
Niestety tak, musisz przeczekać.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez lunatic 31 mar 2011, 08:53
Ja po 3 miesiacach brania paroksetyny dostałem nagle swędzącej wysypki, prawdopodobnie od tego leku, minęły dwa tygodnie i nie przechodzi. Miał ktoś kiedyś coś podobnego?

przez lunatic 31 mar 2011, 08:57
Dostałem po 3 miesiacach brania paroksetyny nagłej bardzo swedzacej wysypki, prawdopodobnie od leku, bo utrzymuje sie juz 2 tygodnie i nie przechodzi, mimo brania leków przeciwalergicznych. Miał ktoś kiedyś coś podobnego po lekach? Nie wiadomo teraz czy odstawić to trzeba czy nie

przez MążNerwowej 01 kwi 2011, 18:22
A żona dalej nie wzieła tabletek, dzisiaj załatwaliśmy sprawy w sądzie i oczywiście....zrobiła się blada, zaczeła się trząść i uciekła do auta..nie wiem jak jej pomóc, przecież nie można tak zyć.

Sortuj wg