PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez Shadowmere 26 mar 2011, 19:56
Michuj napisał(a):Brał ktoś z was paroksetynę z lomatryginą?

Ja.
Lamotrygina ma wyrazne dzialanie przeciwdepresyjne-czulam się lepiej względem nastroju,mialam dużo energii,ale stabilizacja-byla żadna.
A paro to dobry lek,chyba dzialal,ale przestal-choc żaden z moich psychiatrow nie potwierdza tego,uważąją,że to ja przestalam dzialac i moje życie przestalo miec sens,ale to nie wina leku.

Bralam je jednoczesnie w psychiatryku-i to byl niezly czas,choc mogl byc niezly z wielu innych powodow.
Shadowmere

przez meadbh 26 mar 2011, 20:34
Hej, biorę paro na lęki czwarty dzień, dzisiaj po raz pierwszy całą tabletkę. Mam wrażenie, że zaostrzyly mi się objawy, lęk przed wyjściem z domu, do tej pory słaby, zaczął być wyraźnie odczuwalny, do tego stopnia, że skracałam sobie dzisiaj drogę do domu i lazłam przez jakieś błoto. To normalne na początku? Przejdzie mi? Mam wrażenie pogorszenia, jakiś głupi dół się przyplątał, że nic mi nie pomaga.

przez miko84 26 mar 2011, 20:57
To całkowicie normalne, że odczuwasz pogorszenie stanu. To przejdzie z czasem więc nie nie możesz się zrażać. U niektórych to widoczny znak, że lek zadziała z czasem.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez meadbh 26 mar 2011, 21:20
Dzięki, pocieszyłeś mnie. Fajnie by było, gdyby to była oznaka przyszłej skuteczności. Póki co rozwaliło mnie to, boję się wyjść z psem przed dom. Rany, jak ja bym cholernie chciała, żeby wreszcie coś na mnie zadziałało.
Zrażać się nie zamierzam, będę to brała, przeżyję każdy skutek uboczny, byle był efekt. Mdłości też już przerobiłam, suchość w ustach też, ale to da się wytrzymać, tylko te lęki męczą.

seroxat a odchudzanie

przez Adamo 26 mar 2011, 22:13
Jeżeli jesz dokładnie tyle samo w podobnych porach i tyle samo się ruszasz co wcześniej - to wtedy faktycznie tak jest. Mowa jest w sumie w temacie o SSRI, starsze antydepresanty może faktycznie coś mieszają z metabolizmem, mój błąd.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

seroxat a odchudzanie

przez paradoksy 26 mar 2011, 22:14
może nie tyle przytyć, co niektóre leki zatrzymują po prostu wodę w organiźmie...
paradoksy

seroxat a odchudzanie

przez Adamo 26 mar 2011, 22:21
Antydepresanty? Nie wiem skąd to info.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

seroxat a odchudzanie

przez paradoksy 26 mar 2011, 22:23
a brałeś kiedyś mianserynę? ;)
paradoksy

seroxat a odchudzanie

przez Adamo 26 mar 2011, 22:28
Nie. Wiem, że powoduje ogromny apetyt. Jeżeli zauważyłaś symptomy retencji wody i nie były związane z braniem tabletek antykoncepcyjnych to zmniejszenie podaży węglowodanów i cynk powinny wyeliminować te objawy. Oczywiście nie mam powodów nie wierzyć w Twoje słowa, ale jak objawia się zatrzymywanie wody w organizmie po mianserynie u Ciebie?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

seroxat a odchudzanie

przez paradoksy 26 mar 2011, 22:31
brałam ponad rok temu.
apetyt swoją drogą. ale jadłam tyle samo, co przedtem, a tyłam.
paradoksy

seroxat a odchudzanie

przez Adamo 26 mar 2011, 22:34
Ile kilo / litrów wody przybrałaś?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

seroxat a odchudzanie

przez *Wiola* 26 mar 2011, 23:54
U mnie "wściekły" apetyt wystąpił po lerivonie i wtedy faktycznie tyłam od jedzenia. Ale po odstawieniu waga szybko i bez wyrzeczeń wróciła do normy. Natomiast na anafranilu apetyt mam raczej nieduży a kg i tak przybywa. Tzn ostatnio przeszłam na dietę przeciwgrzybiczą , odstawiłam cukier i białą mąkę do zera i waga jest prawie idealna. Ale wiem ,że tylko sobie na odrobinę więcej pozwolę to zaraz mi przybędzie i to na pewno nie będzie woda:(
Moderator

seroxat a odchudzanie

przez paradoksy 27 mar 2011, 09:03
Adamo napisał(a):Ile kilo / litrów wody przybrałaś?

ok. 5 kg w ciągu paru m-cy.
paradoksy

przez miko84 27 mar 2011, 09:43
Heh nie przejmuj się, ja na początku brania escitalopramu (lek z tej samej grupy co paroksetyna) miałem lęk przed odbieraniem telefonu. Pojawiły się lęki których wcześniej wogóle nie miałem, ale teraz (biorę już go ponad 4 tyg) te lęki zaczynają całkowicie znikać (u Ciebie to na pewno będzie szybciej, ja jestem ciężkim przypadkiem) i pojawia się pozytywne działanie.
miko84

Sortuj wg